Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Ekologiczne rozwiązanie dla domu – pompa ciepła Opole

Zainteresowanie pompami ciepła w ostatnim czasie bije rekordy popularności, również wśród mieszkańców miasta Opole. Pompy ciepła są niezwykle ekonomiczne, a przy tym w pełni ekologiczne. Ich działanie opiera się na pobieraniu energii cieplnej z jednego z odnawialnych źródeł: wody, gruntu lub powietrza. Do tego potrzebują jedynie niewielkiej ilości energii elektrycznej, która może pochodzić z instalacji fotowoltaicznej. W przypadku takiego połączenia system będzie w pełni ekologiczny i zupełnie niezależny. Pompy ciepła są ponadto zupełnie bezobsługowe. Ich działanie nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów ze strony użytkownika. Nie potrzebują paliwa, jak piece, a tym samym nie generują również żadnych zanieczyszczeń. Ma to ogromne znaczenie dla środowiska naturalnego.

Montaż pompy ciepła sprawi, że mieszkańcy Opola będą mogli cieszyć się ekologicznym ciepłem w swoich domach i sporymi oszczędnościami pieniędzy. Ma to obecnie ogromne znaczenie przy podwyżkach cen węgla i gazu lub braku dostępności surowców. Posiadanie pompy ciepła gwarantuje także spokojnie myślenie o przyszłości ze względu na to, że źródła, z których czerpana jest energia, są odnawialne.

Koszt pompy ciepła Opole, czy to się opłaca?

Na całkowity koszt pompy ciepła wypływa kilka istotnych elementów. Jednym z nich jest rodzaj urządzenia. Najpopularniejsze to pompa ciepła powietrzna i pompa ciepła gruntowa. Na rynku dostępne są także wodne i hybrydowe pompy ciepła. Powietrzna pompa ciepła – cena z montażem jest niższa niż w przypadku pompy gruntowej. Wynika to głównie stąd, że instalacja pompy gruntowej wymaga specjalistycznych prac, polegających na wykonaniu odwiertów. Są one kosztowne i czasochłonne, wymagają także odpowiedniej przestrzeni.

Pompa ciepła cena jest także zależna od mocy urządzenia. Dobieramy ją odpowiednio do zapotrzebowania energetycznego budynku, które ustala profesjonalny audytor na podstawie kilku parametrów. Poza metrażem pomieszczeń ważny jest stopień ocieplenia budynku, a także to czy pompa będzie ogrzewać także wodę użytkową. Pompa ciepła koszty inwestycji uznawane są zwykle za dosyć wysokie, jednak istnieją różne formy i źródła dofinansowania, dzięki którym wydatek ten nie będzie aż tak odczuwalny. Dzięki temu wsparciu inwestycja zwróci się także o wiele szybciej.

Opole – postaw na nowoczesną rekuperację

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, to kolejne nowoczesne rozwiązanie zapewniające komfort i najwyższy standard, zarówno dla mieszkańców miasta Opole, jak i okolic. Rekuperacja zastępuje obecnie wentylację grawitacyjną. Jest rozwiązaniem o wiele korzystniejszym, tym bardziej że nie powoduje strat ciepła. Jej działanie polega na usuwaniu z pomieszczeń zużytego powietrza, a wraz z nim także ewentualnych nieprzyjemnych zapachów. W jego miejsce wprowadzane jest świeże powietrze pochodzące z zewnątrz, jednak jest ono dodatkowo oczyszczone i pozbawione zanieczyszczeń. Sercem całej instalacji jest rekuperator. To on steruje jej pracą, a dodatkowo częściowo zatrzymuje energię cieplną, która została wytworzona w usuwanym powietrzu i wykorzystuje ją ponownie. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzamy na ogrzewaniu domu.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ważny jest moment, w jakim zdecydowaliśmy się na rekuperację. Inne będą koszty przy przerabianiu starej instalacji, a inne, gdy dopiero budujemy nasz dom. Jeżeli jesteśmy na etapie planowania, możemy zrezygnować z budowania niepotrzebnych kominów wentylacyjnych i tym samym zaoszczędzić spore środki. Na tym etapie dużo łatwiejsze jest także rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych.

Własna klimatyzacja do domu – Opole stawia na komfort dla każdego

Jeszcze niedawno posiadanie klimatyzacji we własnym domu pozostawało jedynie w sferze marzeń. Obecnie na montaż klimatyzacji może sobie pozwolić praktycznie każdy. Nowoczesny klimatyzator domowy daje wszechstronne możliwości, nie tylko regulacji temperatury, ale również dbałości o jakość powietrza, jakim oddychamy. Klimatyzacja w domu to z jednej strony dbałość o własne samopoczucie, ale również o zdrowie. Wysokie temperatury są bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci i osób starszych, ale także tych borykających się z chorobami kardiologicznymi i układu oddychania.

Nowoczesna klimatyzacja reguluje nie tylko temperaturę, ale i wilgotność powietrza, często też zdecydowanie obniża poziom zanieczyszczeń. Posiadanie klimatyzacji sprawia, że nie musimy otwierać okien, co jest niezwykle ważne w miastach o dużym zanieczyszczeniu powietrza. Sama obsługa klimatyzatora jest prosta i intuicyjna dlatego z powodzeniem poradzą sobie z tym zadaniem także osoby starsze. Klimatyzator umieszcza się w takim miejscu, żeby mieć do niego dostęp, ale by równocześnie nie ograniczał przestrzeni mieszkalnej. Stelaż na urządzenie najczęściej mocuje się nieco poniżej sufity, tym samym przepływ powietrza nie powinien być niczym zakłócony.

Czy można założyć pompę ciepła, jeśli nie posiada się ogrzewania podłogowego?

Dostępne obecnie w sprzedaży pompy ciepła mogą być stosowane zarówno w nowych energooszczędnych budynkach, jak i tych starszych, w których systemy grzewcze oparte są na grzejnikach. Wiadomo, że przy nowoczesnych instalacjach pompa ciepła będzie działać z najwyższą wydajnością, jednak brak ogrzewania podłogowego nie dyskwalifikuje montażu.

Jakie są najczęstsze błędy przy rekuperacji?

Najczęstszą nieprawidłowością jest źle dobrana moc rekuperatora, która nie może być ani zbyt niska, ani zbyt wysoka. Często nieprawidłowo zostają rozmieszczone punkty nawiewne, przez co wydajność całej instalacji jest niezadowalająca. Również niepoprawne poprowadzenie kanałów wentylacyjnych niesie ryzyko błędów w działaniu całej instalacji.