Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Kraków

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które pobiera energię cieplną ze środowiska. Jest to nowoczesne rozwiązanie służące do ogrzewania domu i wody użytkowej. Ceniona jest dzięki niezaprzeczalnym walorom. Użytkownicy podkreślają zwłaszcza energooszczędność pomp ciepła. Cenią je także ze względów ekologicznych a także dzięki niezwykłej wygodzie, jaką zapewniają. System grzewczy oparty o pompy może funkcjonować samodzielnie lub jako wsparcie do już istniejącego centralnego ogrzewania. Pompa ciepła – Kraków i jego mieszkańcy chętnie korzystają z tej nowoczesnej technologii, stawiając na komfort i wygodę.

Montaż pompy ciepła

Kraków to miasto, w którym pompy ciepła cieszą się ogromną popularnością i uznaniem. Dlaczego? Mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne, nie generują szkodliwych zanieczyszczeń, ani odpadów. Montaż pompy ciepła to proekologiczny wybór urządzenia grzewczego i doskonała alternatywa dla energii pozyskiwanej z węgla. Kraków jest miastem, w którym troska o środowisko odgrywa niebagatelną rolę.

Pompy ciepła wykorzystują energię pochodzącą ze środowiska naturalnego, w pełni odnawialną. Dziel się je w zależności od tego, skąd pozyskują energię, a czerpią ją z gruntu, wody i powietrza. Do działania potrzebują jedynie zasilania prądem elektrycznym, który pomaga transportować ciepło.

Ile kosztuje pompa ciepła? Cena całego przedsięwzięcia jest zależna od rodzaju i mocy urządzenia oraz oczekiwań klienta. Niemniej z pomocą fachowców koszt pompy ciepła można bezbłędnie oszacować jeszcze na etapie projektu. Pompy ciepła są wszechstronnym rozwiązaniem. Znajdują zastosowanie nie tylko w gospodarstwach domowych, ale i w rolnictwie, przemyśle czy gospodarce komunalnej.

Pompa ciepła powietrzna

Na rynku dostępnych jest kilka wariantów pomp ciepła, a najpopularniejsza z nich to pompa ciepła powietrzna, charakteryzująca się prostym montażem i bezproblemową obsługą. Ile kosztuje powietrzna pompa ciepła? Cena z montażem uzależniona jest w pierwszej kolejności od wyboru jednego z dwóch wariantów urządzenia. Jednym jest pompa ciepła powietrze-powietrze, a drugim – powietrze-woda. Pompa ciepła, koszty wersji powietrznej, są niższe niż w przypadku chociażby pompy gruntowej. Pompa ciepła powietrzna to urządzenie wolnostojące, zazwyczaj umieszczane na zewnątrz budynku.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która wymienia „zużyte” już powietrze na świeże i oczyszczone z wszelkiego kurzu i alergenów, nawet smogu, co jest znaczące dla mieszkańców dużych miast, jak Kraków. >Rekuperację w nowoczesnych domach stosuje się zamiast wentylacji grawitacyjnej. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? >Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena obejmuje zarówno konsultację, jak i projekt całej instalacji, wszystkie potrzebne urządzenia, montaż i uruchomienie systemu. Dalsze użytkowanie rekuperacji nie wymaga prawie żadnych prac ze strony inwestora, powinien jedynie zadbać o wymianę filtrów i dopilnować wykonania raz w roku przeglądu technicznego.

O rekuperację warto zadbać już na etapie projektu domu, gdyż zestawiając ją z pompą ciepła można sporo zaoszczędzić. Zestawienie tych systemów gwarantuje niższe zapotrzebowanie energetyczne budynku.>Rekuperacja nie wymaga budowania kominów do wentylacji, przez co mamy więcej przestrzeni do wykorzystania.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to same korzyści. Rozwiązanie pozwala oddychać czystym powietrzem bez konieczności wietrzenia i otwierania okien. Dodatkowo można się cieszysz oszczędnościami. >Rekuperacja nie generuje przy tym nieprzyjemnych dla ucha odgłosów, hałasów ani przeciągów.

Klimatyzacja do domu

Montaż klimatyzacji jest obecnie standardem jeśli chodzi o wyposażenie nie tylko w biur, ale również domów i mieszkań. >Klimatyzator domowy jest idealnym rozwiązaniem dokuczliwych upałów, które w naszym klimacie pojawiają się coraz częściej. >Klimatyzacja świetnie sprawdzi się w domu jednorodzinnym, apartamencie i mieszkaniu. Należy jedynie pamiętać o jej odpowiednim usytuowaniu, aby skutecznie rozprowadzała chłodne powietrze. Dla miłośników spania w chłodzie najlepszym miejscem na umieszczenie klimatyzatora będzie oczywiście sypialnia. Jeśli natomiast zależy nam na przebywaniu w optymalnych warunkach temperaturowych w ciągu dnia, warto zdecydować się na salon.

Klimatyzator w domu najlepiej porównać z działaniem lodówki: czynnikiem chłodniczym jest również freon, który krąży między parownikiem a skraplaczem. Ciepłe powietrze odprowadzane jest na zewnątrz, dzięki czemu można cieszyć się miłym i przyjemnym chłodem.

Jak przebiega i ile trwa montaż pompy ciepła?

Sam montaż trwa zwykle nie dłużej niż dwa dni robocze. Polega na ustawieniu pompy ciepła w miejscu, które zostało do tego wyznaczone, następnie podłączeniu jej do systemu grzewczego, a także dolnego źródła oraz domowej sieci elektrycznej. Ostatnim etapem jest rozruch i ustawienie parametrów pracy pompy. W przypadku pompy gruntowej w grę wchodzi jeszcze wykonanie specjalnych odwiertów, co wiąże się z pracami budowlanymi.

Jakie są zalety posiadania pompy ciepła?

Najważniejszymi zaletami wynikającymi z posiadania pompy ciepła są możliwość uniezależnienia się od cen i dostępności paliw kopalnych typu węgiel czy gaz. Ponadto na uwagę zasługują niskie koszty eksploatacji, wygoda, niezawodność, energooszczędność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania.