Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Piotrków Trybunalski – oszczędność i wygoda dla każdego

Nowoczesne systemy ogrzewania w postaci pompy ciepła mają bez wątpienia wiele zalet. Do najważniejszych z nich należą wydajność, niskie koszty eksploatacji urządzeń oraz poprawa jakości powietrza w mieście Piotrków Trybunalski, jak i całym kraju. Dzieje się tak dlatego, że pompy ciepła do pracy nie potrzebują paliw typu węgiel czy gaz, których spalanie powoduje zanieczyszczenie środowiska.

Pompa ciepła to urządzenie na wskroś ekologiczne. Do pracy potrzebuje zasilania z dolnego źródła, tj. wody, powietrza lub gruntu, i niewielkiej ilości prądu elektrycznego, który może pochodzić z przydomowej instalacji fotowoltaicznej. Następnie należy dokładnie określić miejsce, w którym zostanie zamontowana pompa ciepła, jednostka zewnętrzna oraz wewnętrzna. Instalator podłączy urządzenia do systemu grzewczego, skonfiguruje sterowniki i wykona rozruch.

Montaż pompy ciepła jest obecnie bardzo popularny zarówno w nowych domach, jak i tych użytkowanych od dawna. Profesjonalne podłączenie pompy ciepła nie jest bardzo czasochłonne, zwłaszcza w przypadku, gdy jest to pompa ciepła powietrzna. Pierwszym etapem całego przedsięwzięcia jest wybór odpowiedniego dla nas rodzaju pompy i obliczenie zapotrzebowania energetycznego budynku, w celu określenia potrzebnej mocy urządzenia. Jest to bardzo ważny etap, gdyż w dużej mierze od tych czynników zależny jest koszt pompy ciepła.

Pompa ciepła koszty – czy ta inwestycja się opłaca?

Pompa ciepła cena jak wiadomo uzależniona jest od rodzaju i mocy urządzenia, ale także od kosztów robocizny. Powietrzna pompa ciepła cena z montażem jest najatrakcyjniejsza dla przyszłych użytkowników, dlatego bywa wybierana najczęściej. W przypadku pompy gruntowej należy wykonać specjalne odwierty, co znacząco podnosi cenę, jak i wydłuża czas potrzebny na montaż. Wiele osób jednak rezygnuje z montażu pompy ciepła, obawiając się wysokich kosztów, nie wiedząc, że można je obniżyć, korzystając z programów dofinansowania, dzięki którym wydatek na ten cel znacząco się zmniejszy.

Piotrków Trybunalski – klimatyzacja do domu

Własna klimatyzacja to najszybszy i najtańszy sposób na zagwarantowanie sobie optymalnych warunków termalnych. W ostatnich latach spotykamy się z ogromnym wzrostem popularności tego typu instalacji w domach i mieszkaniach prywatnych. Nic dziwnego, w końcu montaż klimatyzacji przynosi szereg pozytywnych skutków i korzyści dla domowników.

Nowoczesny klimatyzator domowy poza chłodzeniem pomieszczeń może mieć także inne zalety. Wszystko zależy od wybranego rodzaju urządzenia i jego parametrów technicznych. Urządzania posiadające specjalne filtry doskonale oczyszczają powietrze w domu, pozbawiając go niebezpiecznych dla zdrowia alergenów, wirusów, bakterii, grzybów oraz pleśni. Inne mogą dodatkowo nawilżać powietrze, którym oddychamy, czyniąc je zdrowszym i bezpieczniejszym. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku małych dzieci i osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Niektóre klimatyzatory mają dodatkowo możliwość ogrzewania powietrza, co jest niezwykle pomocne w okresie przejściowym i w chłodniejsze dni w lecie.

Ponadto klimatyzator nie zajmuje wiele miejsca, jest bardzo łatwy w obsłudze, a przy odpowiedniej dbałości i regularnym serwisowaniu oraz konserwacji może wydajnie służyć nam przez wiele długich lat. Posiadanie klimatyzacji we własnym domu doceniają zarówno osoby młodsze, jak i starsze z miasta Piotrków Trybunalski.

Piotrków Trybunalski – czy warto mieć w domu rekuperację?

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli nowoczesny system służący do wentylacji pomieszczeń, który przynosi wiele korzyści zarówno dla domu, jak i jego mieszkańców. Działanie rekuperacji oparte jest na centrali, która usuwa zużyte powietrze z pomieszczeń, a w jego miejsce wtłacza świeże i czyste z zewnątrz. Wymiennik ciepła, który jest jednym z elementów całej instalacji, odbiera ciepło, które zostało wytworzone w powietrzu usuwanym i przekazuje je do strumienia nawiewanego. Dzięki temu zmniejsza się zapotrzebowane naszego domu na energię cieplną i możemy obniżyć rachunki za ogrzewanie. Oszczędności te są znaczące, gdyż mogą sięgać nawet 60%.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena uzależniona jest od stopnia zaawansowania urządzenia, jego mocy oraz powierzchni domu i potrzeb mieszańców. Wszystkie te istotne parametry potrzebne są do wykonania szczegółowego projektu całej instalacji, tym jednak zajmują się odpowiedni fachowcy w oparciu o specjalistyczne wyliczenia. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła może zostać założona w każdym momencie, jednak najkorzystniejsze będzie zrobienie tego na etapie budowy domu. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z budową kominów wentylacyjnych, które w przypadku rekuperacji nie są potrzebne.

Posiadając rekuperację, zapewniamy sobie i swojej rodzinie szanse na oddychanie czystym i zdrowym powietrzem, które jest dodatkowo pozbawione kurzu, alergenów i innych zanieczyszczeń. Rekuperacja gwarantuje właściwą jakość i ilość powietrza, brak przeciągów i zdecydowanie wyższy komfort życia.

FAQ

Jaki wpływ na zdrowie ma klimatyzacja w domu?

Klimatyzacja ma niezwykle korzystny wpływ na zdrowie. Po pierwsze zapewnia optymalne warunki temperaturowe. Po drugie filtruje i kontroluje poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniach. A po trzecie oczyszcza powietrze z kurzu, grzybów, alergenów i innych zanieczyszczeń pozwalając oddychać świeżym i czystym powietrzem.

Kiedy należy wymienić filtry w rekuperacji?

Filtry powinno się wymieniać z częstotliwością określoną przez producenta. Jednak najczęściej jest to co trzy lub cztery miesiące, a w przypadku zwiększonego zanieczyszczenia trzeba to robić w miarę potrzeb i zgodnie z sygnałami komunikowanymi przez urządzenie.