Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Nowoczesne rozwiązanie dla domu pompy ciepła Poznań

Nowoczesne rozwiązanie grzewcze pod postacią pompy ciepła pozwala skutecznie zapomnieć o uciążliwym spalaniu węgla, drewna czy gazu. Pompa ciepła to niewielkie urządzenie, które do pracy potrzebuje minimalne ilości energii elektrycznej. Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie jej z fotowoltaiką. Dzięki temu stanie się w stu procentach ekologiczna, a dla naszego portfela –ekonomiczna. Pompa ciepła może funkcjonować jako samodzielne źródło. Z drugiej strony możliwe jest też, by wspierała już działające w domu centralne ogrzewanie.

Pompa ciepła – cena zależna jest głównie od rodzaju wybranego przez nas urządzenia. Pompy ciepła wykorzystują energię pochodzącą z wody, gruntu oraz powietrza. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane przez inwestorów z Poznania są pompy ciepła gruntowe. Taką samą estymą cieszy się pompa ciepła powietrzna. Najrzadziej wybieranym rozwiązaniem jest wodna pompa ciepła. Pompa gruntowa, wybierana zazwyczaj do nowo powstających budynków, jest nieco droższa, ale też gwarantuje lepsze i skuteczniejsze działanie. Z kolei powietrzna pompa ciepła, cena z montażem jest nieco niższa, dlatego wybierana jest częściej w budynkach modernizowanych.

Montaż pompy ciepła Poznań: skuteczne działania dla lepszych efektów

Montaż pompy ciepła jest niezwykle istotny i ma wpływ na jej dalsze działanie, dlatego należy zlecić go profesjonalnej firmie. Najważniejsze w montażu pompy jest odpowiednie dobranie jej mocy grzewczej w stosunku do zapotrzebowania na ciepło w budynku i od tej kwestii rozpoczyna się cały proces. Przy pomocy specjalistycznych programów należy obliczyć zapotrzebowanie na ciepło w budynku.

Koszt pompy ciepła to w dużej mierze kwestia zależna od tego, jaki jej rodzaj wybierzemy. Po uzyskaniu wszelkich informacji dotyczących zapotrzebowania energetycznego budynku, jego ocieplenia i rodzaju stolarki okiennej, profesjonalny instalator dobiera odpowiednią pompę ciepła, o idealnej mocy grzewczej. Pompa ciepła – koszty dodatkowe poniesiemy za wykonanie specjalistycznych odwiertów w przypadku wyboru pompy gruntowej.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

W Poznaniu popularnością cieszy się łączenie pomp ciepła z rekuperacją, czyli wentylacją mechaniczną. Rekuperacja z powodzeniem zastępuje dotychczas funkcjonujące wentylacje grawitacyjne, jednak ma o wiele więcej funkcji. Rekuperacja wymienia „zużyte” powietrze w pomieszczeniu i wprowadza do niego świeże. Dodatkowo jest ono oczyszczone z alergenów, kurzu i innych szkodliwych dla zdrowia substancji.

Warto zdecydować się na rekuperację już na etapie projektu domu i połączyć ją razem z pompą ciepła. Takie rozwiązanie pozwoli na znaczne oszczędności i pozwoli się cieszyć wygodą oraz niezależnością. >Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena to suma kilku różnych elementów, zaczynając od zastosowanych rozwiązań, sposobu prowadzenia przewodów wentylacyjnych, po model rekuperatora. Tak naprawdę rozpiętość cenowa usługi montażu rekuperacji zależna jest od indywidualnych potrzeb i preferencji inwestora.

Poznań: klimatyzacja dla domu – wszystko czego Ci potrzeba

Obecnie klimatyzator jest najprostszym i najtańszym sposobem na zapewnienie optymalnych warunków we własnym domu czy mieszkaniu. >Klimatyzator domowy skutecznie reguluje nie tylko temperaturę powietrza, ale i wilgotność, co w konsekwencji przekłada się na niezwykły komfort przebywania w pomieszczeniach. Z racji swojej wielozadaniowości, klimatyzacja wykorzystywana bywa także do ogrzewania budynków, jednak jedynie w nieco chłodniejsze dni. Klimatyzacja sprawia, że w naszym domu nawet w środku upalnego lata uzyskujemy optymalne warunki, tj. temperaturę na poziomie 23-26 stopni oraz wilgotność rzędu 40-60 procent.

Głównym zadaniem, jakie wykonuje klimatyzator domowy,jest chłodzenie, dlatego jednostka powinna znaleźć się w miejscu najbardziej dostępnym i ułatwiającym swobodny przewiew. Mieszkańcy wielu miast decydują się na montaż klimatyzacji – Poznań jest jednym z nich. Posiadanie w domu klimatyzacji pozytywnie wpływa na poprawę jakości powietrza. To dzięki wbudowanym filtrom, które wyłapują szkodliwe cząstki. Najnowsze modele posiadają wbudowane systemy służące do jonizacji powietrza, co jest dodatkową zaletą dla rodzin z małymi dziećmi i alergików.

Czy chcąc założyć pompę ciepła muszę posiadać ogrzewanie podłogowe?

Pompy ciepła dostępne na rynku zoptymalizowane są w taki sposób, aby skutecznie działały w nowych budynkach, ale i tych modernizowanych, posiadających stare systemy grzewcze, bazujące na grzejnikach. Ta sytuacja nie jest przeciwwskazaniem do montażu pompy ciepła – może ona jedynie być w tym przypadku mniej wydajna.

Czy pompa ciepła pracuje zawsze tj. przez cały dzień i noc?

Pompa ciepła rozpoczyna swoją pracę w momencie, kiedy otrzymuje określony sygnał ze sterownika, że temperatura wody spadła i trzeba ją podgrzać. Gdy temperatura w domu jest odpowiednia, pompa przechodzi w stan spoczynku.