Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Koszalin – pompy ciepła jako najlepszy system grzewczy

Pompy ciepła to obecnie najpopularniejszy sposób na komfortowe i w pełni bezpieczne ogrzewanie domów w mieście Koszalin i całej jego okolicy. Dodatkowo za pomocą tego rozwiązania można skorzystać z możliwości ogrzewania także wody użytkowej. Pompy ciepła pomagają skutecznie zapomnieć o uciążliwym spalaniu węgla i innych paliw stałych, a także pozbyć się z domu składowisk opału. To, co wyróżnia ten system grzewczy to także czystość. Pompy ciepła nie generują żadnych odpadów ani zanieczyszczeń, mają więc pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Do swojej pracy potrzebują jedynie niewielkiej ilości prądu elektrycznego, który można dostarczać bezpośrednio z instalacji fotowoltaicznej, czyniąc cały system w pełni ekologicznym.

Użytkowanie pompy ciepła, która jest też energooszczędna, jest obecnie najtańszym sposobem ogrzewania, co jest ogromną zaletą, gdyż po ostatnich wielokrotnych podwyżkach węgla oraz innych paliw stałych, zapewnia właścicielom spokojne myślenie o przyszłości i niezależność. Montaż pompy ciepła to zatem najlepsza decyzja, jaką można podjąć – zarówno budując nowy dom, jak i modernizując dotychczasowy.

Koszalin – jaki jest koszt pompy ciepła?

Pompa ciepła cena to kwestia przede wszystkim wyboru konkretnego rodzaju urządzenia. Pompa ciepła powietrzna jest wybierana najczęściej, a to dlatego, że powietrzna pompa ciepła cena z montażem jest stosunkowo najatrakcyjniejsza. Rozwiązanie to przynosi również bardzo dobre efekty w postaci odpowiedniej wydajności i bezawaryjnej pracy.

Pompa ciepła koszty uzależnione są też od innych ważnych parametrów. Po pierwsze trzeba dokładnie określić zapotrzebowanie budynku na ciepło, gdyż moc pompy nie może być ani za niska, ani zbyt wysoka. Pomocny w tym zakresie będzie z pewnością profesjonalny instalator, który po przeprowadzeniu szczegółowego audytu dokładnie dobierze parametry pompy do danego budynku.

Ważną kwestią mającą wpływ na całkowity koszt pompy ciepła oraz to po ilu latach inwestycja ta się zwróci, jest możliwość skorzystania z dopłat. Obecnie można skorzystać z kilku rodzajów dofinansowania. W zależności od stopnia spełnienia konkretnych wymogów, kwoty te są zróżnicowane. Niemniej jednak z pewnością warto ubiegać się o te środki.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – czym jest?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, znana jako rekuperacja, to system służący do wywiewania i nawiewania powietrza w nowoczesnych domach w mieście Koszalin i nie tylko. Jak działa rekuperacja? Przede wszytki dba o to, byśmy oddychali świeżym i czystym powietrzem. Usuwa zatem to stare, a w jego miejsce wtłacza nowe. Wszystko odbywa się zupełnie bezgłośnie i co ważne bez jakichkolwiek strat energii. Dlatego w sezonie zimowych wydajemy mniej na ogrzewanie.

Rekuperację stosujemy zamiast dotychczasowej wentylacji grawitacyjnej. Okazało się bowiem, że system ten jest zdecydowanie bardziej efektywny. Powietrze dzięki rekuperacji jest czyste i świeże. Dzięki filtrom zostaje pozbawione kurzu, alergenów, a nawet uciążliwego i szkodliwego dla zdrowia smogu. Dom z rekuperacją jest z całą pewnością przyjazny dla zdrowia.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena po dokładnej analizie ustalana jest indywidualnie. Wpływ na nią mają różne czynniki, zaczynając od tego, czy zakładamy ją w domu dopiero budowanym, czy już zamieszkałym. Kolejna kwestia to metraż budynku oraz liczba mieszkańców. Na podstawie tych danych dobierzemy moc rekuperatora oraz ilość punktów nawiewnych i wywiewnych, które będą rozmieszczone w domu. Na całkowitą cenę rekuperacji ma wpływ także to jakie dodatkowe funkcje chcemy posiadać, a także stopień zautomatyzowania urządzeń. Możliwości jest naprawdę wiele. Wszytko dokładnie należy uzgodnić z instalatorem na etapie wykonywania projektu całej instalacji.

Koszalin – nowoczesny standard, czyli klimatyzacja w każdym domu

Montaż klimatyzacji to obecnie standardowe działanie dla tych, którzy cenią sobie komfort termiczny we własnym domu, ale także w mieszkaniu. Posiadając klimatyzator domowy możemy w kilka chwil uzyskać pożądaną temperaturę i cieszyć się przyjemnym chłodem, nawet w najbardziej upalne dni i noce. Poza tym klimatyzacja ma też działanie prozdrowotne – nowoczesny klimatyzator może nie tylko chłodzić, ale też oczyszczać i nawilżać powietrze.

W ostatnich latach klimatyzacja do domu nie budzi już zdziwienia. Dawniej kojarzona była jedynie z publicznymi budynkami, sklepami i wielkimi halami. Wynika to również z tego, że dziś cena klimatyzacji jest przystępna. Także montaż klimatyzacji należy do stosunkowo łatwych i szybkich przedsięwzięć. Klimatyzacja do domu to rozwiązanie dla wszystkich. Idealnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku alergików i astmatyków.

Sama obsługa klimatyzacji również nie należy do czynności skomplikowanych. Wszystko może odbywać się za pomocą pilota lub aplikacji zainstalowanej w telefonie.

FAQ

Jaką moc powinna mieć pompa ciepła?

Odpowiednio dobrana moc pompy ciepła przekłada się na jej wydajną pracę. Dlatego moc pompy ciepła musi być dokładnie dobrana do zapotrzebowania budynku na ciepło. Jest to uzależnione głównie od powierzchni budynku, stopnia jego termomodernizacji, liczby mieszkańców (w przypadku c.w.u.) oraz indywidualnych preferencji i wymagań mieszkańców.

Jak często należy wykonywać przegląd pompy ciepła?

Producenci zalecają przeprowadzanie takiego przeglądu chociaż raz w roku. Najlepiej robić to zaraz przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, aby dokładnie sprawdzić wszystkie parametry urządzenia. Serwisant sprawdzi zarówno układ dolny, jak i górny, przeprowadzi kontrolę obiegu chłodniczego, a także całej automatyki.