Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Płock – nowoczesne pompy ciepła, najlepsze rozwiązanie grzewcze dla domu

Płock to kolejne polskie miasto, w którym popularność systemów grzewczych opartych o pompy ciepła bije rekordy popularności. Nic dziwnego, w końcu jest to obecnie najtańszy system ogrzewania budynków, który jednocześnie dba o środowisko naturalne, gdyż nie generuje żadnych odpadów, ani zanieczyszczeń. Montaż pompy ciepła to przejaw troski o swoją rodzinę, a także możliwość zapewnienia sobie bezpieczeństwa energetycznego na długie lata.

Na rynku dostępne są różne rodzaje pomp ciepła. Najpopularniejsze z nich to pompa ciepła powietrzna i gruntowa. Różnica między nimi wynika oczywiście z samego źródła pochodzenia ciepła. Od tego zależy w dużej mierze także efektywność naszej pompy ciepła. Jedną z ważniejszych zalet pomp ciepła, która bezpośrednio wpływa na tak częsty ich wybór, jest całkowita bezobsługowość. W połączeniu z praktycznie bezawaryjnym działaniem, czyni to system wręcz idealnym rozwiązaniem dla użytkowników.

Pompa ciepła koszty – ile kosztuje wygoda?

Na koszt pompy ciepła w mieście Płock w pierwszej kolejności wpływa wybór konkretnego rodzaju urządzenia. Najbardziej atrakcyjnym dla portfela rozwiązaniem jest powietrzna pompa ciepła – cena z montażem obecnie wygrywa z innymi rozwiązaniami. Pompa ciepła powietrzna to również bardzo szybki montaż, czego nie można powiedzieć o pompie gruntowej. Wynika to z braku konieczności wykonywania specjalistycznych odwiertów, które zajmują sporo czasu, a ponadto wymagają dopełnienia pewnych formalności.

Pompa ciepła cena zależy także od mocy urządzenia, a jej odpowiedni dobór najlepiej jest polecić profesjonalnemu instalatorowi. Moc pompy bezpośrednio wpływa na jej prawidłowe działanie, dlatego nie powinna być ani za duża, ani zbyt mała. Analizując koszt pompy ciepła warto wziąć pod uwagę także możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych w formie dofinansowania lub ulgi termomodernizacyjnej. Zdecydowanie zmniejszy to całkowity koszt naszej inwestycji i sprawi, że pompa zwróci się o wiele szybciej niż zakładano.

Płock – klimatyzacja do domu dla każdego

Montaż klimatyzacji jest obecnie tak powszechny, że praktycznie każdy może się na niego zdecydować i to w dowolnym momencie. Klimatyzacja jest tak popularna głównie dlatego, że w ciągu naprawdę krótkiej chwili jest w stanie ochłodzić nasz dom czy mieszkanie do przyjemnej temperatury, w której można komfortowo funkcjonować. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy na zewnątrz panują uciążliwe upały i schronienie się we własnych czterech kątach stanowi jedyną możliwość ochłody.

Klimatyzator domowy jest urządzeniem nowoczesnym i estetycznym, zatem jego wygląd z pewnością wpasuje się w każdy styl architektoniczny. Znakomicie uzupełni klasyczne wnętrze, jak i to bardziej współczesne. Klimatyzator domowy może mieć obecnie dowolny kształt i kolor, co jeszcze bardziej podnosi jego atrakcyjność wizualną. Co ważne, klimatyzator umieszcza się zazwyczaj w najbardziej uczęszczanym przez domowników pomieszczeniu. Najczęściej jest to salon, choć wiele osób wybiera także sypialnię, stawiając na zdrowy sen. Mamy również możliwość zakupu klimatyzatora przenośnego. W takim przypadku ustawimy go tam, gdzie akurat będzie potrzebny.

Klimatyzacja w domu niesie ze sobą szereg zalet. Chłodzenie powietrza jest tylko jedną z nich. Nowoczesny klimatyzator dodatkowo może także oczyszczać powietrze, sprawiając, że klimat panujący w naszym domu będzie zdecydowanie zdrowszy niż na zewnątrz. Kolejna ważna funkcja klimatyzatora to nawilżanie – odpowiednia wilgotność powietrza ma niezwykłe znaczenia dla osób w każdym wieku. Ponadto urządzenia oferowane na rynku są praktycznie niezawodne w działaniu. Ich obsługa także jest wyjątkowo prosta i z pewnością poradzą sobie z nią także osoby starsze.

Płock – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Kolejnym udogodnieniem dla właścicieli domów w mieście Płock jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Rekuperacja w sposób mechaniczny usuwa zużyte powietrze z pomieszczeń, zastępując o wiele mniej wydajną wentylację grawitacyjną. Kolejnym jej zadaniem jest wprowadzanie do wnętrz powietrza świeżego, które wcześniej zostaje ogrzane przy pomocy energii cieplnej pozyskanej z powietrza usuwanego. W ten sposób możemy sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu. Rekuperację wyróżnia to, że jest ona wydajna o każdej porze roku i niezależnie od temperatury powietrza panującej na zewnątrz budynku.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena to suma zakupu wszystkich potrzebnych urządzeń oraz ich instalacji. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę moc rekuperatora, ilość punktów nawiewnych i wywiewnych, a także inne parametry techniczne i stopień zaawansowania poszczególnych elementów. Bardzo ważny w tym wszystkim jest dobrze zrobiony projekt całego systemu. Wszystko po to, aby moc instalacji była optymalna dla potrzeb domu i jego mieszańców. Rekuperację możemy stosować praktycznie w całym domu. Wyjątkiem są garaż i kotłownia.

FAQ

Czy można zainstalować rekuperację w budynku już istniejącym?

Montaż rekuperacji w budynku, w którym jest wentylacja grawitacyjna, jest oczywiście możliwy, wymaga to jednak o wiele więcej pracy, zaangażowania i wyższych kosztów niż w przypadku domu, który dopiero powstaje. Zadanie takie należy koniecznie polecić wykwalifikowanym fachowcom, działającym zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Czy do instalacji pompy ciepła potrzebny jest projekt?

W przypadku powietrznej pompy ciepła nie ma potrzeby wykonywania projektu instalacji pompy ciepła. Wystarczy podłączyć ją do domowej instalacji grzewczej. Jednak w przypadku budowy nowego domu warto do jego projektu wprowadzić pompę ciepła jako główne źródło ogrzewania. Pomoże to dogodnie rozplanować istotne elementy instalacji.