Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Przemyśl – czy montaż klimatyzacji w każdym domu jest możliwy?

Montaż klimatyzacji przynosi domownikom niezrównane korzyści i komfort posiadania idealnych warunków temperaturowych we własnych czterech kątach. Klimatyzacja do domu to dziś praktycznie standard, dlatego tak licznie decydują się na nią zarówno mieszkańcy miasta Przemyśl, jak i całego kraju. Nowoczesny klimatyzator przede wszystkim chłodzi powietrze w czasie upalnych i dusznych dni. Dodatkowo posiada także wiele innych dobroczynnych właściwości. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych technologii nasza klimatyzacja może także dogrzewać powietrze. Jest to szczególnie dogodne w chłodniejsze dni, kiedy jeszcze nie działa ogrzewanie.

Klimatyzacja dodatkowo może nawilżać powietrze, które nawiewane jest do wnętrza naszego domu, a także oczyszczać je sprawiając, że jest znacznie zdrowsze niż to na zewnątrz. Montując klimatyzację we własnym domu należy jednak przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim nawiew powinien być skierowany w taki sposób, aby nie utrudniał domownikom codziennego funkcjonowania. Bardzo istotne jest też prawidłowe odprowadzanie skroplin. Szczególnie liczy się też zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy jednostkami, gdyż bezpośrednio wpływa to na wydajność całego urządzenia. Klimatyzator domowy to urządzanie o estetycznym wyglądzie. Z powodzeniem można je więc wkomponować w wystrój każdego mieszkania. Ponadto jest łatwe w obsłudze. Również utrzymanie go najlepszej sprawności nie powinno przysparzać problemów. Należy jedynie pilnować regularnych przeglądów, wymiany filtrów i czyszczenia.

Przemyśl – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to nowoczesny system służący do wymiany powietrza w naszych wnętrzach, nazywany rekuperacją. Rekuperacja gwarantuje stałą, równomierną i prawidłową wentylację całego budynku, jednocześnie dbając o to, by się nie wychładzał. A to wszystko niezależnie od pory roku i temperatury panującej na zewnątrz. Posiadając rekuperację zyskujemy gwarancję oszczędności pieniędzy na kosztach ogrzewania, które z roku na rok są coraz wyższe. Połączenie rekuperacji i pompy ciepła pomoże z kolei stworzyć nowoczesny, energooszczędny i ekologiczny system. Oszczędności przy rekuperacji mogą sięgać nawet 50% kosztów, w porównaniu do domu opartego na zwykłej wentylacji grawitacyjnej.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena to już kwestia indywidulna w przypadku każdego inwestora. Na jej ostateczny wynik wpływa naprawdę wiele czynników, począwszy od rodzaju i mocy samego rekuperatora, po ilość zastosowanych punktów nawiewnych oraz wywiewnych i zaawansowanie technologiczne użytych rozwiązań. Rekuperacja popularność swą zawdzięcza głównie rosnącej świadomości inwestorów na temat poprawnej wentylacji budynków. Coraz częściej wynika także z troski o zdrowie. Filtry stosowane w systemie rekuperacji pozwalają na oddychanie zupełnie czystym i świeżym powietrzem pozbawionym alergenów, kurzu, wirusów i smogu, co niezwykle korzystnie wpływa na dobrostan domowników.

Nowoczesne systemy grzewcze – pompy ciepła Przemyśl

Pompy ciepła pozyskują energię cieplną ze środowiska naturalnego, przy czym nie generują żadnych odpadów ani zanieczyszczeń, co jest ogromnie ważne zwłaszcza teraz, gdy zmierzamy ku osiągnięciu neutralności klimatycznej i ograniczeniu spalania paliw kopalnych. Kolejny bardzo pozytywny aspekt, jaki niesie ze sobą montaż pompy ciepła, to oszczędności, gdyż jest to najtańsza forma ogrzewania budynków. Poprzez połączenie pompy ciepła z własną instalacją fotowoltaiczną możemy stworzyć w pełni ekologiczny i ekonomiczny system, służący do ogrzewania wnętrz, ale i wody użytkowej.

Pompa ciepła zapewnia wydajne działanie nawet wtedy, gdy na dworze panują ujemne temperatury, jest to więc rozwiązanie idealne dla naszego klimatu. Nowoczesne pompy ciepła doskonale radzą sobie nawet przy minus 25°C. W swojej pracy pompa wymaga niewielkiego wsparcie ze strony energii elektrycznej, jednak zupełnie nie wymaga żadnej obsługi ze strony właściciela. Wszystko odbywa się w sposób zupełnie automatyczny. Jest to jedna z głównych zalet tych urządzeń, szczególnie ceniona przez użytkowników.

Koszt pompy ciepła – czy ta inwestycja się opłaca?

Wielu przyszłych inwestorów z miasta Przemyśl boryka się z problemem wysokich kosztów, jakie niesie za sobą montaż pompy ciepła. Jednak pompa ciepła cena wcale nie musi być tak wysoka, jak się wydaje. Przykładowo powietrzna pompa ciepła cena z montażem jest obecnie bardzo atrakcyjna, zwłaszcza w porównaniu z pompą gruntową. Wynika to oczywiście z tego, że pompa ciepła powietrzna nie wymaga robienia specjalistycznych odwiertów, które są nie tylko kosztowne, ale i czasochłonne.

Pompa ciepła koszty możemy obniżyć jeszcze bardziej za sprawą dofinansowania z krajowych lub unijnych środków. Pozyskując dofinansowanie sprawimy, że koszt pompy ciepła zwróci się zdecydowanie szybciej, niż początkowo założyliśmy. Patrząc na ilość zakładanych obecnie pomp ciepła oraz czytając pozytywne opinie na ich temat, jednoznacznie można stwierdzić, że inwestycja ta się opłaca, a użytkownicy są niezwykle zadowoleni.

FAQ

Jak długo trwa montaż systemu rekuperacji?

Montaż rekuperacji składa się z dwóch etapów. Pierwszy, polegający na mocowaniu wszystkich elementów, instalacji i przewodów, trwa około 3-4 dni. Etap drugi to montaż rekuperatora i sporządzenie protokołu końcowego prac. Powinno to zająć jedynie 1 dzień roboczy.

Czy pompa ciepła może pracować samodzielnie?

Tak, pompa ciepła to urządzenie, które jest w stanie pokryć całkowite zapotrzebowanie energetyczne budynku. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się w nowych budynkach pasywnych i energooszczędnych.