Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Włocławek – klimatyzacja do domu i jej korzyści

Klimatyzacja do niedawna kojarzyła nam się jedynie z wielkimi sklepami i eleganckimi biurowcami, jednak obecnie stała się niemal powszechnym elementem wyposażania domów i mieszkań. Nic w tym nadzwyczajnego, w końcu jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób na zapewnienie sobie idealnych warunków termicznych. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w okresie intensywnych upałów, które utrudniają normalne funkcjonowanie i w dzień i w nocy.

Montaż klimatyzacji w domu pozwala zadać o zdrowie i samopoczucie całej rodziny. Nowoczesny klimatyzator to wielozadaniowe urządzenie, wyposażone w dodatkowe funkcje, dzięki którym można także dbać o odpowiedni poziom nawilżenia naszych wnętrz, a także oczyszczać powietrze, którym oddychamy. To niezwykle ważna informacja nie tylko dla mieszkańców miasta Włocławek, ale zwłaszcza tych osób, którzy borykają się z chorobami układu oddechowego. Rozważając montaż klimatyzacji we własnym domu, warto wziąć pod uwagę fakt, że odpowiednia jakość powietrza bezpośrednio podnosi komfort życia.

Klimatyzator domowy jest bardzo łatwy w obsłudze. Można sterować nim za pomocą pilota lub dodatkowo zdalnie, korzystając ze specjalnej aplikacji. Możliwość zdalnego sterownia jest niezwykle korzystna i pozwala m.in. schłodzić dom przed powrotem z pracy, czy ze szkoły i cieszyć się idealną temperaturą zaraz po przestąpieniu progu.

W celu prawidłowego funkcjonowaniu klimatyzacji, jej montaż należy polecić sprawdzonym fachowcom, posiadającym odpowiednie uprawnienia. Tym sposobem będziemy mieć pewność, że nasze urządzenie będzie działać sprawnie i wydajnie przez wiele sezonów. Nie można zapominać także o regularnym serwisowaniu, czyszczeniu urządzenia i wymianie filtrów, które także gwarantują żywotność naszej klimatyzacji.

Włocławek – czas na rekuperację

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła bywa nazywana także rekuperacją. Zdobyła uznanie za sprawą swoich niebywałych możliwości, czyli procesowi wymiany powietrza w pomieszczeniach, przy jednoczesnym odzyskiwaniu ciepła, które w nim powstało. Nawiewanie świeżego powietrza jest równoczesne z odprowadzaniem tego zużytego i odbywa się przez całą dobę, bez względu na porę roku i panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Rekuperacja jest o wiele bardziej wydajna od stosowanej dotychczas w tradycyjnych domach wentylacji grawitacyjnej. W efekcie wykorzystywania procesu rekuperacji w systemie wentylacji możemy oszczędzać pieniądze na ogrzewaniu naszego domu, który ma niższe zapotrzebowanie na energię cieplną.

W domu, w którym działa rekuperacja, panują idealne warunki – nie ma pleśni, grzybów, ani żadnych nieprzyjemnych zapachów. Bez konieczności otwierania okien i robienia przeciągów można oddychać zupełnie czystym powietrzem. Ma to zbawienny wpływ na koncentrację, samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Mieszkańcy miasta Włocławek doceniają ją także za oczyszczanie powietrza z niebezpiecznego dla zdrowia smogu, który stwarza największe problemy w sezonie grzewczym.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena całego systemu, wraz z montażem i oczywiście projektem, jest zależna od kilku kwestii. Po pierwsze liczy się czas, w którym zdecydowaliśmy się na rekuperację. Niższe koszty poniesiemy w przypadku budowy zupełnie nowego domu. Kolejna kwestia to moc rekuperatora, która jest ściśle związana z powierzchnią domu, liczbą jego mieszkańców i ich indywidualnymi potrzebami.

Włocławek – nowoczesne pompy ciepła dla wszystkich

Obecnie mało kto nie wie, czym jest pompa ciepła. Jest to spowodowane tym, że ostatnimi czasy dosłownie biją one rekordy popularności. Pompy ciepła dzieli się ze względu na rodzaj źródła ciepła. Na tej podstawie wyróżniamy pompy powietrzną, gruntową i wodną. Najpopularniejsza jest w tej chwili pompa ciepła powietrzna.

Popularność systemu grzewczego opartego na pompach ciepła spowodowana jest tym, że rozwiązanie to jest wręcz pozbawione wad. Po pierwsze: jest ekologiczne. Pompy ciepła nie zanieczyszczają środowiska, a wręcz przyczyniają się do jego poprawy. Coraz częstszy montaż pompy ciepła wynika także z aspektów finansowych, gdyż można zdecydowanie powiedzieć, że jest to obecnie najtańsza forma ogrzewania. Kolejne zalety tych urządzeń to bezpieczeństwo i bezawaryjność, a także brak konieczności obsługi ze strony użytkownika.

Koszt pompy ciepła w mieście Włocławek

Pomimo niezliczonych zalet, jakimi może poszczycić się każda pompa ciepła, samo urządzenie i montaż jest mimo wszystko dość kosztownym przedsięwzięciem. To, że pompa ciepła koszty początkowe są wysokie, nie powinno jednak zniechęcać do zakupu. Należy brać pod uwagę, że są one ponoszone tylko jeden raz, a przez kolejne lata można cieszyć się wydajnym i efektywnym działaniem urządzenia. Dodatkowo, posiadając własną instalację fotowoltaiczną, możemy sprawić, że koszty eksplantacji urządzenia będą znikome i praktycznie nieodczuwalne.

Powietrzna pompa ciepła cena z montażem należy do najbardziej opłacalnych i korzystnych finansowo rozwiązań. Jej instalacja jest także najszybsza, gdyż nie wymaga wykonywania żadnych dodatkowych prac. Pompa ciepła cena może być jeszcze niższa dla domowego budżetu, o ile skorzystamy z dofinansowania. Takie wsparcie pozwoli cieszyć się jeszcze szybszym zwrotem z inwestycji.

FAQ

Jaką rolę pełni rekuperator?

Rekuperator to urządzenie, które „wyciąga” zużyte powietrze z pomieszczeń, a w jego miejsce nawiewa świeże. Automatyka znajdująca się w rekuperatorze, a dokładnie wymiennik ciepła, odpowiada za wymianę energii pomiędzy strumieniami powietrza.

Dlaczego trzeba wymieniać filtry w klimatyzacji?

Dzięki regularnej wymianie filtrów klimatyzacja działa sprawnie i efektywnie, a jakość wydobywającego się z niej powietrza jest na najwyższym poziomie. Dbałość o wszystkie elementy urządzenia poprawia przepływ powietrza i pomaga pozbyć się kurzu, alergenów oraz innych zanieczyszczeń.