Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Sieradz – czy klimatyzacja do domu to dobry pomysł?

Montaż klimatyzacji jest korzystny. Przemawia za tym wiele aspektów. Klimatyzacja zdecydowanie podnosi standard życia, gdyż zapewnia komfort termiczny niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, pracy i wypoczynku. Ta błyskawiczna możliwość obniżenia temperatury we własnym domu, zwłaszcza w okresie uciążliwych upałów jest niezwykle wartościowa i doceniana przez mieszkańców miasta Sieradz. Klimatyzacja może być prawdziwym „zbawieniem” dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego czy zmagających się z problemami natury kardiologicznej.

Klimatyzator domowy to nowoczesne urządzenie, które dzięki zaawansowanym technologiom można wyposażyć dodatkowo w systemy wykrywające poziom temperatury, jak i wilgotności powietrza, a nawet jego zanieczyszczenie. Klimatyzator to także stały dopływ świeżego powietrza, co wyjątkowo dobrze sprawdza się w nowoczesnym budownictwie, gdzie otwieranie okien jest często niemożliwe.

Klimatyzacja we własnym domu bezpośrednio wpływa na takie czynniki jak dobry sen, zwiększona koncentracja i lepsza wydajność całego organizmu, w tym także mózgu. Śmiało można powiedzieć, że posiadanie własnej klimatyzacji poprawia komfort życia.

Montaż klimatyzacji zdecydowanie należy polecić fachowcom posiadającym stosowne uprawnienia i doświadczenie w tym temacie. Tylko to gwarantuje wydajną i wieloletnią pracę urządzenia. Poleca się także dbanie o zachowanie terminów regularnego wykonywania serwisu i czyszczenia urządzenia, a także wymiany filtrów.

Sieradz inwestuje w rekuperację!

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła w mieście Sieradz cieszy się rosnącą popularnością. Jest standardem w nowoczesnym budownictwie, ale interesują się nią także właściciele starszych domów. Nic dziwnego, rekuperacja zastępuje stosowaną dotychczas wentylację grawitacyjną, gdyż jest to system o wiele skuteczniejszy i przynosi szereg dodatkowych korzyści – zarówno dla zdrowia, jak i poprawy komfortu życia domowników.

Głównym zadaniem rekuperacji jest usuwanie zużytego powietrza i dostarczanie w to miejsce powietrza świeżego, oczyszczonego i pozbawionego wszelkich alergenów, a nawet smogu. Dodatkowo dochodzi do odzysku ciepła, które już powstało, co pozwala na obniżenie zapotrzebowania budynku na energię cieplną i tym samym spore oszczędności pieniędzy.

Rekuperacja odbywa się dzięki pomocy głównego urządzenia całego systemu, czyli rekuperatora. Duże znaczenie w późniejszym funkcjonowaniu ma jego moc i rodzaj. Dlatego też wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena za każdym razem ustalana jest dopiero po wykonaniu kompleksowego projektu całej instalacji. Projekt taki powinien uwzględnić najważniejsze parametry domu, jego powierzchnię, liczbę mieszkańców oraz ilość punktów nawiewnych oraz wywiewnych, jak i ich rozmieszczenie w całym budynku.

Sieradz – montaż pompy ciepła najlepszym sposobem ogrzewania

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, które bije w ostatnich latach rekordy popularności. Sieradz i okolice także nie są tu wyjątkiem. Zalety ogrzewania domów przy pomocy pompy ciepła można wymieniać w nieskończoność. Zdaniem inwestorów najważniejszą z nich jest zupełna bezobsługowość urządzenia, kolejną – jej bezawaryjność. Pompa ciepła jest także urządzeniem energooszczędnym, a obecnie uznawana jest za najtańszą formę ogrzewania, co ma ogromne znaczenie ze względu na ciągłe podwyżki paliw stałych.

Nie można zapominać także o ekologicznym aspekcie, jaki daje montaż pompy ciepła, gdyż nie wydziela ona żadnych zanieczyszczeń i odpadów, a tym samym przyczynia się od ograniczenia emisji spalin i CO2 do atmosfery. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pomp ciepła. W zależności od tzw. dolnego źródła ciepła wyróżniamy pompy wodne, gruntowe, a najpopularniejsza obecnie jest pompa ciepła powietrzna.

Koszt pompy ciepła – czy warto inwestować?

Pompa ciepła koszty to z jednej strony wydatek, jaki trzeba ponieść na montaż i zakup urządzenia, a z drugiej koszty, jakie poniesiemy w związku z jej eksploatacją w przyszłości. Inwestorzy najczęściej wybierają pompy, dla których źródłem jest powietrze. Dzieje się tak z uwagi na to, że powietrzna pompa ciepła cena z montażem jest o wiele korzystniejsza niż inne rozwiązania, przy czym jej praca jest wydajna i zadowalająca. Sam montaż trwa zaledwie jeden lub dwa dni robocze, po których już można korzystać z zalet posiadanej instalacji.

Pompa ciepła cena, choć początkowo stosunkowo wysoka, może zostać znacząco obniżona. Wystarczy skorzystać z dofinansowania za sprawą dostępnych programów wspierających termomodernizację budynków i wymianę źródeł ciepła na te bezemisyjne. Obecnie funkcjonują dopłaty w formie dotacji oraz możliwość odliczenia poniesionych wydatków dzięki tzw. uldze termomodernizacyjnej. Jest to bardzo dobra wiadomość dla inwestorów, gdyż pozyskane wsparcie finansowe sprawia, że poniesione koszty zwrócą się zdecydowanie szybciej.

FAQ

Czy montaż klimatyzacji wymaga pozwolenia?

Montaż klimatyzacji w domu prywatnym wolnostojącym z reguły nie wymaga żadnych zgód ani pozwoleń. Nieco inaczej może być w budynku wielolokalowym, którym zarządza np. wspólnota mieszkaniowa. W takim przypadku trzeba koniecznie sprawdzić zapisy wewnętrznego regulaminu. Jedynie budynki wpisane do rejestru zabytków mogą wymagać zgody właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Jakie są najważniejsze zalety rekuperacji?

Do najważniejszych zalet systemu rekuperacji należy zwłaszcza stała i niezależna od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz wymiana powietrza. Dodatkową korzyścią jest pełna kontrola nad ilością i temperaturą powietrza we własnym domu.