Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Nowoczesna technika grzewcza – pompy ciepła Leszno

Największą zachętą do posiadania pompy ciepła jest możliwość obniżenia rachunków za ogrzewanie, które w ostatnich miesiącach przez ciągłe podwyżki znacząco wzrosły, co budziło spory niepokój wśród społeczeństwa. Pompa ciepła to również szansa na poprawę jakości powietrza dla mieszkańców miasta Leszno, gdyż im ich więcej, tym mniejsze jest zapotrzebowanie na paliwa kopalne, które spalane w domowych kotłach generują masę zanieczyszczeń. Kolejne zalety to komfort i wygoda. Pompy ciepła są zupełnie bezobsługowe, pozwalają cieszyć się przyjemnym ciepłem bez konieczności ciągłych wizyt w kotłowni. To także bezpieczeństwo – ze strony pompy ciepła nie istnieje ryzyko zaczadzenia, zapalenia ani wybuchu.

Pompy ciepła wykorzystują nieskończone naturalne źródła energii, pobierają z nich ciepło i doprowadzają je do urządzeń grzewczych w naszym domu. W zależności od tego, jakie to źródło, wyróżniamy pompy gruntowe, wodne, ale najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem jest pompa ciepła powietrzna.

Śmiało można powiedzieć, że pompy ciepła są rozwiązaniem ekologicznym i przyjaznym dla środowiska. Ogrzewając dom pompą ciepła pozbywamy się kurzu, popiołu i dymu unoszącego się z komina. Zyskujemy również dodatkowe miejsce, gdyż nie musimy składować węgla, brykietu czy innych paliw stałych.

Jaki jest koszt pompy ciepła?

Pompa ciepła cena z pewnością jest wyższa niż za kocioł węglowy czy gazowy. Jaka dokładnie to zależy od rodzaju pompy i kilku innych parametrów. Pompa ciepła koszty można poznać prosząc wyspecjalizowaną w tym obszarze firmę o sporządzenie szczegółowej wyceny. Montaż pompy ciepła najczęściej zawiera w sobie także taką wycenę. Profesjonalne firmy pomagają także w pozyskaniu dodatkowych środków finansowych na przedsięwzięcia typu montaż pompy ciepła, dzięki czemu inwestycja jest dużo bardziej opłacalna.

Powietrzna pompa ciepłą cena z montażem to obecnie najlepszy wybór, głównie dlatego, że koszty są niższe niż w przypadku innych rozwiązań, a i sam proces instalacji przebiega niezwykle szybko i sprawnie. W tym przypadku nie są wymagana dodatkowe pozwolenia, nie trzeba wykonywać także specjalnych odwiertów, które wpływają na czas trwania montażu. Źródłem dla powietrznej pompy ciepła jest właśnie powietrze pobierane z zewnątrz. Jest to idealny sposób ogrzewania dla wszystkich stawiających na nowoczesność.

Leszno – dla kogo wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to idealne rozwiązanie dla posiadaczy nowoczesnych domów, które jednak sprawdzi się też w tych wcześniej wybudowanych. Wiadomo, że wentylacja pomieszczeń jest kluczowa, jeśli nie chcemy zmagać się z wilgocią, pleśnią ani grzybem. Posiadając rekuperację zapewniamy sobie dodatkowo możliwość ciągłego oddychania świeżym i zupełnie czystym powietrzem, co w konsekwencji daje dużo lepsze samopoczucie i przynosi zdrowy sen domownikom.

Rekuperacja to sposób na dostarczanie świeżego powietrza przy jednoczesnym odzyskiwaniu ciepła z tego usuwanego z pomieszczeń. Pomaga to zaoszczędzić spore środki finansowe na ogrzewaniu, gdyż dom z rekuperacją ma zdecydowanie niższe zapotrzebowanie na ciepło w sezonie grzewczym.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena zależy na przede wszystkim od tego, kiedy postanowimy ją założyć. Jeśli na samym początku tzn., gdy dopiero dom powstaje, będzie to o wiele prostsze i oczywiście dużo tańsze. Wpłynie to również na projekt całego domu, gdyż myśląc o rekuperacji nie trzeba budować kominów wentylacyjnych.

Inne parametry mające wpływ na ostateczną cenę całego systemu to m.in. rodzaj i moc rekuperatora, który „dowodzi” całością, liczba punktów służących do nawiewania i wywiewania powietrza, całkowita długość przewodów wentylacyjnych itd.

Leszno – a może klimatyzacja do domu?

W ostatnich latach nikogo nie dziwi klimatyzator znajdujący się na ścianie w salonie czy sypialni w domu prywatnym, choć dawniej kojarzono tego typu urządzenia jedynie z wielkimi sklepami czy halami produkcyjnymi.

Klimatyzacja zyskała większą popularność głównie dlatego, że jest najszybszym sposobem na uzyskanie idealnej i komfortowej temperatury w czasie trwanie upałów. Jednak nowoczesna klimatyzacja do domu to także inne korzyści dla domowników. To zaawansowane urządzenie pozwala również oczyścić powietrze i zadbać o jego odpowiednią wilgotność, jest więc doskonałe dla alergików i astmatyków.

Montaż klimatyzacji w mieście Leszno jest szybki i stosunkowo niedrogi, więc mogą sobie na niego pozwolić praktycznie wszyscy mieszkańcy. Klimatyzator domowy umieszcza się najczęściej na ścianie, nieco pod sufitem, dlatego zupełnie nie zajmuje miejsca innym domowym urządzeniom. Również jego obsługa jest bardzo prosta. Wszystko można zrobić przy pomocy wygodnego w użyciu pilota. Urządzenia bardziej zaawansowane technicznie dodatkowo mogą być sterowane przy pomocy specjalnej aplikacji zainstalowanej w telefonie.

FAQ

Jaka jest głośność pompy ciepłą?

Pompy ciepła wbrew powszechnie panującym opiniom wcale nie są głośne. Jednostka zewnętrzna generuje dźwięk, który można porównać do szeptu. Z pewnością nie będzie on przeszkadzał domownikom ani tym bardziej sąsiadom. Wiele rodzajów pomp posiada tryb cichy, który zmniejsza wydajność wentylatora i dodatkowo redukuje dźwięki.

Czy można samodzielnie zainstalować klimatyzację w domu?

Profesjonalny montaż wszelkich instalacji chłodzących, w tym klimatyzacji, musi zostać wykonany przez profesjonalnego instalatora, który dodatkowo posiada stosowne uprawnienia. Instalatorzy posiadają odpowiednie narzędzia i profesjonalną wiedzę techniczną, dlatego korzystając z ich usług można mieć pewność, że klimatyzacja będzie działać wydajnie i efektywnie przez wiele długich lat.