Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Najlepsze pompy ciepła Krosno

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność. Liczba zakładanych pomp ciepła rośnie z miesiąca na miesiąc, bijąc kolejne rekordy również wśród mieszkańców miasta Krosno. Pompy ciepła są przede wszystkim energooszczędne i ekologiczne. Wykorzystują energie cieplną, pochodzącą z powietrza, gruntu lub wód gruntowych i przekazuję ją do wymiennika ciepła. Ponadto pompy ciepła są niezwykle wydajne i efektywne.

Pompa ciepły koszty na inwestycje ponosimy jedynie raz. W dodatku bardzo szybko się one zwracają. Wynika to z tego, że pompa ciepła do działania potrzebuje jedynie niewielkiej ilości energii elektrycznej. Posiadając własną instalację fotowoltaiczną możemy w jeszcze większym stopniu obniżyć wydatki związane z jej eksploatacją. Kolejna zaleta pompy ciepła to brak konieczności obsługi. Po ustawieniu parametrów, pompa sama dostosowuje swoje działanie do warunków atmosferycznych i zapotrzebowania budynku oraz mieszkańców.

Montaż pompy ciepła to w obecnych czasach najlepszy sposób zarówno do ogrzewania powietrza, jak i wody użytkowej. Pompy dodatkowo są przyjazne środowisku naturalnemu, nie generują zanieczyszczeń ani żadnych innych odpadów. Warto wspomnieć, że uznawane są za niezawodny sprzęt, który z powodzeniem będzie wydajnie działał przez co najmniej 30 lat.

Koszt pompy ciepła, czy ta inwestycja się opłaca?

Całe Krosno wie, że powietrzna pompa ciepła cena z montażem to obecnie najbardziej atrakcyjna oferta na rynku, dlatego cieszy się największym zainteresowaniem wśród inwestorów. Jednak powszechnie wiadomo, że pompa ciepła cena będzie dokładnie ustalona dopiero po wykonaniu szczegółowego audytu. Należy wziąć pod uwagę takie kwestie jak rodzaj pompy, metraż pomieszczeń, stopień izolacji budynku oraz liczba mieszkańców.

Pompa ciepła powietrzna to również ekspresowy montaż, który trwa najczęściej nie dłużej niż dwa dni robocze i już po tym czasie można cieszyć się jej niezawodnym działaniem. Jedynym zadaniem, jakie należy do właściciela, jest pilnowanie wykonywania regularnych przeglądów gwarantujących poprawną pracę urządzeń.

Krosno – postaw na rekuperację

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli nowoczesny system służący do wymiany powietrza w domu. Działanie rekuperacji polega na wymianie powietrza zużytego na świeże, z tym, że to nowe oczyszczane jest z kurzu i alergenów. Mieszkańcy miasta Krosno z pewnością docenią fakt, że rekuperacja usuwa także niebezpieczny dla zdrowia smog. Sam proces rekuperacji polega na odzyskaniu ciepła z powietrza wywiewanego i oddaniu go wraz z powietrzem nawiewanym. Co ciekawe, strumienie te w żaden sposób nie mieszają się ze sobą.

Rekuperacja składa się z centrali, czyli rekuperatora, kanałów wentylacyjnych i punktów nawiewnych oraz wywiewnych. W zależności od wybranego rodzaju system może być bardziej lub mniej zautomatyzowany. Rekuperacja Krosno najlepiej sprawdza się w dobrze zaizolowanych budynkach o szczelnych oknach. Zatem w przypadku wymiany wentylacji grawitacyjnej na rekuperację w pierwszej kolejności należy uszczelnić kominy wentylacyjne.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena dla każdego inwestora obliczana jest indywidualnie, gdyż każdy dom ma inne potrzeby. Fachowiec, który się tym zajmuje, korzystając ze specjalnego programu komputerowego, wprowadza istotne dane i tym sposobem oblicza zarówno moc samego rekuperatora, jak i inne ważne parametry instalacji. Korzyści z posiadania rekuperacji z pewnością będą znaczne. Poza aspektami zdrowotnymi i lepszym samopoczuciem domowników, rekuperacja pomaga obniżyć koszty ogrzewania.

Krosno – nowoczesna klimatyzacja do domu

Montaż klimatyzacji stał się bardzo popularny i przez to bardziej dostępny. W obecnych czasach praktycznie każdy może sobie pozwolić na posiadanie klimatyzacji w domu czy w mieszkaniu. Wzrost zainteresowania klimatyzacją tłumaczyć można coraz częściej pojawiającymi się upałami, które są uciążliwe, ale i stanowią zagrożenie dla zdrowia. Dlatego klimatyzator domowy to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z chorobami układu oddechowego, chorobami kardiologicznymi, a także będących alergikami.

Nowoczesny klimatyzator może jednak posiadać więcej funkcji niż tylko chłodzenie. Są urządzenia, które także ogrzewają powietrze, co sprawdza się w chłodniejsze dni, kiedy nie działa jeszcze ogrzewanie. Klimatyzacja do domu podnosi zdecydowanie standard życia. W błyskawiczny sposób pomaga uzyskać komfort termiczny, ale także ogranicza konieczność otwierania okien, co cenią domownicy zwłaszcza w dużych miastach.

Klimatyzacja nie zajmuje dużo miejsca, dlatego sprawdzi się zarówno w dużych domach, jak i małym mieszkaniach. Ponadto jej obsługa jest niezwykle prosta. Wszystkie funkcje sterowania znajdują się w wygodnym pilocie. Można również korzystać z aplikacji zainstalowanej w smartfonie i łączyć się z nią poprzez WIFi.

FAQ

Jakie są koszty instalacji klimatyzacji w domu?

Koszty montażu klimatyzacji nie są stałe. Uzależnione są przede wszystkim od rodzaju urządzenia i jego mocy. Warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia, gdyż będzie miała ona wpływ na przyszłe koszty eksploatacji. Również w przypadku sprzętów bardziej zaawansowanych technologicznie, cena będzie wyższa.

Jak często trzeba wymieniać filtry w rekuperacji?

Parametry te określone są najczęściej w zaleceniach producenta, gdyż zależą głównie od rodzaju materiałów, z jakich powstały. Najczęściej stosowane filtry należy wymieniać co trzy miesiące, jednak w przypadku sporej ilości zanieczyszczeń w powietrzu warto robić to częściej.