Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Rekuperacja Nowy Sącz – zalety działania

Rekuperacja to nowoczesny sposób służący do wentylacji budynków. Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zapewnia ciągłe dostawy świeżego i czystego powietrza w domu, a jednocześnie usuwa z niego to zużyte, utrzymując przy tym komfort termiczny. Dzięki temu zapewniamy sobie i swojej rodzinie możliwość oddychania powietrzem pozbawionym wszelkich zanieczyszczeń, bakterii, wirusów i grzybów, ale także dbamy o dobro naszego domu. Dla mieszkańców miasta Nowy Sącz z pewnością ma znaczenie fakt, że rekuperacja oczyszcza powietrze także z groźnego dla zdrowia smogu, który potrafi dać się we znaki zwłaszcza w sezonie grzewczym. Rekuperacja działa skutecznie niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz, nawet w czasie dużych mrozów.

Bardzo ważnym elementem rekuperacji jest wymiennik ciepła, który pozyskuje ciepło z wydalanego powietrza i przekazuje je do tego świeżego. Posiadając rekuperację, możemy zdecydowanie zmniejszyć koszty ogrzewania w sezonie zimowym, gdyż nasz dom będzie miał niższe zapotrzebowanie na energię cieplną. Jest to bardzo ważna zaleta, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy ciągłe podwyżki cen nadwyrężają domowe budżety.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena urządzenia wraz z montażem indywidualnie obliczana jest w oparciu o szereg elementów i zależności. Wiele zależy od mocy samego rekuperatora, a ta jest dopasowana do metrażu pomieszczeń, rozmieszczenia przewodów wentylacyjnych i stopnia izolacji budynku. Ważną kwestią jest projekt rekuperacji, którego wykonaniem zajmują się profesjonaliści i tworzą go zgodnie z wymaganiami obowiązującego prawa.

Nowy Sącz – klimatyzacja do domu dla wszystkich

Klimatyzacja w domu i mieszkaniu prywatnym nie jest dziś niczym szczególnym i jej obecność nikogo nie dziwi, można nawet powiedzieć, że bardzo szybko staje się standardem wyposażenia. Klimatyzator domowy Nowy Sącz jest najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na obniżenie temperatury w czasie upałów, dlatego wybierany jest przez osoby w każdym wieku, dla których ważny jest komfort termiczny. Klimatyzacja poza chłodzeniem ma jednak też inne zalety, do których zaliczyć można oczyszczanie powietrza oraz jego odpowiednie nawilżanie. Oznacza to, że klimatyzacja pozwala żyć w zdecydowanie zdrowszym domu.

Sam montaż klimatyzacji jest bardzo prosty. Nie zajmuje wcale dużo czasu, jednak powinien być wykonywany przez profesjonalistów, posiadających stosowne uprawnienia i zgodnie z panującymi przepisami. Dobry instalator z pewnością wykona wszystko prawidłowo i dzięki temu będzie można cieszyć się długim i wydajnym działaniem klimatyzacji. Klimatyzator to niewielkie urządzenie, które nie zajmuje dużo miejsca, a wydawane przez niego dźwięki nie należą do uciążliwych, dlatego decydują się na niego nawet mieszkańcy bloków.

Pompa ciepła Nowy Sącz – najlepsze rozwiązanie grzewcze

Pompy ciepła stały się obecnie najczęściej stosowaną formą ogrzewania, zarówno w nowych domach, jak i tych już zamieszkałych. Wszystko to za sprawą ich niezliczonych zalet, z których najważniejsza to z pewnością niski koszt eksploatacji. Pompy ciepła są także ekologiczne, nie generują żadnych zanieczyszczeń, śmieci ani odpadów. Najpopularniejszym urządzeniem jest pompa ciepła powietrzna, wodna i gruntowa. Rodzaj uzależniony jest od tego, skąd pompa czerpie ciepło. Do działania potrzebuje także niewielkich ilości prądu elektrycznego, który może pochodzić bezpośrednio z instalacji fotowoltaicznej, sprawiając, że cały system będzie całkowicie przyjazny środowisku naturalnemu.

Montaż pompy ciepła w mieście Nowy Sącz to obecnie bardzo dobry pomysł. Warto się zdecydować na to rozwiązanie bez względu na to, czy posiadamy nowy budynek, czy zamierzamy modernizować swoją dotychczasową kotłownię. Pompa ciepła to także niezwykła wygoda. Urządzenie jest całkowicie bezobsługowe, dlatego można cieszyć się przyjemnym ciepłem bez konieczności wykonywania jakiekolwiek działań, co wpływa znacząco na oszczędność czasu. Jedynym obowiązkiem właścicieli systemów grzewczych opartych o pompy ciepła jest dopilnowanie terminowego wykonywania przeglądów całej instalacji, gdyż to z pewnością zagwarantuje bezawaryjne działanie urządzenia przez długi czas.

Koszt pompy ciepła, czyli ile to wszystko kosztuje?

Pompa ciepła cena jak wiadomo inna będzie w zależności od konkretnego rodzaju pompy. Droższym rozwiązaniem jest pompa gruntowa, której montaż wymaga wykonania specjalnych odwiertów. Na koszt pompy ciepła wpływa także moc całego urządzenia, która z kolei zależna jest od zapotrzebowania energetycznego budynku. Znaczenia ma zarówno całkowita powierzchnia, jak i stopień izolacji, czy liczba okien oraz domowników.

Powietrzna pompa ciepła cena z montażem jest zdecydowanie najatrakcyjniejszą opcją, dlatego jest najczęściej wybierana przez inwestorów w mieście Nowy Sącz i całej okolicy. Pompa ciepła koszty, które ponieśliśmy, zwrócą się być może jeszcze szybciej, niż zakładamy. A to nie tylko za sprawą niskich kosztów użytkowania, ale też dzięki możliwości skorzystania z dofinansowania na inwestycję.

FAQ

Czy opłaca się posiadać pompę ciepła?

Wysokie koszty instalacji dla wielu osób mogą być dużą przeszkodą w myśleniu o własnej pompie ciepła. Jednak pomimo wysokich kosztów montażu pompy ciepła, w porównaniu do ogrzewania gazem czy węglem, jest to obecnie najtańszy sposób ogrzewania, dlatego jak najbardziej warto jest w nią zainwestować.

Jak często trzeba wykonywać serwis klimatyzacji?

Wszystko zależy od zaleceń podanych przez producenta, jednak najczęściej jest to raz lub dwa razy w roku. Zgodnie z unijnymi przepisami serwis taki powinien być wykonywany minimum raz do roku. Serwisowanie urządzeń chodzących jest bardzo ważną czynnością, gdyż gwarantuje ich poprawne działanie.