Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Postaw na ekologię – pompa ciepła Rybnik

Pompy ciepła zostały w ostatnim czasie uznane za najbardziej ekologiczne ze wszystkich dostępnych obecnie na rynku źródeł ogrzewania. Dostęp do tego typu rozwiązań jest niezwykle ważny dla mieszkańców polskich miast takich jak Rybnik, gdzie odejście od spalania węgla jest kluczowe dla poprawy jakości powietrza. Pompa ciepła nie produkuje żadnych zanieczyszczeń, nie wydziela również żadnych szkodliwych odpadów, dymów, popiołów, ani innych niebezpiecznych substancji, co jest ogromnie ważne dla osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Montaż pompy ciepła pozwala na ogrzewanie pomieszczeń oraz wody użytkowej przy bardzo niskim zużyciu energii. Dzięki pompie ciepła możemy spodziewać się naprawdę niskich rachunków za ogrzewanie, a w przypadku połączenia jej z instalacją fotowoltaiczną – praktycznie całkowitego uniezależnienia się od dostaw energii z zewnętrznej sieci energetycznej. Kolejną, istotną dla przyszłych posiadaczy tych urządzeń z miasta Rybnik informacją jest to, że pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa, praktycznie bezawaryjna i co najważniejsze – bezpieczna w użyciu.

Koszt pompy ciepła – jakich wydatków się spodziewać?

Pompa ciepła koszty są uzależnione od kilku bardzo istotnych czynników, z których najważniejszym jest wybrany przez inwestora rodzaj pompy. W sprzedaży dostępne są różnego typu urządzenia, najpopularniejsze to pompa ciepła powietrzna i pompa ciepła gruntowa. W celu dokładnego obliczenia, jaki będzie całkowity koszt pompy ciepła, najlepiej jest zwrócić się o wycenę do profesjonalnej firmy, która się tym zajmuje. Pompa ciepła cena jest uwarunkowana także mocą urządzenia, a prawidłowe dobranie mocy zależy od różnych kwestii, m.in. metrażu domu, które najlepiej znane są właśnie fachowcom z branży.

Wiadomo, że powietrzna pompa ciepła cena z montażem będzie nieco niższa od innych rozwiązań, głównie dlatego, że sam montaż nie wymaga dodatkowych prac, takich jak wykonywanie specjalnych odwiertów. Dzięki temu cała procedura trwa zwykle najwyżej dwa dni robocze. Pompa ciepła nie wymaga także zbyt dużo miejsca. Za sprawą cichej pracy można ja umieścić w dowolnym pomieszczeniu, bez konieczności wydzielania specjalnych przestrzeni typu kotłownia.

Rybnik – rekuperacja dla domu

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, inaczej rekuperacja, to stosowany obecnie system do wentylacji pomieszczeń, który zastępuję dotychczas instalowaną w budynkach wentylację grawitacyjną. Rekuperacja nawiewa przez odpowiednie kanały świeże i czyste powietrze, a także usuwa to brudne i zużyte. Dzięki wbudowanemu wymiennikowi ciepła system odzyskuje energię cieplną, która została wytworzona i dzięki temu łatwiej można ogrzać pomieszczenia. Kolejną bardzo ważną zaletą rekuperacji, zwłaszcza dla mieszkańców Rybnika i okolic jest to, że jest ona w stanie oczyścić powietrze z wielu zanieczyszczeń, nawet w przypadku szkodliwego smogu.

Decydując się na rekuperację, zastanawiamy się zapewne nad jej kosztami. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena podobnie jak przy pompie ciepła ustalana jest indywidualnie na podstawie kilku czynników. W tym przypadku najważniejszy jest rodzaj i moc rekuperatora oraz oczywiście czas, w jakim na rekuperację się zdecydujemy. Trzeba mieć świadomość, że inne koszty będą przy planowaniu nowej inwestycji, a zupełnie inne przy modernizowaniu już istniejącej.

Koszt rekuperacji to również kwestia wielkości pomieszczeń oraz ogólnego stanu budynku. Fachowiec wykonujący projekt całego systemu z pewnością weźmie pod uwagę stopień ocieplenia całego budynku, rodzaj stolarki okiennej, rozmieszczenie poszczególnych elementów i wiele inny czynników.

Rybnik – klimatyzacja do domu to dobry pomysł

Klimatyzacja do domu jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem, z powodzeniem stosowanym również w mieszkaniach i apartamentach. Własna klimatyzacja pozwala dowolnie regulować temperaturę, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w upalne i duszne dni. Klimatyzator pozwala na uzyskanie komfortu termicznego dla mieszkańców. Jego działanie cenione jest zwłaszcza przez osoby starsze i schorowane, rodziców małych dzieci, a także wszystkich, dla których uporczywe upały są przeszkodą w normalnych funkcjonowaniu.

Montaż klimatyzacji Rybnik pozwala na idealne dopasowanie temperatury we własnym domu, bez konieczności otwierania okien i wpuszczania zanieczyszczonego powietrza. Jest to ogromna zaleta zwłaszcza w dużych miastach, pełnych spalin i innych szkodliwych substancji. Klimatyzator domowy zajmuje stosunkowo niewielką przestrzeń. Montowany jest zwykle na ścianie, nieco poniżej sufitu, w miejscu, które pozwala na swobodny przepływ powietrza. Wybór odpowiedniego pomieszczenia jest kwestią indywidualną domowników. Najczęściej jest to miejsce częstego przebywania, czyli salon, choć czasem mieszkańcy preferują sypialnię.

Nowoczesny klimatyzator domowy dzięki zastosowaniu różnego rodzaju filtrów pozwala też na oczyszczanie i nawilżanie powietrza. Filtry te należy wymieniać regularnie. Równie ważne jest wykonywanie przeglądów całej instalacji, gdyż wpływa to na prawidłowe działanie klimatyzacji przez długi czas.

FAQ

Jaka jest standardowa żywotność pompy ciepła?

Jeśli chodzi o żywotność pompy ciepła, większość producentów wskazuje okres od 25 do 30 lat. Dzięki regularnym pracom serwisowym i dbałości o poszczególne elementy pompy, urządzenie będzie pracować na najwyższym poziomie wydajności, co jest bardzo ważne dla wszystkich użytkowników.

Czy na montaż klimatyzacji potrzebne jest pozwolenie?

Zasadniczo na montaż klimatyzacji we własnym domu nie potrzeba żadnych zgód ani pozwoleń. Nieco inaczej może być w budynkach wielorodzinnych, zarządzanych przez spółdzielnie. W takim przypadku należy szukać informacji w wewnętrznym regulaminie lub zapytać zarządcy. Czasem wystarczy jedynie zgłosić sam fakt posiadania klimatyzacji.