Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Lublin – nowoczesna technika grzewcza

Popularność, jaką cieszą się pompy ciepła, z każdym rokiem wzrasta. Są cenione zarówno z uwagi na ogrzewanie pomieszczeń, jak i wody użytkowej. Pompy ciepła są rozwiązaniem ekologicznym, ekonomicznym, a także bezobsługowym. Dzięki swoim licznym zaletom zyskują coraz więcej zwolenników. Popularność pomp ciepła przekłada się na większy udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym i zmniejszeniu liczby kotów węglowych. Mniejsze spalanie węgla to mniej zanieczyszczeń. Lublin i jego mieszkańcy mogą się o tym przekonać.

Montaż pompy ciepła Lublin – najważniejsze informacje

Pompy ciepła dzieli się przede wszystkim ze względu na rodzaj źródła, z którego pozyskują ciepło. Biorąc pod uwagę to kryterium wyróżniamy: pompę gruntową, pompę wodną, a na szczycie listy znajduje się ciesząca się największą popularnością – pompa ciepła powietrzna. Pompa ciepła gruntowa z kolei jest najczęściej wybierana w przypadku nowych budynków. Jej główną zaletą jest wyjątkowo wysoka efektywność, pozwalająca za zaspokojenie całkowitego zapotrzebowania gospodarstwa domowego na ciepło. Montaż tej pompy jest dość czasochłonny, wymaga bowiem wykonania specjalnych odwiertów, z których jeden potrzebuje dużej przestrzeni, a drugi należy wykonać na głębokości 100 metrów. Gruntowa pompa ciepła – cena w tym przypadku przewyższa koszt pompy powietrznej.

Powietrzna pompa ciepła, cena z montażem jest bardzo atrakcyjna, dlatego jest to najczęściej wybierana pompa ciepła w Polsce. Pompa ciepła powietrzna może występować przy tym w dwóch wariantach: powietrze-powietrze lub powietrze-woda. Jej dużą zaletą jest to, że można ją wykorzystywać w każdych warunkach i swobodnie łączyć z innymi źródłami ciepła.

Z jakimi wydatkami trzeba się liczyć? Pompa ciepła – koszty da się obniżyć, korzystając z dostępnych form dofinansowania. Początkowy koszt pompy ciepła, niezależnie od jej rodzaju, to inwestycja, która jednak szybko się zwraca. Dzięki temu, że pozyskujemy darmową energię, za którą nie musimy płacić.

Lublin – czy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła się sprawdzi?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, to nowoczesny system, który coraz częściej wypiera wentylację grawitacyjną. System ten wymienia „zużyte” powietrze i wprowadza świeże, przy okazji odzyskując sporo energii. Dodatkowo ma możliwość oczyszczania nawiewanego powietrza i pozbawia go nieprzyjemnych zapachów. Najważniejszym elementem systemu jest wymiennik ciepła, czyli rekuperator. Od niego zależą parametry odzyskiwanego ciepła. Wybierając rodzaj rekuperatora istnieje wiele elementów, na które należy zwrócić uwagę, dlatego zadanie to lepiej powierzyć fachowcom.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena może być różna ponieważ zależy od wielu zmiennych. Począwszy od stanu budynku, po metraż, moc instalacji i wybór firmy, która zajmie się realizacją. Montaż dodatkowych urządzeń, dzięki którym jeszcze bardziej podniesiemy komfort mieszkania, takich jak np. system antysmogowy, czy gruntowy wymiennik ciepła, to kolejne koszty. Rekuperacja powinna być przede wszystkim dopasowana do architektury i układu budynku, zapewni to największe zyski energetyczne. Posiadając rekuperację nadal jednak potrzebujemy osobnego rozwiązania w zakresie klimatyzacji.

Montaż klimatyzacji Lublin – dlaczego warto?

Klimatyzacja jest najlepszym, najszybszym i stosunkowo najtańszym sposobem na zapewnienie sobie i swojej rodzinie optymalnych warunków temperaturowych w pomieszczeniach. Cenią go m.in. mieszkańcy miasta Lublin – klimatyzacja w domu daje komfort w trakcie upalnych dni, których latem nie brakuje. Ponadto klimatyzacja już dawno przestała kojarzyć się tylko z biurowcami, halami i budynkami użyteczności publicznej. Obecnie jest to rozwiązanie dostępne dla każdego.

Dla efektywnego działania całego systemu ważne jest, aby klimatyzator domowy został odpowiednio umiejscowiony. Trzeba także szczególnie zwrócić uwagę na jego moc, aby sprostała powierzonemu jej zadaniu. Istnieje możliwość montażu klimatyzacji typu multisplit, która pozwala na korzystanie z chłodu w różnych pomieszczeniach. Jeżeli jednak wybierzemy tradycyjny klimatyzator, koniecznie trzeba umieścić go w odpowiednim miejscu. Wybór lokalizacji zależy od indywidualnych preferencji, dla jednych będzie to np. salon, a dla innych sypialnia. W celu skutecznego mieszania się powietrza zimnego z ciepłym klimatyzator powinien znaleźć się zaraz pod sufitem, a czujnik temperatury nie powinien znajdować się w miejscu słonecznym.

Czy na pompę ciepła należy przeznaczyć w domu specjalne pomieszczenie?

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym charakteryzującym się niezwykle cichą pracą, dlatego można ją umieścić w każdej wolnej przestrzeni. Z powodzeniem może być to pralnia czy spiżarnia. Dodatkowo pompa ciepła nie wytwarza kurzu, pyłów ani osadów, dlatego miejsce, w którym się znajdzie, pozostaje czyste.

Czy wentylację grawitacyjną zawsze można zastąpić rekuperacją?

Tak, chociaż oczywiście najłatwiej zaplanować rekuperację, gdy budynek jest jeszcze na etapie projektu. Pomimo tego, że jest to skomplikowane, istnieje możliwość zamontowania rekuperacji w domu już zamieszkałym. W nowoczesnych domach energooszczędnych i pasywnych rekuperacja jest obowiązkowa.