Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży
Pompa ciepła Konin – nowoczesna technika grzewcza
W ostatnim czasie liczba zakładanych pomp ciepła jest tak duża, że bije rekordy popularności w całym kraju. Również Konin bardzo dobrze wypada w tych statystykach. Cieszy to niezmiernie, gdyż każda kolejna pompa ciepła zmniejsza zapotrzebowanie na paliwa kopalne, dzięki czemu ogranicza się emisję dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń uwalnianych do atmosfery. Pompy ciepła pobierają energię cieplną ze środowiska. W zależności od źródła tej energii może być to pompa ciepła powietrzna, gruntowa lub wodna.
Działanie pompy ciepła zbliżone jest do działania zwykłej domowej lodówki, jednak pompa, zamiast usuwać wytworzone ciepło, skutecznie je wykorzystuje, przekazując do systemu grzewczego w domu. Pompa ciepła zajmuje również stosunkowo niewielką ilość przestrzeni, nie wymaga obsługi ze strony domowników, a także może zostać ustawiona w dowolnym miejscu – nie wymaga oddzielnego pomieszczenia typu kotłownia.
Konin – czy pompa ciepła się opłaca?
Pompa ciepła koszty zasadniczo są sporym wydatkiem dla wielu gospodarstw domowych, niemniej ponosi się go tylko raz. Z kolei późniejsza eksploatacja uznawana jest za najtańszą z metod ogrzewania domów, zwłaszcza teraz gdy ceny paliw stałych jeszcze niedawno wzrastały z dnia na dzień. Wszystko to dlatego, że pompa ciepła do działania potrzebuje jedynie niewielkiej ilości energii elektrycznej. W momencie, gdy mamy własną instalację fotowoltaiczną, możemy być zupełnie niezależni od zewnętrznych dostawców. Koszt pompy ciepła nie jest jednak stały i zależy od wielu istotnych kwestii. Pierwsza z nich to oczywiście rodzaj pompy ciepła. Pompa ciepła powietrzna to najczęstszy wybór inwestorów, głównie dlatego, że powietrzna pompa ciepła cena z montażem na tle innych rozwiązań jest wyjątkowo atrakcyjna.
Pompa ciepła cena, choć stosunkowo wysoka, może zostać nieco zmniejszona, a tym samym cała inwestycja zwróci się zdecydowanie szybciej. Jest to możliwe za sprawą dofinansowania, jakie można uzyskać na zakup i montaż pompy ciepła. Dofinansowanie można pozyskać z kilku źródeł, wystarczy złożyć wniosek i spełnić określone warunki. Dodatkowo można skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej, składając zeznanie podatkowe za rok poprzedni.
Konin – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, to najprościej mówiąc system służący do wymiany powietrza w domu. Składa się z rekuperatora, kanałów nawiewnych oraz wywiewnych. Rekuperacja w połączeniu z pompą ciepła tworzy spójną całość, podnosząc efektywność energetyczną i energooszczędność budynku. Rekuperację stosuje się obecnie zamiast dotychczasowej wentylacji grawitacyjnej, jest to jednak dużo lepsze i wydajniejsze rozwiązanie, które dodatkowo pozwala zimą zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu.
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena jest uzależniona od kilku czynników, dlatego ustalana jest indywidualnie dla każdego zainteresowanego. Będzie ona oczywiście inna w przypadku budowy nowego domu i zaplanowania rekuperacji z wyprzedzeniem. Pozwoli to uniknąć także niepotrzebnych prac, jak budowanie kominów wentylacyjnych, które przy rekuperacji są zupełnie niepotrzebne. Na cenę końcową wpływa rodzaj zastosowanego rekuperatora, jego moc oraz ilość punktów nawiewnych i wywiewnych. Na podstawie własnych potrzeb można rekuperację wzbogacić o regulator wilgotności, otrzymując dodatkowe korzyści.
Konin – własna klimatyzacja do domu
Klimatyzacja w bardzo szybkim tempie staje się standardem w prywatnych domach i mieszkaniach, choć jeszcze niedawno kojarzona była jedynie z dużymi obiektami, jak np. centra handlowe. Nic dziwnego, gdyż jest to najszybszy sposób na uzyskanie optymalnej temperatury w czasie uporczywych upałów, a dzięki możliwości wzbogacenia urządzenia dodatkowymi funkcjami, możemy liczyć też na oczyszczenie i nawilżenie powietrza.
Montaż klimatyzacji to z pewnością dobry pomysł – zarówno w dużych domach, jak i małych mieszkaniach. Klimatyzator domowy ma prosty i schludny wygląd, dlatego doskonale wpasuje się w nowoczesne oraz klasyczne wnętrza. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego miejsca na klimatyzator, to najczęściej jest to strefa zaraz pod sufitem, gdyż właśnie tam znajduje się nagrzane powietrze. W miarę możliwości dobrze by było ono także jak najmocniej zaciemnione. W przypadku wyboru na instalację miejsca bardzo nasłonecznionego, mogłoby ono negatywnie wpływać na prawidłowe działanie klimatyzacji.
Zgodnie z panującymi zasadami klimatyzator najczęściej montujemy w pomieszczeniu, w którym najczęściej przebywamy. Bywa, że jest to sypialnia, salon, a czasem gabinet. Jest to kwestia indywidualna i zależy od preferencji domowników. Można również zdecydować się na klimatyzator przenośny i używać go tam, gdzie aktualnie jest potrzeba.
FAQ
Czy można samemu zamontować klimatyzację w domu?
Montaż klimatyzacji wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy, a tym samym stosownych uprawnień, a także użycia specjalistycznych narzędzi, dlatego należy zlecić go profesjonalistom. Tym sposobem wszystko odbędzie się zgodnie z procedurą, co w efekcie przełoży się na wydajną i długoletnią pracę naszej klimatyzacji.
Ile kosztuje pompa ciepła?
Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, gdyż cena pompy ciepła uzależniona jest od wielu kwestii. Najważniejszą z nich jest sam rodzaj pompy ciepła. Kolejne to producent i parametry takie jak moc urządzenia, zapotrzebowanie energetyczne budynku, ilość energii, jaką pobiera pompa oraz koszt montażu. Urządzenia bardziej zaawansowane technologicznie będą miały lepszą wydajność, a to z kolei przełoży się na wyższą cenę końcową.