Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Piła – montaż pompy ciepła coraz popularniejszym rozwiązaniem

Pompy ciepła znane są jako niezawodne, oszczędne i przyjazne środowisku naturalnemu źródła ciepła, dlatego w ostatnich latach biją rekordy popularności. Na czym polega ich działanie? Najprościej mówiąc, pompy ciepła przenoszą energię z dolnego źródła do budynku i znajdującego się w nim systemu grzewczego. Doskonale współpracują zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i systemem opartym na tradycyjnych grzejnikach. Na rynku dostępne są m.in. pompa ciepła powietrzna i gruntowa. Ciepło pobierane jest z powietrza, wody lub z gruntu. Są to niewyczerpalne i w pełni odnawialne źródła energii.

Wybór pompy ciepła to z jednej strony ogromna wygoda, a z drugiej zapewnienie sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwa energetycznego, co jest ogromnie ważne w niepewnych pod tym względem czasach. Pompa ciepła służy zarówno do ogrzewania, jak i do dostarczania ciepłej wody użytkowej do domu, jest to zatem urządzenie bardzo efektywne. Co ważne, nie wymaga ono w zasadzie ingerencji ze strony właścicieli i jest praktycznie całkowicie bezobsługowe.

Jaki jest obecnie koszt pompy ciepła?

Pompa ciepła koszty stanowią tak naprawdę sumę wielu elementów i zależą od kilku kwestii. Po pierwsze, należy dokładnie określić, jaki rodzaj pompy ciepła będzie dla nas odpowiedni. Zadanie to najlepiej jest polecić doświadczonej firmie, która specjalizuje się w tej tematyce. Następnie fachowiec na podstawie parametrów naszego budynku, określi potrzebną moc pompy. Ważne by nie była ona ani za duża, ani za mała. Tylko dobrze dopasowana pompa ciepła zagwarantuje nam wydają i długoletnią pracę.

Pompa ciepła cena to zatem szereg zależności, wiadomo jednak, że powietrzna pompa ciepła cena z montażem jest rozwiązaniem tańszym i dlatego też dużo częściej wybieranym przez inwestorów z miasta Piła. Warto wiedzieć, że inwestycje mające na celu poprawę efektywności energetycznej mogą liczyć na dofinansowania – zarówno ze środków unijnych, jak i krajowych. Dlatego koszt pompy ciepła można zdecydowanie obniżyć i sprawić, że całość inwestycji zwróci się w dużo szybszym czasie.

Klimatyzacja do domu w mieście Piła

Klimatyzacja to kolejne urządzenie, które pozwala cieszyć się komfortowymi warunkami termicznymi praktycznie bez żadnego wysiłku. Klimatyzacja istnieje od wielu długich lat, jednak dopiero od niedawna stała się popularna wśród właścicieli prywatnych domów, a nawet mieszkań w blokach i apartamentowcach. Nic dziwnego, w końcu to niewielkie urządzenie pozwala w krótkiej chwili obniżyć temperaturę, nawet w czasie męczących i uciążliwych tropikalnych upałów, które coraz częściej nawiedzają nasz kraj. Klimatyzator domowy jest niezwykle wydajnym urządzeniem, w dodatku jest też cichy i nie zajmuje wiele miejsca.

Montaż klimatyzacji jest również stosunkowo niedrogi i nie wymaga żadnych pozwoleń ani planów. Ważne jednak, by został wykonany przez profesjonalistę, posiadającego stosowne uprawnienia i działającego zgodnie z przepisami obowiązującego prawa.

Dzięki zaawansowanej technologii nowoczesny klimatyzator może posiadać także dodatkowe funkcje, co uczyni nasz dom czystszym i zdrowszym miejscem. Jedna z nich to oczyszczanie powietrza, co jest niezwykle cenne zwłaszcza w okresie wiosennym dla osób zmagających się z alergiami. Klimatyzator z wbudowanymi odpowiednimi filtrami skutecznie oczyszcza powietrza w naszym domu z wszelkich pyłków i alergenów, a także kurzu, roztoczy, grzybów, pleśni i niebezpiecznych dla zdrowia wirusów i bakterii. Klimatyzację poleca się w szczególnie do domów, w których przebywają małe dzieci i osoby zmagające się z chorobami układu oddechowego.

Rekuperacja dla mieszkańców miasta Piła

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, to nowoczesny system służący do wentylacji pomieszczeń. Zasady działania rekuperacji są niezwykle proste. W dużym skrócie jej praca polega na tym, że zużyte powietrze, które jest usuwane z budynku, przechodzi przez wymiennik ciepła, gdzie przekazuje wytworzoną wcześniej energię cieplną do świeżego powietrza, które jest nawiewane z zewnątrz. Działanie rekuperacji jest wydajne niezależnie od pory roku i temperatury.

Posiadając rekuperację zapewniamy sobie i swojej rodzinie możliwość oddychania zdrowym i czystym powietrzem o każdej porze roku. Rekuperacja jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób z chorobami płuc. Dla mieszkańców miasta Piła istotne jest także to, że oczyszcza ona powietrze z niebezpiecznego dla zdrowia smogu.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena ustalana jest indywidualnie na podstawie projektu sporządzonego przez fachowca. Cała instalacja musi być dokładnie dopasowana do zapotrzebowania budynku, jego parametrów i preferencji mieszkańców. Całkowita cena zależy zatem od wielu aspektów:

  • mocy samego rekuperatora,
  • ilości punktów nawiewnych i wywiewnych,
  • rodzaju wymiennika ciepła i innych parametrów technicznych, określonych w projekcie.

Rekuperacja pomaga także zaoszczędzić pieniądze, gdyż dzięki odzyskowi ciepła dom ma mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną pochodzącą z ogrzewania. Oszczędności w sezonie grzewczym mogą sięgać od 30% do nawet 60%.

FAQ

Dlaczego warto stosować rekuperację w domu?

Rekuperację warto stosować przede wszystkim dlatego, że dzięki niej cały dom oddycha świeżym i czystym powietrzem. W nowoczesnych domach zapewnia ona odpowiednią wymianę powietrza we wszystkich pomieszczeniach, podnosząc komfort życia mieszkańców i dbając o ich zdrowie.

Jak najlepiej dobrać moc pompy ciepła?

Moc pompy ciepła powinna być dobrana odpowiednio do zapotrzebowania energetycznego budynku. Parametry, które na to wpływają, to przede wszystkim powierzchnia mieszkalna, jakość i rodzaj stolarki okiennej, stopień izolacji ścian, a także poddasza i piwnicy, jeśli istnieją.