Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Toruń – wybierz najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu

Nowoczesne systemy grzewcze oparte na odnawialnych źródłach energii cieszą się w ostatnim czasie rosnącym uznaniem. Wśród nich wyróżnia się jedno – pompa ciepła. Koszty tego rozwiązania są różne w zależności od rodzaju urządzenia. Na rynku dostępne są: pompa ciepła powietrzna, wodna lub gruntowa. Pompa ciepła jest wyjątkowo ekonomiczna, gdyż do działania potrzebuje jedynie niewielkich ilości prądu, który można oczywiście pozyskiwać z instalacji fotowoltaicznej. Takie rozwiązanie jeszcze bardziej obniży koszty jej użytkowania, jak i sprawi, że cały system będzie w stu procentach ekologiczny. Toruń jest jednym z miast, w którym mieszkańcy decydują się na inwestycje w pompy ciepła.

Montaż pompy ciepła – czy warto?

Koszt pompy ciepła w Toruniu to wartość, którą trudno jednoznacznie określić, jednak decyzja o opłacalności instalacji nie powinna budzić wątpliwości. Jest to najlepsze i najtańsze rozwiązanie, dające możliwość grzania zarówno pomieszczeń, jak i wody użytkowej. Pompa ciepła, cena urządzenia jest inna w przypadku pompy powietrznej, inna w przypadku pompy gruntowej. Różnica wynika z potrzeby wykonywania specjalnych odwiertów dla pompy gruntowej, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i wydłużonym czasem potrzebnym na montaż. Powietrzna pompa ciepła, cena z montażem jest zatem niższa i przekłada się wprost proporcjonalnie na popularność, jaką cieszy się pompa ciepła powietrzna.

Kompletna instalacja pompy ciepła to przede wszystkim sama pompa, układ hydrauliczny oraz system centralnego ogrzewania, znajdujący się w budynku. Właściwie przeprowadzony montaż pompy ciepła wpłynie na jej prawidłową pracę oraz zagwarantuje najwyższy współczynnik efektywności. Dlatego to zadanie najlepiej powierzyć doświadczonym fachowcom z renomowanej firmy, a dodatkowo pracujących na najlepszej jakości urządzeniach.

Czym jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to kolejne nowoczesne rozwiązanie korzystne dla domu, które po pierwsze usuwa „zużyte” powietrze, a po drugie nawiewa świeże. Rekuperacja to mechanizm z powodzeniem zastępujący wentylację grawitacyjną. Jego wyższość polega m.in. na tym, że nie powoduje strat energii. Rekuperacja Toruń – czy warto się na nią decydować? Oprócz wymienionych korzyści dodatkowo gwarantuje stałą wymianę powietrza, gdyż pracuje przez cały rok, niezależnie od pogody.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena jest ustalana dla każdej inwestycji indywidualnie, na podstawie zapotrzebowania budynku, jego stanu i metrażu. Liczą się także potrzeby domowników. Na koszt całkowity wpływa też to czy rekuperację instalujemy w nowym domu, czy modernizujemy system już funkcjonujący. Parametry rekuperacji powinni ustalać jednak wykwalifikowani fachowcy w oparciu o dostępne programy komputerowe oraz odpowiednie obliczenia.

Toruń – montaż klimatyzacji we własnym domu

Klimatyzacja to kolejny system pozwalający na zachowanie we własnym domu komfortu o najwyższych parametrach. Montaż klimatyzacji przynosi mieszkańcom miast, w tym Torunia, wiele korzyści – począwszy od idealnej temperatury niezależnej od warunków panujących na zewnątrz po korzyści dla zdrowia. Nowoczesny klimatyzator to urządzenie proste w obsłudze, dające dodatkowo korzyści takie jak oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń, możliwość regulacji poziomu wilgotności czy osuszania wnętrza. Klimatyzacja do domu jest obecnie bardzo popularna ze względu na jej stosunkowo niskie koszty – zarówno montażu, jak i późniejszej eksploatacji.

Jaką formę może przyjmować klimatyzacja? Jedną z opcji jest przenośny klimatyzator domowy, pozwalający na ustawienie w dowolnym miejscu w zależności od zapotrzebowania w danym momencie. Jest to najprostszy rodzaj klimatyzacji o jednocześnie najniższej wydajności.

Klimatyzacja typu Split to jednostka chłodząca umieszczona wewnątrz pomieszczenia oraz jednostka zewnętrza oddająca ciepło do otoczenia. Kolejne rozwiązanie to Multisplit, gdzie agregat urządzenia znajduje się na zewnątrz i połączony jest z urządzeniami rozmieszczonymi w całym domu. Tym sposobem można ochłodzić wszystkie pomieszczenia.

Czy rekuperator grzeje powietrze w pomieszczeniu?

Sam rekuperator nie jest urządzeniem grzewczym. Jego praca polega na wyciąganiu powietrza „zużytego”, a w jego miejsce nawiewanie świeżego, przy jednoczesnym zatrzymaniu wytworzonego ciepła. Istnieje możliwość podłączenia nagrzewnicy wodnej do rekuperatora, aby pełnił funkcję grzewczą. Jednak w domu z rekuperacją niezbędne jest dodatkowo źródło ciepła, najlepiej w postaci energooszczędnej pompy ciepła.

Jak należy dbać o pompy ciepła, by ich skuteczność była jak najdłuższa?

Pompy ciepła, jak każde urządzenia elektryczne, trzeba regularnie serwisować. Producenci zalecają, aby taki serwis odbywał się co najmniej raz w roku, najlepiej przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Serwisant powinien w szczególności zwrócić uwagę na dolne źródło ciepła, pracę obiegu chłodniczego, prawidłowe funkcjonowanie automatyki oraz wszelkie parametry ustawień. Regularnie przeprowadzany serwis to gwarancja dłuższej pracy pompy i mniejsze ryzyko wystąpienia awarii.