Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Radom – nowoczesna technika grzewcza

Z roku na rok wzrasta popularność rozwiązania, jakim są pompy ciepła. Widać to zwłaszcza w nowym budownictwie, gdyż rozwiązanie to jest idealne do ogrzewania niskotemperaturowego. Pompa ciepła wykorzystuje do ogrzewania domu i wody użytkowej odnawialne źródła energii takie jak woda, grunt i powietrze. Ekologiczny aspekt tego systemu jest niezwykle istotny, ponieważ sprzyja ograniczeniu emisji szkodliwych gazów i dwutlenku węgla, co docenia się także w mieście Radom.

System ten ma niewątpliwie wiele zalet. Jedną z nich jest to, że koszt pompy ciepła ponosimy tylko jeden raz i całkowicie uniezależniamy się od paliw kopalnych. Co więcej, pompa ciepła, koszty można zmniejszyć, korzystając z jednej z dostępnych form dofinansowania. Dodatkowo pompy ciepła są bezpieczne, zasadniczo nie wymagają obsługi, a ich żywotność szacowana jest na około 30 lat.

Czy montaż pompy ciepła się opłaca?

W zależności od rodzaju pompy ciepła jej montaż będzie przebiegał nieco inaczej, inny też będzie koszt pompy ciepła. Powietrzna pompa ciepła cena z montażem to wypadkowa kilku czynników, do których zaliczamy klasę energetyczną budynku, indywidualne preferencje domowników, a także parametry i wymaganą moc urządzenia. Pompa ciepła powietrzna jest obecnie najczęściej wybieranym typem pomp w Radomiu. Pompa ciepła zajmuje bardzo mało przestrzeni, standardowy egzemplarz jest wielkości średniej lodówki i można go ustawić w zasadzie w dowolnym miejscu w domu.

Gruntowa pompa ciepła – cena tego rozwiązania jest wyższa, gdyż składa się na nią koszt wykonania specjalnych odwiertów. Czas montażu również jest wydłużony (w przypadku pompy powietrznej zajmuje zwykle nie więcej niż 2-3 dni robocze).

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Systemem, który z powodzeniem zastępuje wentylację grawitacyjną, jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Jest ona niezwykle energooszczędna i odbywa się zasadniczo bez żadnych strat energii przy maksymalnym komforcie domowników. Jedynymi zadaniami posiadacza rekuperacji jest systematyczna wymiana filtrów i pilnowanie terminów wykonywania przeglądów. Reszta systemu jest zupełnie bezobsługowa.

Rekuperacja to efektywna wymiana zużytego powietrza na powietrze świeże, pozbawione zanieczyszczeń, kurzu i smogu. Wszystko to odbywa się niezależnie od pogody i pory roku, a co istotne dla domowników – zupełnie bezgłośnie.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena uzależniona jest m.in. od czasu podjęcia decyzji o tym, że chcemy mieć rekuperację w domu. Robiąc to na etapie projektu, możemy zaoszczędzić – wiemy już że nie ma potrzeby budowania kominów – a co ważne, mamy szansę jak najkorzystniej zaplanować rozmieszczenie wszelkich urządzeń. Rekuperacja Radom – czy warto postawić na to rozwiązanie? Z pewnością ma ono szereg zalet, do których zaliczamy niesamowity komfort, ciągły dostęp do zdrowego i czystego powietrza pozbawionego alergenów, a także oszczędność, gdyż potrzeba mniej energii na ogrzanie wnętrz.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła sprawia, że powietrze w domu jest zawsze optymalne. Zimą ciepłe, a latem chłodniejsze, jednak posiadanie rekuperacji nie zastępuje klimatyzacji w domu. Systemy te wzajemnie się uzupełniają i dodatkowo podnoszą standard życia.

Radom – nowoczesna klimatyzacja do domu

Klimatyzacja to nie tylko chłodne, ale i zdrowe powietrze w każdym domu i mieszkaniu. Własna klimatyzacja jest już rozwiązaniem powszechnie stosowanym i dostępnym na wyciągnięcie ręki, głównie za sprawą atrakcyjnej ceny urządzeń. Klimatyzator domowy pozwala regulować temperaturę i wilgotność powietrza, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w czasie letnich upałów. Zwłaszcza dla dzieci i osób starszych, które są niesłychanie wrażliwe na niedogodne i ekstremalne warunki termiczne. Nowoczesne urządzenia dodatkowo filtrują powietrze i oczyszczają je z niebezpiecznych substancji.

Klimatyzator należy wybrać w taki sposób, by jak najbardziej odpowiadał zapotrzebowaniu domowników. Montaż klimatyzacji w Radomiu najlepiej jest polecić fachowcom zajmującym się tym na co dzień. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu dobiorą odpowiednie urządzenie, zadbają o profesjonalne podłączenie, a na koniec udzielą pomocnych wskazówek w zakresie dalszego użytkowania i obsługi. Klimatyzator domowy, aby działał długo i sprawnie, powinien być poprawnie używany i poddawany regularnym przeglądom.

Czy rekuperacja chroni przed smogiem?

Rekuperacja jako system stałej wymiany powietrza w pomieszczeniach pracuje z wykorzystaniem specjalnych filtrów umieszczonych w wymienniku ciepła. Stopnień oczyszczenia powietrza zależy od klasy zastosowanego filtra. Nawet fabrycznie montowane filtry mają tak dużą moc, że powinny zatrzymać aż 90% zanieczyszczeń, w tym smog, który stanowi znaczne zagrożenie dla zdrowia.

Czy pompa ciepła działa w przypadku braku prądu?

W przypadku braku dostaw prądu przestaje działać sterownik oraz pompa obiegowa, co skutkuje przerwą w działaniu całego systemu. Jednak nawet kilkugodzinna przerwa w działaniu pompy ciepła nie powinna wpłynąć na komfort termiczny w domu.