Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Nowoczesne pompy ciepła – Zielona Góra już z nich korzysta

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia grzewcze, których działanie oparte jest na pobieraniu energii ze środowiska naturalnego. Pompa ciepła wydobywa ciepło z powietrza, wody lub gruntu, a następnie przekazuje je do systemu grzewczego w budynku, zużywając w tym celu niewielką iloś

energii elektrycznej. Przy pomocy pompy ciepła można także ogrzewać wodę użytkową w swoim domu. Mieszkańcy miasta Zielona Góra coraz częściej wybierają pompy ciepła jako główne źródła ogrzewania, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia rachunków, emisji gazów cieplarnianych i poprawy jakości powietrza, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie.

Montaż pompy ciepła to najbardziej ekologiczne rozwiązanie grzewcze obecnych czasów. Pompy ciepła nie generują zanieczyszczeń, a w przypadku połączenia ich z instalacją fotowoltaiczną mogą być w 100 procentach samowystarczalne. Ponadto pompa ciepła, koszty zakupu, można obniżyć w bardzo prosty sposób. Wystarczy skorzystać z rządowych programów dofinansowania i uzyskać dotację na ten cel. Kolejnym rozwiązaniem zmniejszającym koszty inwestycji jest skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej przy rozliczeniu rocznym PIT.

Montaż pompy ciepła Zielona Góra – inwestycja na miarę czasów

Koszt pompy ciepła to istotna w domowym budżecie inwestycja, jednak stosunkowo szybko może się zwrócić. Pompa ciepła, cena urządzenia, zależna jest przede wszystkim od konkretnego rodzaju pompy, ale i jej mocy. Dużą rolę w tym wszystkim odgrywa stopień termomodernizacji budynku. Od niego uzależnione jest całkowite zapotrzebowanie energetyczne, co przekłada się na pracę pompy ciepła.

Zielona Góra jest miejscem, w którym pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne. Ich liczba wzrasta z miesiąca na miesiąc, a kolejne lata mają przynieść jeszcze większe wzrosty. Najczęściej wybieranym przez inwestorów urządzeniem jest pompa ciepła powietrzna, głównie ze względu na jej łatwy i szybki montaż. Powietrzna pompa ciepła – cena z montażem jest również zdecydowanie niższa niż w przypadku pompy gruntowej, kiedy to do ceny należy doliczyć koszty związane z wykonaniem specjalistycznych odwiertów.

Nowoczesna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Kolejnym rozwiązaniem dla mieszkańców Zielonej Góry, które pozwoli im cieszyć się najwyższej klasy komfortem we własnym domu, jest rekuperacja. Nowoczesny system, który obecnie wypiera stosowaną dawniej wentylację grawitacyjną, szturmem podbija rynki. Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, to urządzenie wywołujące ruch powietrza. Zużyte powietrze jest usuwane z pomieszczeń, a w jego miejsce wtłaczana jest świeże, pochodzące z zewnątrz. Wszystko to odbywa się osobnymi kanałami, dlatego nie dochodzi do mieszania się strumieni powietrza.

Sercem całej instalacji jest rekuperator, w nim też dochodzi do ogrzania wtłaczanego powietrza przy użyciu energii pochodzącej z tego usuwanego. Mając rekuperację, możemy być pewni, że oddychamy czystym i pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem. To niezwykle ważne nie tylko dla mieszkańców miasta Zielona Góra.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena uzależniona jest od kilku elementów. Składają się na nią koszt wykonania projektu, koszt urządzeń, montaż całej instalacji, a także późniejsza eksploatacja. Rekuperacja poza aspektami zdrowotnymi daje korzyści w postaci oszczędności środków finansowych, jakie ponosimy na ogrzewanie naszego domu. Najbardziej widoczne jest to gdy połączymy ją z pompą ciepła, ponieważ oba te systemy idealnie się uzupełniają. Największe oszczędności osiągamy oczywiście planując rekuperację już na etapie budowania domu.

Zielona Góra – klimatyzacja do domu, czyli komfort dla każdego

Klimatyzacja do domu to rozwiązanie dostępne dla każdego mieszkańca w mieście Zielona Góra, ale i całej okolicy. Klimatyzacja cieszy się coraz większą popularnością. Duży udział ma w tym jej wyjątkowo niski koszt, zwłaszcza w porównaniu z innymi nowoczesnymi urządzeniami. Również dostępność klimatyzacji wpływa na jej popularność, a także to, że na montaż klimatyzacji nie potrzeba żadnych pozwoleń, ani nie trzeba tego faktu nigdzie zgłaszać.

Montaż klimatyzacji w domach mieszkalnych jest już powszechny. Klimatyzacja nie kojarzy się tylko z takimi miejscami jak hale, fabryki czy sklepy o dużej powierzchni. Teraz każdy mieszkaniec Zielonej Góry może cieszyć się idealną temperaturą we własnym domu. Klimatyzator domowy z powodzeniem może chłodzić jedno pomieszczenie lub kilka, wszystko zależy do wybranego rodzaju urządzenia. Klimatyzator umieszczamy na ścianie, nieco poniżej sufitu w miejscu dającym największe możliwości dostępu. Nowoczesna klimatyzacja w żaden sposób nie wpływ na pogorszenie stanu zdrowia, a dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów, może mieć na nie jedynie pozytywne oddziaływanie. Ważne jest oczywiście rozsądne korzystanie i dbanie o sprawność urządzeń, poprzez wykonywanie regularnych przeglądów całej instalacji.

FAQ

Czy pompa ciepła jest głośna?

Nowoczesne pompy ciepła to urządzenia, które nie generują uciążliwych hałasów, zwłaszcza takich, które mogłyby wpływać na komfort domowników. Działanie pompy ciepła można porównać do pracy lodówki, która znajduje się w każdym domu i nie zakłóca spokoju mieszkańców. Również dźwięki pochodzące z jednostki zewnętrznej nie zakłócają spokoju sąsiadów, dlatego absolutnie nie należy się obawiać jej montażu.

Jakie są zalety rekuperacji?

Największymi zaletami posiadania rekuperacji są możliwość stałej kontroli przepływu powietrza we wszystkich pomieszczeniach, zapewnienie skutecznej wentylacji przy zamkniętych oknach, filtrowanie wszelkich zanieczyszczeń oraz obniżenie kosztów ogrzewania.