Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Łódź – nowoczesne rozwiązania nie tylko dla domu

Pompa ciepła to najbardziej ekologiczne i ekonomiczne urządzenie grzewcze dostępne obecnie na rynku. Działanie pompy ciepła polega na oddawaniu energii pozyskanej ze środowiska do instalacji centralnego ogrzewania i dostarczanie domownikom ciepłej wody użytkowej. Nowoczesne pompy ciepła to rozwiązanie pozytywnie wpływające na kondycję środowiska naturalnego, ponieważ bezpośrednio przyczyniają się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Doceniają to nie tylko mieszkańcy miasta Łódź. Pompy ciepła nie produkują żadnych spalin. Ich działanie opiera się na tej samej zasadzie, co domowej chłodziarki.

Całkowity koszt pompy ciepła wynika z kilku czynników. Pierwszym czynnikiem branym pod uwagę przy wykonywaniu wyceny jest rodzaj samej pompy. Bardzo ważna jest także klasa energetyczna naszego budynku, czyli parametry takie jak: poziom zużycia energii, zapotrzebowanie na ciepłą wodę, ogrzewanie, chłodzenie, a nawet wentylacja. Ile kosztuje pompa ciepła? Cena może się wydawać niektórym wysoka, ale korzyści z jej posiadania są jeszcze wyższe –zarówno dla portfela, jak i dla środowiska.

Instalacja pompy ciepła jest jednym ze sposobów na obniżenie kosztów ogrzewania domu. Pompa ciepła, koszty instalacji, przez szalejące ceny surowców naturalnych mogą zwrócić się już w ciągu kilku lat. Łódź to idealne miejsce do montażu każdego rodzaju pompy ciepła i innych urządzeń poprawiających jakość życia, standard i wygodę mieszkańców.

Montaż pompy ciepła – Łódź i okolice

Kluczem do wypracowania oszczędności dzięki pompie ciepła jest prawidłowy dobór źródła dolnego oraz systemu. Wpływa to na cenę i późniejsze koszty eksploatacji. Gruntowa pompa ciepła jest droższa, jednak na późniejszym etapie zapewnia stabilne koszty eksploatacji. Pompa ciepła powietrzna jest jednak popularniejsza wśród użytkowników, głównie za sprawą łatwej obsługi, montażu i niższych kosztów inwestycji.

Powietrzna pompa ciepła, cena z montażem jest atrakcyjna nawet dla osób posiadających dostęp do innych źródeł ciepła. Dlatego decydują się na nią zarówno właściciele nowych budynków, jak i już tych istniejących.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – Łódź stawia na wygodę

We współczesnym budownictwie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest najskuteczniejszym sposobem na zapewnienie sobie i swojej rodzinie dostępu do świeżego powietrza. Rekuperacja, bo o niej mowa, to sposób na zastąpienie wentylacji grawitacyjnej w nowoczesnych, energooszczędnych domach. Rekuperacja zapewnia stałą wymianę powietrza w budynku o każdej porze roku. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła polega na dostarczaniu czystego i świeżego powietrza do każdego pomieszczenia znajdującego się w budynku, jednocześnie usuwając z nich to już „zużyte”.

Warto zdecydować się na rekuperację już na etapie budowy, a precyzyjniej – na etapie projektowania domu. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy oraz przestrzeni. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena zależy od indywidualnych warunków i zapotrzebowania budynku, a także od rozmiaru całej instalacji. Na to, ile dokładanie będzie kosztować rekuperacja, składa się ilość i rodzaj potrzebnych akcesoriów, rodzaj centrali i sterowników.

Klimatyzacja do domu

Zmiany klimatyczne powodują, że niejednokrotnie w okresie letnim mamy do czynienia z niezwykle uciążliwymi upałami. Maja one na tyle zły wpływ na nasze samopoczucie, że coraz częściej decydujemy się na montaż klimatyzacji. Nowoczesna klimatyzacja w prosty i szybki sposób potrafi schłodzić pomieszczenia, dzięki czemu można czuć się dobrze i komfortowo we własnym domu. Czy to Łódź, czy inne miasto w Polsce – latem upał potrafi dać się we znaki.

Klimatyzator domowy jest urządzeniem najczęściej wybieranym przez użytkowników. Klimatyzator zazwyczaj złożony jest z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, a jego istotną częścią jest sprężarka. To właśnie sprężarka wpływa na wydajność klimatyzacji oraz możliwość utrzymywania stałej temperatury. Nieodzownymi elementami całego urządzenia są też wentylator i system sterujący, który pozwala na zmianę kierunku, mocy i temperatury nawiewanego powietrza.

Ze względu na sposób, w jakim klimatyzator zamontowany jest w pomieszczeniu, rozróżniamy następujące jego rodzaje: ścienny, okienny, kasetonowy, kanałowy, przypodłogowy oraz przysufitowy. Chcąc osiągnąć najlepsze efekty, klimatyzator najlepiej jest montować w miejscu zacienionym i umożliwiającym jednocześnie swobodny przepływ powietrza.

W jaki sposób poprawnie dobrać moc klimatyzatora?

Są trzy metody pomagające poprawnie dobrać moc klimatyzacji: orientacyjna, dokładna oraz obliczeniowa. W tej kwestii najlepiej jest zdać się na fachowców oraz zawierzyć ich doświadczeniu w tej materii.

Czy pompy ciepła emitują hałas?

Większość jednostek zewnętrznych emituje odgłosy, jednak w porównaniu do innych urządzeń są one na tyle ciche, że nie powinny być uciążliwe. Powstają w wynika z tego, że w jednostce zewnętrznej znajduje się sprężarka oraz wentylator, które pracują ze zmienną mocą. W celu uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji jednostki mocuje się zazwyczaj na zewnątrz.