Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Zabrze – nowoczesne systemy grzewcze w każdym domu

Nowoczesne rozwiązania dla domu, mające na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska, są obecnie niezwykle popularne. Oparte na odnawialnych źródłach energii systemy grzewcze, takie jak pompy ciepła, w niedalekiej przyszłości mogą całkowicie zastąpić tradycyjne modele grzewcze, oparte o spalanie paliw stałych, zarówno w mieście Zabrze, jak i innych miejscowościach w Polsce. Jest to oczywiście bardzo pozytywna prognoza.

Pompa ciepła Zabrze to szansa na lepszą jakość powietrza dla domowników, jak i mieszkańców całej okolicy, która niestety nadal zdominowana jest przez szkodliwe dla zdrowia piece węglowe, które emitują mnóstwo zanieczyszczeń. Pompa ciepła, poza oczywistymi aspektami ekologicznymi, to również urządzenie, które jest w stanie zapewnić mieszkańcom spokój i komfort. Pompy ciepła są niemal całkowicie bezobsługowe, a co ważne, charakteryzują się niezwykle niskimi kosztami eksploatacji. Dodatkowo, w przypadku posiadania w swoim gospodarstwie domowym instalacji fotowoltaicznej, koszty te mogą być wręcz znikome.

Montaż pompy ciepła Zabrze i okolice

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pomp ciepła, najpopularniejsze to pompa ciepła powietrzna i pompa ciepła gruntowa. Różnica jest m.in. taka, że powietrzna pompa ciepła cena z montażem jest zdecydowanie bardziej korzystna dla inwestora. Jednak koszt pompy ciepła uzależniony jest też od kilku innych czynników. Zasadniczo pompa ciepła cena w każdym przypadku ustalana jest indywidualnie. Najlepiej powierzyć to zadanie doświadczonemu instalatorowi.

Pompa ciepła – koszty to suma wielu czynników. Na ostateczną wycenę wpływ ma oczywiście powierzchnia domu, ale także to, w jakim stopniu jest on ocieplony. Rodzaj ogrzewania również ma znaczenie. Inne zapotrzebowanie na ciepło będzie w przypadku nowego domu z ogrzewaniem podłogowym, a jeszcze inne w domach starszych, wyposażonych jedynie w grzejniki. Jednak tylko prawidłowy dobór urządzenia a później montaż pompy ciepła dają gwarancję zadowolenia i wielu lat efektywnej pracy, dlatego zawsze warto polecić go sprawdzonej firmie.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, to najlepsze rozwiązanie m.in. dla mieszkańców Zabrza, które pozwoli oddychać im zawsze świeżym i czystym powietrzem we własnym domu. System ten jest obecnie najlepszą alternatywą dla stosowanej dotychczas wentylacji grawitacyjnej.

Rekuperację stosuje się obecnie w większości nowo budowanych budynków, jednak z powodzeniem można założyć ją też w tych już istniejących. Najważniejszym elementem całego systemu jest rekuperator, który usuwa z pomieszczeń powietrze już zużyte, a w jego miejsce nawiewa zupełnie nowe, świeże. Powietrze wprowadzone do pomieszczenia jest dodatkowo oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń i pozbawione przykrych zapachów, co doceniają wszyscy, w tym mieszkańcy Zabrza.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena jest uzależniona od kilku ważnych czynników. Przede wszystkim znaczenie ma to, kiedy się na to rozwiązanie decydujemy. Najlepiej będzie zrobić to oczywiście już na etapie projektu, jednak wiadomo, że nie każdy ma taką możliwość. Dokładną i kompletną wycenę otrzymamy od firmy, z którą zdecydujemy się nawiązać współpracę. Koszt całego systemu, jakim jest rekuperacja, obejmuje m.in. zakup rekuperatora i innych niezbędnych urządzeń. Inny będzie w zależności od oczekiwanej mocy działania, jakości oraz zastosowanych elementów dodatkowych i rodzajów filtrów. Warto jednak zapamiętać, że posiadanie rekuperacji to niebywały komfort dla domowników oraz możliwość zaoszczędzenia sporych kwot w przyszłości.

Zabrze – klimatyzacja do domu = wygoda

Obecnie posiadanie klimatyzacji jest powszechne w domach czy mieszkaniach, a nie, tak jak było to choćby kilka lat temu, jedynie w instytucjach i przedsiębiorstwach. Największą zaletą, jaką niesie montaż klimatyzacji, jest oczywiście możliwość dowolnego regulowania temperatury w pomieszczeniach, zarówno w upalne dni, jak i te chłodniejsze.

Klimatyzator domowy dobieramy przede wszystkim odpowiednio do powierzchni. Klimatyzacja może występować w wersji nazywanej split i multi-split i służyć do obsługi jednego pomieszczenia lub kilku. Systemy te mogą ze sobą współpracować, wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb. Zasadniczo im większa liczba jednostek zostanie podłączona do jednostki zewnętrznej, tym większa powinna być jej moc. Tę wiedzę z pewnością posiadają fachowcy, którzy naszą klimatyzację będą montować. Warto postawić na doświadczoną firmę, ponieważ skuteczne i efektywne działanie klimatyzacji uzależnione jest w dużej mierze od poprawności instalacji i odpowiedniego doboru komponentów.

Klimatyzator jest urządzeniem stosunkowo niedrogim, dlatego pozwolić może sobie na niego większość mieszkańców Zabrza. Korzyści, jakie z jego posiadania można czerpać, jest bardzo wiele. Jedną z nich jest brak potrzeby otwierania okien, co na Śląsku ma duże znaczenie, zwłaszcza dla mieszkańców, dla których liczy się oddychanie czystym powietrzem. Nowoczesne klimatyzatory posiadają bowiem także dodatkowe funkcje, poza regulacją temperatury – są to oczyszczanie powietrza i jego jonizacja.

FAQ

Jak dbać o rekuperację w domu?

Rekuperacja jest systemem w zasadzie bezobsługowym. Niemniej dla utrzymania prawidłowego działania na najwyższych poziomie, należy dokonywać bieżącej wymiany filtrów, zawsze, gdy tylko zaobserwujemy ich zużycie. W praktyce może to oznaczać większą częstotliwość niż zaleca producent. Niezbędne jest również regularne wykonywanie przeglądów całej instalacji.

Czy montaż pompy ciepła jest bardzo skomplikowany?

W przypadku, gdy mamy na myśli montaż powietrznej pompy ciepła, nie jest to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, nie zajmuje ono też dużo czasu. Fachowcom wystarczą średnio dwa dni, aby odpowiednio ustawić pompę, podłączyć ją do dolnego źródła, a także do systemu grzewczego i sieci elektrycznej w naszym domu. Na zakończenie należy ustawić wszystkie niezbędne parametry i dokonać próbnego rozruchu urządzenia.