Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Sosnowiec – gdzie się sprawdza to nowoczesne rozwiązanie grzewcze?

Nowoczesne urządzenie grzewcze pobierające energię cieplną ze środowiska naturalnego, czyli pompa ciepła, to najpopularniejsze obecnie rozwiązanie, jeśli chodzi o ogrzewanie domów w Sosnowcu i nie tylko. Zainteresowanie pompami ciepła nie wzięło się znikąd. Urządzenia te są niezwykle ekologiczne, a przy tym ekonomiczne. Do swojej pracy potrzebują jedynie niewielkich ilość prądu, a ten można pobierać z instalacji fotowoltaicznej, czyniąc całe rozwiązanie jeszcze korzystniejszym.

Na rynku dostępne są różne typy pompy ciepła, w zależności od tego, skąd czerpią energię. Najczęściej wybierane przez inwestorów są pompa ciepła powietrzna i pompa ciepła gruntowa. Wśród zalet pomp ciepła można wymienić ich cichą pracę, niewielkie rozmiary i bezobsługowość, a także żywotność obliczoną na co najmniej 30 lat.

Koszt pompy ciepła, czyli czy to się opłaca?

Pompa ciepła – cena będzie się różnić w zależności od wybranego rodzaju. Na cenę wpływa też kilka innych czynników, jednym z nich jest moc pompy, której dobór najlepiej jest polecić doświadczonym fachowcom. Pompa ciepła, koszty instalacji urządzenia, niektórych mogą nieco zniechęcić. Warto jednak postawić na to rozwiązanie i skorzystać z dofinansowania. To pozwoli znacznie obniżyć koszty i cieszyć się szybszym zwrotem z inwestycji.

Nie warto na niczym oszczędzać. Montaż pompy ciepła jest niezwykle ważnym etapem całej inwestycji, gdyż tylko prawidłowo zainstalowana będzie się w przyszłości cechować wysoką wydajnością i sprawną pracą. Powietrzna pompa ciepła, cena z montażem jest niższa od ceny montażu pompy gruntowej ze względu na mniejszy zakres wykonywanych czynności. W przypadku tej pierwszej nie ma bowiem potrzeby robienia odwiertów, a to nie tylko zmniejsza koszt, ale i skraca czas potrzebny na montaż. Pompa ciepła powietrzna jest niewielkim urządzeniem zazwyczaj umieszczanym na zewnątrz budynku. Odbiera ciepło z powietrzna atmosferycznego, a następnie rozpręża je i kieruje do instalacji grzewczej.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, to nowoczesny system wentylacji pomieszczeń w domach jednorodzinnym i nie tylko, ponieważ z powodzeniem sprawdza się w biurach, lokach usługowych, czy innych instytucjach – m.in. w Sosnowcu. Rekuperacja mówiąc najprościej, to proces, w którym odzyskiwana jest energia cieplna w celu jej ponownego wykorzystania, a samo zjawisko rekuperacji wykorzystywane jest w układach wentylacyjnych. Polega na odzyskaniu ciepła z wywiewanego, „zużytego” powietrza, a następnie na wprowadzeniu tego ciepła do powietrza nawiewanego. Co ważne, powietrze nawiewane nie miesza się z tym wywiewanym, a jego temperatura jest bliska tej, jaka panuje w domu. Wszystko to sprawia, że do ogrzania pomieszczeń potrzeba zdecydowanie mniej energii niż w domu, który nie posiada systemu rekuperacji.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników, z których pierwszym jest moment, w jakim zdecydujemy się na rekuperację. Przed wybudowaniem domu mamy szansę zminimalizować koszty, uwzględniając rekuperację na etapie projektu.

Na finalną cenę rekuperacji wpływają koszt projektu, ceny urządzeń, montaż oraz dalsza eksploatacja. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła na co dzień jest zupełnie bezobsługowa, należy jedynie pamiętać o corocznym terminie przeglądu, który wykonuje wykwalifikowany serwisant.

Sosnowiec – montaż klimatyzacji w domu

Z roku na rok popularność jaką cieszy się klimatyzacja wzrasta. Skokowy wzrost zainteresowania tym rozwiązaniem można zauważyć zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy temperatury przekraczają 30°C. Własny klimatyzator domowy daje możliwość regulowania temperatury i pozwala na szybkie i bezproblemowe jej obniżenie w wyjątkowo upalne dni. Klimatyzator ma również wiele innych zalet. Nowoczesne urządzenia pozwalają na oczyszczanie powietrza – co jest niezwykle ważne w tak dużym mieście, jakim jest Sosnowiec – ale i na regulację poziomu jego wilgotności. Polepsza to komfort życia domowników i pozytywnie wpływa na ich samopoczucie. Jest też idealnym wsparciem dla alergików, osób starszych i cierpiących na astmę.

Klimatyzacja do domu dostępna jest w kilku opcjach. Jedną z nich jest klimatyzator wolnostojący lub jednostka mocowana na stałe, w jednym z pomieszczeń. Nowoczesne klimatyzatory mogą dodatkowo pełnić funkcję grzania powietrza, co jest dodatkową zaletą zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Obecnie urządzenia te są powszechnie dostępne, a ich koszt jest na tyle niski, że niemal każdy może sobie pozwolić na klimatyzator domowy.

Czy przewody wentylacyjne służące do rekuperacji trzeba czyścić?

Powietrze przepływające przez przewody wentylacyjne jest wyjątkowo suche, dlatego możliwość powstawania skroplin jest znikoma, a tym samym nie ma ryzyka pojawienia się w nich żadnych bakterii. Przewody wentylacyjne są zabezpieczane przed zanieczyszczeniami za sprawą filtracji powietrza, którą wykonuje sam rekuperator i to jest dla nich najlepszym zabezpieczeniem. Należy jednak dokonywać regularnych przeglądów i na bieżąco wymieniać filtry.

Gdzie najlepiej zamontować jednostkę zewnętrzną pompy ciepła?

Podstawowa zasada mówi, że jednostka zewnętrzna powinna się znajdowa

się w miejscu, do którego nie dociera słońce. Miejsce to musi pozwalać na swobodne odprowadzenie skroplin i zapewniać swobodny przepływ powietrza.