Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Najlepsze pompy ciepła Szczecin

Pompa ciepła jest niezwykle popularnym w ostatnim czasie urządzeniem służącym do ogrzewania powierzchni oraz wody użytkowej. Pompy ciepła są wszechstronne i z powodzeniem nadadzą się do domów jednorodzinnych, obiektów wielolokalowych czy rekreacyjnych. Ile kosztuje pompa ciepła? Cena zależy od wybranego rodzaju urządzenia. Inna będzie w przypadku pompy gruntowej, a inna w przypadku pompy powietrznej. Która jest korzystniejsza? Powietrzna pompa ciepła, cena z montażem jest zdecydowanie niższa, gdyż nie wymaga wykonywania specjalnym odwiertów. Koszt pompy ciepła można skutecznie obniżyć, korzystając z różnego rodzaju dofinansowań. Dzięki temu inwestycja nie będzie tak odczuwalna dla domowego budżetu.

Pompa ciepła powietrzna jest najczęstszym wyborem inwestorów, zarówno w budynkach nowo powstających, jak i modernizowanych. Pompa ciepła, koszty zależą również od mocy urządzenia. Tę najlepiej dobierze fachowiec.

Pompa ciepła Szczecin – jak wybrać najlepszą opcję?

Montaż pompy ciepła jest odpowiedzialnym zadaniem: wymaga posiadania specjalnych uprawnień. Dlatego warto go powierzyć doświadczonym specjalistom, oferującym swoje usługi w mieście Szczecin. W celu dokładnego dopasowania szczegółów instalacji zostaną wykonane specjalistyczne pomiary i obliczenia. Tym sposobem późniejsze działanie pompy ciepła będzie sprawne i pozwoli zaspokoić całkowite zapotrzebowanie na ciepło.

Czym jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła?

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, to innowacyjny system służący do sprawnej wymiany powietrza w pomieszczeniach. Rekuperacja usuwa z nich „zużyte” powietrze, w zamian wprowadzając świeże – dodatkowo oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń, nawet smogu i alergenów. Działanie rekuperacji polega w dużej mierze na odzyskiwaniu ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczeń i przy jego użyciu ogrzewaniu świeżego powietrza, które do pomieszczeń jest nawiewane.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to cały system, który składa się z głównego elementu centrali wentylacyjnej, czyli rekuperatora oraz kanałów nawiewnych i wywiewnych, które regulują wymianę powierza w budynku.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, cena końcowa całego systemu, jest uzależniona od kilku czynników, do których należą: rodzaj i parametry zastosowanych urządzeń, powierzchnia i stan budynku. Rekuperację można wykonać zarówno w nowym budownictwie, jak i już istniejących budynkach. Inwestycja w rekuperację jest w perspektywie długofalowej bardzo opłacalna, gdyż pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na ciepło i tym samym obniżyć rachunki. Dla mieszkańców Szczecina i okolicy ta oszczędność jest jednym z niewątpliwych atutów tego rozwiązania.

Rekuperacja niesie ze sobą szereg zalet dla domowników. Przede wszystkim pozwala oddychać świeżym powietrzem, zmniejszyć poziom dwutlenku węgla oraz oszczędzać pieniądze. Posiadacze rekuperacji mogą także korzystać z funkcji jonizacji powietrza.

Montaż klimatyzacji Szczecin – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Klimatyzacja jest bardzo popularnym rozwiązaniem wśród mieszkańców domów i mieszkań w Szczecinie. Stawiają na nie wszyscy chcący cieszyć się chłodnym i przyjemnym powietrzem w upalne dni. Klimatyzacja do domu to inwestycja coraz bardziej opłacalna. Za niewielkie pieniądze można zapewnić sobie komfortowe warunki i czyste powietrze.

Ważne jest jednak to, by dobrze wybrać klimatyzator. Musi pasować zarówno do powierzchni, jaką chcemy ochłodzić, jak i gwarantować sprawne działanie przez wiele lat. Ogromne znaczenie w tej materii ma prawidłowy montaż klimatyzacji, dlatego zadanie to powinno się powierzyć sprawdzonym fachowcom. Poprawna instalacja urządzeń to także prawidłowe działanie i długa, bezawaryjna eksploatacja. Wybierając klimatyzator domowy, należy zwrócić szczególną uwagę na jego moc, wydajność oraz natężenie hałasu. Ostatnia kwestia jest niezwykle istotna, zwłaszcza gdy decydujemy się na umieszczenie urządzenia w sypialni.

Nowoczesne klimatyzatory posiadają wiele dodatkowych funkcji. Można za ich pomocą ogrzać pomieszczenie do określonej temperatury, a także oczyszczać, a nawet jonizować powietrze. Jak najoptymalniej je użytkować? Zaleca się korzystać z rad i wskazówek instalatorów. Tym sposobem unikniemy powszechnych błędów w użytkowaniu urządzeń, a także przedłużymy ich żywotność. Klimatyzacja wymaga regularnego serwisowania, o którym nie wolno zapominać. W przeciwnym razie może dojść do awarii.

Ile wynosi standardowo żywotność pompy ciepła?

Największy wpływ na żywotność pompy ciepła ma kondycja sprężarki. Dlatego ważny jest odpowiedni projekt całego systemu. Standardowo uznaje się, że pompa ciepła powinna sprawnie pracować 25-35 lat, jednak niektórzy producenci twierdzą, że ich urządzenia wytrzymają nawet 40. Ogromne znaczenie w tej kwestii ma regularny serwis i odpowiednia konserwacja urządzeń.

Czy montaż klimatyzacji w domu jest opłacalny?

Decydując się na montaż klimatyzacji w domu trzeba liczyć się z kosztami między 3 a 8 tysięcy złotych. Wszystko zależy od mocy i rodzaju urządzeń. Do tego dochodzą oczywiście koszty serwisu i eksploatacji. W porównaniu do innych urządzeń, nie jest to bardzo duży koszt, a korzyści jakie można czerpać z posiadania własnej klimatyzacji, zwłaszcza w trakcie upałów, są nie do przecenienia.