Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Nowoczesne pompy ciepła Olsztyn

Pompa ciepła jest niezwykle popularnym urządzeniem grzewczym pobierającym energię ze środowiska naturalnego. Pompy ciepła w Olsztynie są jedna z najczęściej wybieranych metod ogrzewania nowych budynków, ale z roku na rok wzrasta też liczba modernizowanych systemów grzewczych z wykorzystaniem pomp. Montaż pompy ciepła pozwala zaoszczędzić około 80% kosztów ponoszonych na ogrzewanie. Dodatkowym aspektem jest to, że korzystanie z urządzenia ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Pompa ciepła do swojej pracy potrzebuje jedynie niewielkiej ilości prądu elektrycznego. Reszta pochodzi z jednego z odnawialnych źródeł energii. Jest to więc rozwiązanie jednocześnie ekologiczne i ekonomiczne. Brak zanieczyszczeń, odpadów i ograniczenie emisji dwutlenku węgla to dla mieszkańców Olsztyna i okolicy szansa na lepszą przyszłość i czyste powietrze.

Rodzaje i koszt pompy ciepła

Najpopularniejsze obecnie są pompa ciepła powietrzna i pompa gruntowa. Różnią się oczywiście źródłem czerpania energii cieplnej. Powietrzna pompa ciepła, cena z montażem, jest niższa i dlatego wybierana jest częściej w przypadku instalacji, które mają być modernizowane. Całkowity czas potrzebny na montaż pompy ciepłą to około 2-3 dni robocze. W przypadku kiedy należy wykonać odwierty, jest on zdecydowanie dłuższy. Gruntowa pompa ciepła – cena w tym przypadku jest wyższa właśnie ze względu na koszt wspomnianych prac. Jednak mimo tego jest to bardzo popularne rozwiązanie, stosowane najczęściej w nowym budownictwie.

Pompa ciepła – koszty zależą od rodzaju, mocy i zapotrzebowania budynku. Jednorazowo jest to jednak wydatek, który może obciążać domowy budżet. Aby obniżyć koszty wystarczy skorzysta

z dofinansowania lub ulgi podatkowej. Pompa ciepła bardzo często łączona jest z instalacją fotowoltaiczną, dzięki czemu koszty eksploatacji urządzenia spadają prawie do zera.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła dla mieszkańców Olsztyna

Najnowszy i najbardziej efektywny system wentylacji pomieszczeń z powodzeniem zastępujący wentylację grawitacyjną to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Działanie systemu polega na wymianie zużytego powietrza na świeże i dodatkowo oczyszczone z kurzu, smogu i alergenów. Jest to rozwiązanie idealne zwłaszcza dla alergików, małych dzieci oraz osób starszych.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena to składowa kilku czynników, zaczynając od rodzaju rekuperatora, czyli wymiennika ciepła. Dla inwestora bardzo korzystne jest zdecydowanie się na rekuperację na wczesnym etapie budowy, gdyż pozwala to na jej lepsze zaplanowanie i oszczędność środków.

System rekuperacji tworzą rekuperator i układ kanałów wentylacyjnych, służących do odprowadzania i wprowadzania powietrza. Co ważne powietrze nie miesza się ze sobą, a jego ilość się równoważy. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła działa nieprzerwanie przez cały rok, bez względu na pogodę. Co równie istotne, nie powoduje prawie żadnych strat energii. Rekuperacja zapewnia bardzo wysoki komfort przebywania w domu, gdyż powietrze wprowadzane zimą jest ciepłe, a latem chłodne. Rekuperacja jednak nie zastępuje klimatyzacji.

Olsztyn – klimatyzacja dla każdego

Klimatyzacja zapewnia dziś najszybszą regulację temperatury w pomieszczeniach, a co najważniejsze – jest dostępna dla każdego mieszkańca Olsztyna. Jaka klimatyzacja do domu sprawdza się najlepiej? Najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty, który dobierze stosowne urządzenie.

Jak przebiega montaż klimatyzacji? Olsztyn to miasto, w którym nie brakuje ekspertów gotowych zainstalować zarówno całą instalację jak i pomóc wybrać klimatyzator domowy. Sprzęt powinien spełniać określone wymagania, jednak najważniejsza będzie moc urządzenia, którą należy dobrać zgodnie z zapotrzebowaniem. Współczesny klimatyzator to urządzenie posiadające poza chłodzeniem także inne funkcje. Może oczyszczać powietrze, osuszać je, jonizować, a także nawilżać. Dodatkowo nowoczesna klimatyzacja to wiele przydatnych trybów działania, w tym możliwość zdalnego sterowania.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego miejsca dla klimatyzatora, gdyż ma to wpływ na późniejszą pracę urządzenia. Po pierwsze powinien się on znajdować w zacienionym miejscu, aby nie zaburzać pracy czujników odpowiadających za pomiar temperatury. Klimatyzator powinien mieć też zapewniony swobodny przepływ powietrza.

Jak funkcjonuje pompa ciepła w momencie chwilowego braku energii elektrycznej?

W takim przypadku pompa ciepła przestaje działać, gdyż to prąd uruchamia sterownik oraz pompy obiegowe. Jednak chwilowa przerwa w dostawie energii elektrycznej nie powinna mieć negatywnego wpływu na działanie pompy. Nie powinno także dojść w tym czasie do wychłodzenia pomieszczeń.

Czy pompa ciepła sprawdzi się w polskich warunkach pogodowych?

Nowoczesne pompy ciepła opracowano w taki sposób, aby skutecznie działały nawet przy minusowych temperaturach. Pompa ciepła może być też w każdej chwili wspomagana przy pomocy grzałki zasilanej prądem elektrycznym.