Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła w mieście Łomża

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to nowoczesny i bardzo efektywny sposób służący do wentylacji pomieszczeń, stosowany obecnie zamiast wentylacji grawitacyjnej. Głównym zadaniem, jakie wykonuje rekuperacja, jest usuwanie zużytego i „brudnego” powietrza z wnętrza i zastępowanie go świeżym i czystym. System składa się z wentylatorów nawiewnych i wywiewnych, wymiennika ciepła oraz filtrów. Rekuperacje jest dodatkowo niezależna od temperatury panującej na zewnątrz, dlatego efektywnie pracuje o każdej porze roku, bez względu na warunki pogodowe na zewnątrz.

Rekuperacja pozwala na odzyskiwanie z usuwanego powietrza powstałej tam energii i ponowne jej wykorzystanie, dlatego zdecydowanie zmniejsza zapotrzebowanie budynku na ciepło. Sprzyja to oczywiście oszczędnościom, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Kolejną zaletą rekuperacji jest możliwość oddychania świeżym i czystym powietrzem, co znacząco wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie domowników, a także pomaga lepiej spać. Z powietrza usuwane są wszelkie zanieczyszczenia jak kurz, smog, bakterie i pyłki. Jest to rozwiązanie bardzo dobre zwłaszcza dla alergików i osób zmagających się z chorobami układu oddechowego.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena

Cena, jaką musimy zapłacić za rekuperację, ustalana jest w każdym przypadku indywidualnie, gdyż zależy od wielu różnych czynników. Całkowity koszt może być różny w zależności od rodzaju zastosowanych rozwiązań, mocy i modelu samego rekuperatora oraz sposobu, w jaki zostały poprowadzone przewody wentylacyjne. Duże znaczenie ma także to, kiedy się na rekuperację decydujemy, gdyż inne koszty będą w przypadku zupełnie nowego budynku a inne, gdy modernizujemy już użytkowany.

Nowoczesne systemy grzewcze – pompy ciepła Łomża

Pompa ciepła to jedno z bardziej efektywnych urządzeń grzewczych stosowanych obecnie w domach w mieście Łomża, które ponadto jest przyjazne środowisku naturalnemu, co zdecydowanie cenią sobie mieszkańcy. W ostatnich latach pompy ciepła zyskały niebywałą popularność. Z jednej strony spowodowane jest to zainteresowaniem zielonymi paliwami, a z drugiej – brakiem stabilności na runku paliw kopalnych, których spalanie jest szkodliwe, dlatego coraz więcej państw stara się od tego odchodzić.

Pompa ciepła z powodzeniem może ogrzewać dom, nawet gdy na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury. Nie należy się obawiać o jej wydajność, gdyż w przypadku naprawdę niskich temperatur będzie się ona wspomagać grzałką elektryczną. Nie trzeba obawiać się także wysokich rachunków za energię elektryczną, gdyż pompy ciepła należą do urządzeń bardzo energooszczędnych.

Pompy ciepła dzielą się ze względu na rodzaj dolnego źródła ciepła. Wyróżniamy trzy podstawowe ich rodzaje: powietrze, grunt i wodę. Najczęściej wybieraną opcją jest pompa ciepła powietrzna.

Powietrzna pompa ciepła cena z montażem – czy to się opłaca?

Pompa ciepła powietrzna jest rozwiązaniem stosunkowo najbardziej opłacalnym, ale także najszybszym, jeśli chodzi o realizację całej inwestycji. Montaż pompy ciepła to najwyżej dwa dni pracy instalatorów, którzy na sam koniec wykonają profesjonalny rozruch urządzenia, ustawiają wszystkie niezbędne parametry i oczywiście dokonując prezentacji jej działania.

Montaż pompy ciepła to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci, głównie przez niskie koszty dalszej eksploatacji urządzenia. I choć pompy ciepła cena jest dosyć wysoka w porównaniu np. z kotłami na paliwa stałe, zdecydowanie warto jest w nią zainwestować. Koszt pompy ciepła w dużej mierze uzależniony jest od typu i mocy samej pompy. Pompa ciepła koszty można jednak obniżyć, korzystając z dostępnych form dofinansowań. Dzięki takiemu rozwiązaniu inwestycja zwróci się zdecydowanie szybciej.

Klimatyzacja do domu w mieście Łomża – pomysł na miarę obecnych czasów

Nowoczesny klimatyzator to w ostatnim czasie coraz częściej pojawiający się element wyposażenia w domach prywatnych i mieszkaniach. Klimatyzacja Łomża ma swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednak tych pierwszych jest już zdecydowanie więcej. Wszystko to za sprawą dobroczynnych właściwości klimatyzacji, która pozwala w niedługim czasie osiągnąć we własnym domu komfort termiczny.

Montaż klimatyzacji jest szybki i praktycznie bezinwazyjny. Klimatyzator domowy nie wymaga dużej ilości miejsca, nie przeszkadza także domownikom w codziennym funkcjonowaniu. Klimatyzator umieszcza się zazwyczaj w pomieszczeniu najbardziej uczęszczanym przez domowników, często jest to salon, w którym wspólnie przebywają domownicy i przyjmują gości. Warto wspomnieć, że nowoczesny klimatyzator to nie tylko chłodzenie pomieszczeń, ale także dbanie o ich odpowiedni poziom wilgotności oraz oczyszczanie powietrza panującego we wnętrzach. Pozwala to na ograniczenie konieczności otwierania okien i wietrzenia.

FAQ

Jak często trzeba wymieniać filtry w rekuperatorze?

Wszystko zależy od zaleceń producentów, jednak najczęściej proponują oni, aby filtry w rekuperatorze wymieniać co trzy miesiące. W czasie silnego zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz, np. w okresie pylenia roślin, trzeba to robić jednak dużo częściej, nawet co miesiąc. Zazwyczaj na sterowniku urządzenia pojawia się stosowny komunikat, informujący o konieczności wymiany filtrów. Regularne podejmowanie tych działań jest bardzo ważne, gdyż wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego urządzenia.

Czy instalacja powietrznej pompy ciepła wymaga pozwoleń?

Instalacja powietrznej pompy ciepła nie wymaga żadnych planów, zgłoszeń ani urzędowych pozwoleń, dlatego można wykonać ją w każdej chwili. Jedynie w budynkach objętych ochroną konserwatorską należy zadbać o stosowne dokumenty, zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.