Luna Classic

De Dietrich oferta

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny

Marka BAXI

Początki marki Baxi sięgają 1866 roku, kiedy to w Preston, w Wielkiej Brytanii została założona firma Baxendale & Sons (Baxi).

Firma Baxi szybko stała się odpowiedzialna za wiele przełomów inżynieryjnych, które zrewolucjonizowały rynek kotłów.

W 1955 roku Baxi było już znaną marką kotłów domowych, a 11 lat później firma wprowadziła na rynek kocioł gazowy, który był na tyle mały, żeby zmieścić się w przeciętnym domu, ale z mocą wystarczającą do ogrzania kilku grzejników.

Kocioł szybko stał się najbardziej znanym urządzeniem, do tego stopnia, że liczba pracowników Baxi wzrosła z 55 osób w 1949 osób do ponad 700 w 1970 roku.

W 1999 roku Baxi nabyło dział ogrzewania Blue Circle i Ocean Idroclima. Dało to początek Baxi Luna – gamie wiszących kotłów gazowych.

Rok później Baxi wprowadziła do Ameryki Północnej pierwsze kotły gazowe do ogrzewania i produkcji c.w.u.

W 1999 roku do brytyjskiej części Baxi Group dołączyła firma Smalterie Metallurgiche Venete – włoski producent domowych kotłów gazowych. Przez kolejne lata skala produkcji rosła, a na rynek wprowadzono nowatorskie urządzenia, dzięki czemu Grupa Baxi we Włoszech umacniała się na dominującej pozycji.

Kolejne zwiększenie potencjału nastąpiło w 2009 roku, kiedy to De Dietrich – Remeha Group i Baxi Group połączyły się, doprowadzając do powstania grupy BDR Thermea.

Dziś marka Baxi jest wiodącym producentem i dostawcą urządzeń grzewczych, takich jak kotły gazowe, kotły olejowe, pompy ciepła i inne systemy grzewcze. Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnością i efektywnością energetyczną, a ponad 150-letnie doświadczenie, pozwala na profesjonalną obsługę klientów.

ZAWSZE CIEPŁO

Doskonałe połączenie zaawansowanej elektroniki i wytrzymałych komponentów

Nowy kocioł Luna Classic jest niezbędnym urządzeniem do mieszkań lub małych domów. Dzięki kompaktowym wymiarom (700x395x285) może być instalowany w małych pomieszczeniach.

Doskonały stosunek jakości do ceny, z opcjami sterowania od najprostszych do najbardziej zaawansowanych.

Sercem kotła Luna CLASSIC jest jego nowa platforma elektroniczna: ten rewolucyjny system przewyższa właściwości historycznych modeli Luny i podnosi poprzeczkę na nowy poziom. Dołożono wszelkich starań, aby spełnić różnorodne wymagania użytkowników. Dostosowanie i optymalizacja układu są możliwe bez uszczerbku dla łatwości obsługi.

Szereg LUNA CLASSIC obejmuje 2 kotły dwufunkcyjne do ogrzewania i natychmiastowego wytwarzania ciepłej wody użytkowej (LUNA CLASSIC 24, LUNA CLASSIC 28) oraz 1 model tylko do ogrzewania (LUNA CLASSIC 1.24).

De Dietrich zdjęcie

Maksymalny komfort, Minimalna przestrzeń

Konstrukcja nowego kotła Luna Classic została szczegółowo przemyślana, tak aby zajmował jak najmniej miejsca, a jednocześnie oferował maksymalną wydajność i oszczędność dzięki zastosowaniu techniki kondensacyjnej.

Kompaktowe wymiary pozwalają na montaż na małej przestrzeni, zarówno w kuchni, jak i w pomieszczeniu gospodarczym, zapewniając dużą swobodę przy planowaniu instalacji.

De Dietrich zdjęcie

Interfejs użytkownika

Konsola sterownicza Luna Classic

Zmieniony interfejs:
 • Proste, podświetlane menu z ikonami;
 • Łatwe ustawianie temperatury ogrzewania i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) za pomocą dwóch dedykowanych pokręteł;
 • 4 przyciski z oddzielnymi funkcjami: menu, zatwierdzanie, wstecz i reset.

Natychmiastowa ciepła woda użytkowa

Modele dwufunkcyjne Luna Classic umożliwiają właścicielowi domu ustawienie dostarczania i temperatury ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

2 funkcje zapewniające idealną temperaturę ciepłej wody

Zarządzanie ciepłą wodą użytkową (c.w.u.) można również usprawnić poprzez aktywowanie dwóch specjalnych funkcji kotła:

Funkcja Relax
jest funkcją podgrzewania, która utrzymuje ciepłą wodę użytkową w żądanej temperaturze przez ustawiony czas lub przez 30 minut od momentu wybrania temperatury.

 

Funkcja Boost
ustawia kocioł na maksymalną moc w celu szybszego dostarczania ciepłej wody użytkowej. Jest dostępna zarówno w modelach dwufunkcyjnych, jak i w modelu tylko do ogrzewania (w modelu jednofunkcyjnym przy podłączeniu do podgrzewacza c.w.u.).

 

Komfort i oszczędność energii

 • KOMPAKTOWE WYMIARY (700x395x285) ułatwiają instalację w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni;
 • SYSTEM MODULACJI dopasowuje moc cieplną kotła do zapotrzebowania budynku, optymalizując w ten sposób poziom komfortu. Cykl pracy kotła jest zminimalizowany, co skutkuje zmniejszeniem obciążenia podzespołów, obniżeniem poziomu hałasu, zwiększeniem niezawodności i uproszczeniem konserwacji;
 • NOWY JEDNOWĘŻOWNICOWY WYMIENNIK CIEPŁA ZE STALI NIERDZEWNEJ o dużym przepływie wody zapewnia większą sezonową efektywność cieplną. Dzięki temu kocioł jest znacznie bardziej niezawodny i łatwiejszy w konserwacji;
 • NOWY HYDROBLOK maksymalizuje natężenie przepływu c.w.u;
 • OPTYMALNA IZOLACJA zapewniająca cichą pracę.
De Dietrich zdjęcie

Łatwa i elastyczna instalacja

 

 • Nowatorskie opakowanie:
  • elastyczność transportu (zarówno poziomego, jak i pionowego);
  • mniej miejsca potrzebnego do rozpakowania;
  • dostęp do instrukcji montażu/szablonu na wierzchu kartonu;
  • przycięte wkładki styropianowe zapewniają ochronę przed kurzem i brudem;
  • oszczędność czasu podczas instalacji (kocioł już w orientacji pionowej).
 • Proste podłączenie przewodów rurowych od dołu;
 • Gama zestawów kominowych umożliwiających bezproblemowy montaż kotła na wymianę;
 • Tryb instalatora na konsoli sterowniczej
De Dietrich zdjęcie

BAXI Mago

Komfort na wyciągnięcie ręki

Kocioł Luna Classic może być bezpośrednio połączony z progra-mowalnym termostatem Baxi Mago.
Za pomocą smartfonu można zdalnie sterować kotłem, ustawiać temperaturę w pomieszczeniach i uzyskiwać informacje o stanie instalacji grzewczej. Wyposażenie instalacji w inteligentny termostat Baxi Mago oraz czujnik temperatury zewnętrznej zwiększa klasę energetyczną układu do A+, zgodnie
z rozporządzeniem ERP.

H2 Ready

Szeroka sieć sprzedaży - Grupa ABG

Urządzenia marki BAXI dostępne są w wielu punktach sprzedaży na terenie całego kraju, w tym, w sieci sprzedaży Grupy ABG – aby zobaczyć, kliknij mapkę.


 

De Dietrich zdjęcie

Sieć sprzedaży - Leroy Merlin

 

Kocioł Luna Classic kupisz również w sieci sklepów Leroy Merlin – zobacz.

De Dietrich zdjęcie

URZĄDZENIA BAXI SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

 

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem poprzez poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Program ten będzie realizowany w latach 2018-2029 i związany jest z dofinansowaniem do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

 

Z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać obecni właściciele domów oraz osoby dopiero budujące dom. Budżet projektu obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł, a pozostała część w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek.

Nowoczesne urządzenia BAXI spełniają wymagania programu, a nawet o wiele bardziej rygorystyczne normy!

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
 • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
 • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE „Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalu Facebook! Znajdziesz tam masę ciekawych informacji o naszych urządzeniach, aktualności, najświeższe promocje oraz wiele wyjątkowych konkursów!

Nasz profil na Facebooku zgromadził już ponad kilka tysięcy fanów, którzy każdego dnia mogą tam znaleźć zarówno interesujące ich informacje jak i wiele innych cennych materiałów.

Lista produktów