Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Słupsk – klimatyzator domowy dla każdego? Zdecydowanie!

Montaż klimatyzacji, zwłaszcza w te najbardziej upalne dni, okazuje się prawdziwym zbawieniem dla mieszkańców domów prywatnych i mieszkań w mieście Słupsk i nie tylko. Własny klimatyzator sprawia, że możemy zapewnić sobie i swojej rodzinie komfort temperaturowy w każdej chwili i to w błyskawicznym tempie. Klimatyzacja do domu jest obecnie niebywale popularna, a w nowoczesnym budownictwie stanowi już praktycznie standardowy element wyposażenia.

Poza komfortem termicznym klimatyzacja w niezwykle skuteczny sposób dba także o jakość powietrza w pomieszczeniach. Wszystko za sprawą specjalnych czujników, które mierzą poziom temperatury, wilgotności powietrza, a także stopień jego zanieczyszczenia. Z kolei za sprawą wbudowanych filtrów i urządzeń, powietrze to jest skutecznie oczyszczane i odpowiednio nawilżane. Dbałość o te parametry jest szczególnie ważna dla osób borykających się z alergiami i chorobami układu oddechowego.

Klimatyzacja jest urządzeniem bardzo efektywnym, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim o tym, by w czasie, gdy urządzenie jest włączone, zamykać drzwi oraz okna, czyli zapobiegać nagrzewaniu się pomieszczenia. Należy także regularnie wykonywać konserwację urządzeń, przegląd całej instalacji i czyszczenie filtrów. Ponadto klimatyzacja ma określoną moc, dlatego przy wyborze i montażu urządzenia, należy poprosić o pomoc fachowca posiadającego odpowiednie uprawnienia.

Słupsk – montaż pompy ciepła jako przejaw ekologicznego myślenia

Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące do działania energię pochodzenia naturalnego, która jest w pełni odnawialna. Istnieje kilka rodzajów pomp ciepła. Ich podział zależy od źródła, z którego korzystają, nazywanego dolnym źródłem energii. Najpopularniejsza i najczęściej wybierana przez inwestorów jest obecnie pompa ciepła powietrzna.

Nowoczesne pompy ciepła z powodzeniem mogą stanowić niezależne i oczywiście jedyne źródło ciepła w całym domu, dodatkowo mogą ogrzewać także wodę użytkową dla domowników. To wszystko dzięki zaawanasowanej technologii, która dodatkowo sprawia, że pompa ciepła jest urządzeniem całkowicie bezobsługowym, a także praktycznie bezawaryjnym. Pompy ciepła wyróżnia także to, że nie generują one żadnych zanieczyszczeń, szkodliwych dymów, ani odpadów, są więc całkowicie przyjazne dla środowiska, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie.

Pompa ciepła koszty – ile kosztuje montaż pompy ciepła?

Powietrzna pompa ciepła cena z montażem uznawana jest za najbardziej atrakcyjną, dlatego też ten konkretny rodzaj pompy cieszy się największą popularnością wśród inwestorów z miasta Słupsk. Wpływ na jej popularność ma również to, że sama jej instalacja wymaga jedynie jednego lub dwóch dni roboczych, a w domu potrzebuje niewiele miejsca, gdyż rozmiarem przypomina standardową lodówkę. Nie trzeba obawiać się również nadmiernych hałasów, gdyż urządzenie to wcale nie wydaje uciążliwych dźwięków.

Koszt pompy ciepła uznawany jest za stosunkowo wysoki, dlatego też wielu przyszłych inwestorów dość długo zastanowia się nad decyzją o jej zamontowaniu we własnym domu. Prawdą jest jedynie, że koszt początkowy jest wyższy niż w przypadku innych systemów grzewczych, ale nie można zapominać o tym, że późniejsza eksploatacja urządzenia jest już zdecydowanie tańsza. Pompa ciepła cena to zatem suma zakupu i montażu urządzeń oraz koszt, jaki ponosimy w przyszłości. Warto wspomnieć, że jest to urządzanie energooszczędne i bardzo ekonomiczne, gdyż do swojej pracy potrzebuje jedynie minimalnej ilości prądu elektrycznego. Dodatkowo łącząc je z własną instalacja fotowoltaiczną możemy wspomniane koszty ograniczyć w sposób maksymalny.

Słupsk – postaw na rekuperację!

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, to nowoczesny system, który służy do wentylacji pomieszczeń w sposób niebywale efektywny i wydajny. Wentylacja mechaniczna ma za zadanie zastąpić dotychczas stosowaną w budownictwie wentylację grawitacyjną. A to dlatego, że jest od niej zdecydowanie lepsza, dlatego też w nowoczesnym budownictwie jest wręcz wymagana. Co ważne, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ma niezwykle dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Zapewnia prawidłową wymianę powietrza i gwarantuje obniżenie kosztów ogrzewania.

Działanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie jest zbyt skomplikowane. Polega na usuwaniu powietrza zużytego i wtłaczaniu w jego miejsce świeżego. Z tym że to świeże jest już oczyszczone z zanieczyszczeń, alergenów i kurzu, a także ogrzane za pomocą ciepła, które powstało w powietrzu usuwanym. Co bardzo istotne, w żadnym momencie strumienie te nie mieszają się ze sobą.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena uzależniona jest od kilku kwestii, dlatego dla każdego ustalana jest indywidualnie na etapie wykonywania projektu całej instalacji. Elementy mające wpływ na cenę końcową rekuperacji to przede wszystkim rodzaj i moc rekuperatora, liczba punktów nawiewnych oraz wywiewnych, a także powierzchnia domu i to, w jakim stopniu jest on zaizolowany.

FAQ

Z jaką instalacją pompa ciepła będzie najwydajniejsza?

Pompa ciepła co do zasady przeznaczona jest to współpracy z instalacjami niskotemperaturowymi, czyli tam, gdzie temperatura wody nie przekracza 50 stopni. Najczęściej jest to system oparty na ogrzewaniu podłogowym lub panelowym, jednak nowoczesne urządzenia pracują wydajnie także w przypadku tradycyjnych grzejników.

Czy klimatyzacja podnosi rachunki za prąd?

Nowoczesne urządzenia mają już najczęściej wysoką klasę energetyczną, dlatego przy odpowiedniej dbałości i rozsądnym użytkowaniu nie wpływają diametralnie na zwiększenie rachunków za energię elektryczną.