Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Skierniewice – rekuperacja w każdym domu największą korzyścią dla mieszkańców

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, stanowi obecnie najlepszą alternatywę dla wentylacji grawitacyjnej, która była stosowana dotychczas. Rekuperacja to system, który zapewnia nieustanny dopływ świeżego powietrza, co ma ogromne znaczenia dla zdrowia domowników. Decydując się na rekuperację dbamy nie tylko o zdrowie i lepsze samopoczucie mieszkańców, ale także o kondycję całego budynku. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła reguluje ilość powietrza wprowadzaną i usuwaną z pomieszczeń, oczyszcza ją, kontroluje poziom wilgotności i oczywiście dba, aby miało ono odpowiednią temperaturę.

Kluczowym w działaniu rekuperacji jest właśnie wspomniany odzysk ciepła, który umożliwia utrzymanie idealnego komfortu ciepłego, ograniczając jednocześnie zapotrzebowanie budynku na ciepło pochodzące z ogrzewania. Przynosi to oczywiście realne oszczędności, sięgające od 30% do nawet 60%.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena jest za każdym razem ustalana indywidualnie, gdyż na jej ostateczną wysokość ma wpływ kilka ważnych czynników. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac zaleca się wykonanie szczegółowego audytu i projektu całej instalacji. Zajmują się tym wykwalifikowani instalatorzy, działający zgodnie z przepisami prawa w tym zakresie. Postępując zgodnie z wytycznymi, zyskamy pewność, że instalacja będzie działać sprawnie.

Skierniewice – klimatyzacja dla każdego? To możliwe!

Klimatyzacja jest znanym rozwiązaniem od wielu długich lat. Najczęściej spotykaliśmy ją początkowo w sklepach, biurach czy obiektach użytku publicznego. W ostatnim czasie jednak zdecydowanie zwiększyła się jej popularność wśród właścicieli prywatnych domów i mieszkań. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż jest to najszybszy i najprostszy sposób na obniżenie temperatury we własnych czterech kątach i uzyskanie komfortu termicznego. Klimatyzacja do domu to także zdrowsze i czystsze powietrze. Wszystko dlatego, że nowoczesne urządzenia wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji. Jedna z nich daje możliwość kontroli wilgotności powietrza i odpowiedniego jej nawilżania. Kolejną jest oczyszczanie. Wszystkie te aspekty są ogromnie ważne dla mieszkańców miasta Skierniewice, narażonych na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem.

Montaż klimatyzacji zasadniczo nie wymaga pozwoleń, zwłaszcza w domach wolnostojących. Jedynie w przypadku budynków wielolokalowych warto kwestie te sprawdzić w wewnętrznych przepisach, gdyż może okazać się, że taka zgoda jest wymagana. Chodzi głównie o zgodę na umieszczenie jednostki na elewacji budynku, gdyż nowoczesne urządzenia zasadniczo nie wywołują problemów typu nadmierny hałas. Klimatyzator domowy jest ponadto urządzeniem niezwykle estetycznym, prostym w obsłudze a przy odpowiedniej dbałości odwdzięczy się długoletnią i niezwykle wydajną pracą.

Gwarancją skutecznej i wydajnej pracy naszej klimatyzacji jest przede wszystkim wybór odpowiedniego urządzania, jakim jest klimatyzator, oraz jego fachowy montaż. Dlatego kwestie te należy polecić wykwalifikowanym fachowcom posiadającym wiedzę, doświadczenie, ale także odpowiednie uprawnienia, które potwierdzają znajomość obowiązujących przepisów prawa w tej kwestii.

Pompy ciepła Skierniewice – nowoczesne systemy grzewcze są na topie

Z roku na rok wzrasta popularność ogrzewania domów przy pomocy pompy ciepła. Również mieszkańcy miasta Skierniewice nie są tu wyjątkiem. Pompa ciepła to urządzenie przede wszystkim bezpieczne, ciche, energooszczędne i ekologiczne. Producenci oceniają żywotność swoich urządzeń nawet na 40 lat wydajnego funkcjonowania, co jest doskonalą wiadomością dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na montaż pompy ciepła.

Dostępne na naszym rynku pompy ciepła zróżnicowane są pod względem dolnego źródła ciepła, które jest oczywiście niewyczerpalne i w pełni odnawialne. Możemy zatem wybierać spośród pomp gruntowych, powietrznych oraz wodnych. Co ważne, efektywność pompy ciepła zależy głównie od możliwości, jakie daje dolne źródło ciepła.

Pompa ciepła koszt – czy to się opłaca?

Całkowity koszt pompy ciepła tak samo, jak w przypadku pozostałych urządzeń, ustalany jest indywidualnie po zapoznaniu się z parametrami budynku i potrzebami mieszkańców. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę takie dane jak powierzchnia budynku, rodzaj stolarki okiennej, stopień izolacji oraz liczbę mieszkańców domu, zwłaszcza gdy przy pomocy pompy ciepła będziemy ogrzewać też ciepłą wodę użytkową.

Jednak pompa ciepła cena to nie tylko wartość urządzenia i jego instalacji, ale także koszty przyszłego użytkowania. Obecnie pompa ciepła uznawana jest jednak za najtańszy sposób ogrzewania. Ma to niebywałe znaczenie zwłaszcza przy ciągłych podwyżkach cen surowców wykorzystywanych przez pozostałe systemy grzewcze. Jeśli zdecydujemy się na połączenie pompy ciepła z własną instalacją fotowoltaiczną możemy stworzyć system, który nie będzie wymagał praktycznie żadnych dodatkowych wkładów finansowych.

Powietrzna pompa ciepła cena z montażem jest najbardziej atrakcyjna dla przyszłych inwestorów, dlatego też jej popularność jest obecnie najwyższa. Pompa ciepła powietrzna ma także inne zalety. Jej praca jest wydajna, a sam montaż niezwykle szybki, co wielokrotnie było główną przesłanką inwestorów decydującą o jej montażu.

FAQ

Czy w okresie letnim trzeba wyłączać rekuperację?

Co do zasady rekuperacja jest urządzeniem wentylacyjnym, które powinno pracować bez przerwy, czyli przez cały rok. Jedyny moment, w którym wyłączenie rekuperacji jest uzasadnione, to okres, w którym instalacja byłaby narażona na silne zabrudzenia, np. w czasie wykonywania remontu budynku.

Czy klimatyzacją można sterować zdalnie?

Oczywiście istnieje taka możliwość, wymaga jednak wbudowania specjalnego modułu Wi-Fi. Przy pomocy tego modułu, za pomocą smartfonu ze specjalną aplikacją, możemy z każdego miejsca sterować i monitorować pracę naszego klimatyzatora.