Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Tarnów – nowoczesne systemy grzewcze dla Twojego domu

Jeśli chodzi o nowoczesne systemy grzewcze, to obecnie największym zainteresowaniem cieszą się pompy ciepła. Liczba zainstalowanych urządzeń w mieście Tranów dosłownie bije rekordy. Pompa ciepła jest niezwykle wydajna i całkowicie bezobsługowa. Z powodzeniem może stanowić jedyne i niezależne źródło ciepła w domu, ale także ogrzewać ciepłą wodę użytkową dla mieszkańców. Poza domami prywatnymi pompy ciepła stosuje się także w biurowcach, lokalach handlowych, gospodarstwach rolnych czy budynkach użyteczności publicznej.

Działanie pompy ciepła uzależnione jest od dolnego źródła, którym może być powietrze, grunt lub woda. Powietrzna pomp ciepła – jak sama nazwa wskazuje – wykorzystuje do działania powietrze. Jego przepływ przez wymiennik wywoływany jest przez wentylator, a ciepło odbierane jest przez parujący czynnik chłodniczy, który skrapla się w jednostce zewnętrznej i przekazuje ciepło dalej. Efektywność pompy ciepła określana jest za pomocą współczynnika COP, który pokazuje, ile uzyskamy energii cieplnej w stosunku do wkładu energii elektrycznej.

Montaż pompy ciepła pozwala na zapewnienie komfortu cieplnego, jednocześnie nie emitując żadnych spalin, zanieczyszczeń ani innych odpadów. Jest to zatem urządzenie ekonomiczne i całkowicie ekologiczne, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie dla inwestorów. Dzięki pompom ciepła odchodzimy także od spalania paliw kopalnych, co ma ogromny wpływ na jakość powietrza i ogólną kondycję środowiska naturalnego.

Tarnów – jaki jest koszt pompy ciepła?

Pompa ciepła cena w pierwszej kolejności zależna jest od wyboru samego rodzaju pompy. Następnie należy dobrać odpowiednią moc urządzania, tak by było w stanie sprostać zapotrzebowaniu energetycznemu budynku, w którym się znajdzie. Powietrzna pompa ciepła cena z montażem to w tym momencie najkorzystniejsze rozwiązanie i dlatego wybierane jest najczęściej. Powietrzna pompa ciepła nie wymaga wykonywania specjalistycznych odwiertów ani innych prac, dlatego jej montaż zajmuje najwyżej dwa dni robocze. Pompa ciepła koszty to jednak nie tylko cena samego urządzenia, ale również to, ile będzie kosztować jej późniejsza eksploatacja. Śmiało, można powiedzieć, że jest to obecnie najtańsza ze wszystkich dostępnych form ogrzewania budynków.

Tarnów – klimatyzacja do domu, czyli komfort i wygoda dla każdego

Pierwszą zaletą, która przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o klimatyzacji we własnym domu lub mieszkaniu, jest zapewnienie sobie i swojej rodzinie komfortu termicznego. Klimatyzacja niemalże błyskawicznie schładza powietrze w czasie uporczywych upałów, co jest niezwykle ważne zwłaszcza dla osób, które wyjątkowo źle znoszą podwyższoną temperaturę otoczenia. Własny klimatyzator domowy sprawia więc, że możemy utrzymać w domu stałą temperaturę i ograniczyć jej wahania, a tym samy czuć się lepiej.

Nowoczesny klimatyzator to jednak nie tylko możliwość ochładzania powietrza. Może on je także oczyszczać, co dla mieszkańców miasta Tarnów jest niezwykle ważne. Urządzenia najnowszej generacji jonizują powietrze i usuwają z niego alergeny i inne drobnoustroje, które utrudniają wielu osobom normalne życie. Dzięki temu powietrze w domu jest dużo czystsze i zdrowsze niż na zewnątrz.
Montaż klimatyzacji niesie za sobą szereg zalet. Aby tak było, urządzenie należy regularnie serwisować i czyścić, bo tylko wtedy zapewnimy jego prawidłowe działanie przez długi czas. Jest to bardzo ważne, gdyż w przeciwnym wypadku może dojść do namnażania się wewnątrz urządzenia bakterii i grzybów, które mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia mieszkańców, czego nikt z pewnością nie chce.

Tarnów – postaw na rekuperację w swoim domu

System wentylacji mechanicznej wzbogacony o rekuperację, czyli możliwość odzyskiwania ciepła z powietrza, to w ostatnim czasie najlepsza z możliwych form służąca do wentylowania naszych pomieszczeń. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła wypiera dotychczasową wentylację grawitacyjną, a w nowoczesnych domach pasywnych jest wręcz obowiązkowym elementem.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia szereg korzyści. Z jedne strony zdrowotnych, a z drugiej finansowych. Rekuperacja bowiem usuwa brudne powietrze, a w jego miejsce wprowadza czyste i świeże, które zostaje dokładnie oczyszczone z wszelkich możliwych zanieczyszczeń, przykrych zapachów, a nawet smogu. Powietrze to zostaje jednak ogrzane przy wykorzystaniu ciepła, które odebrano z powietrza usuwanego. Dzięki temu w naszym domu panuje stała temperatura i nie ma uciążliwych przeciągów. Zaletą domów z rekuperacją jest brak wilgoci, grzybów i pleśni. W zimie rekuperacja pozwala zredukować koszty ogrzewania nawet o 50%.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena zależeć będzie od kilku czynników, dlatego, żeby dokładnie ją określić, należy wykonać szczegółowe obliczenia. To, co będzie brane pod uwagę, to przede wszystkim powierzchnia budynku, ilość poszczególnych elementów, a także moc rekuperatora i stopień jego zaawansowania. Przed przystąpieniem do montażu rekuperacji wykonuje się szczegółowy projekt, w którym zostają zawarte wszystkie te dane.

FAQ

Czy klimatyzacja w domu jest zdrowa?

Klimatyzator w domu jest urządzaniem bezpiecznym i służącym zdrowiu – zwiększa komfort życia, poprawia jakość snu, zwiększa koncentrację. Trzeba pamiętać jednak o jego regularnym serwisowaniu i czyszczeniu.

Czy można podłączyć pompę ciepła pod panele fotowoltaiczne?

Oczywiście, jest taka możliwość. Co więcej to bardzo dobre i polecane rozwiązanie, gdyż dzięki temu możemy korzystać z działania swojej pompy bez dodatkowych opłat za energię elektryczną, czyniąc ją całkowicie ekologiczną i ekonomiczną.