Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Kielce – ekologia w parze z ekonomią

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze z jednej strony ekologiczne, a z drugiej – niesłychanie ekonomiczne. Pompa ciepła jako domowe źródło ogrzewania to czyste powietrze dla mieszkańców Kielc i okolic, a także zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Każda nowa pomp ciepła to także mniejsze zapotrzebowanie na surowce typu węgiel czy gaz. Dodatkowo pompa ciepła ma niewielkie rozmiary, może z powodzeniem zostać umieszczona w dowolnym miejscu. Nie ma zatem potrzeby budowania dla niej specjalnej kotłowni, czy innego przestronnego pomieszczenia.

Działanie pompy ciepła można porównać do znanej i używanej przez wszystkich lodówki. Różnica jest jedynie taka, że pompa nie usuwa ciepła na zewnątrz, ale przekazuje je do wnętrza domu. Sam system ogrzewania oparty na pompach ciepła składa się z trzech zasadniczych części: dolnego źródła, pompy oraz systemu służącego do dystrybucji i przechowywania ciepła.

Czy to się opłaca, czyli jak jest koszt pompy ciepła?

Ile kosztuje pompa ciepła? Cena będzie się różni

przede wszystkim w zależności od rodzaju urządzenia. Najpopularniejszym obecnie jest pompa ciepła powietrzna, gdyż jej cena jest wyraźnie niższa. Zazwyczaj jest wybierana do modernizacji już istniejących systemów grzewczych. Z kolei pompa ciepła gruntowa jest najczęściej wybierana w przypadku nowych budynków.

Powietrzna pompa ciepła, cena z montażem jest również bardziej atrakcyjna, gdyż sam proces przebiega zdecydowanie szybciej. Przyjęło się, że montaż nie powinien trwać dłużej niż 2-3 dni robocze. Natomiast w przypadku montażu pompy gruntowej należy się liczyć z tym, że zajmie to nawet około 3 tygodnie. Powodem jest m.in. konieczność wykonywania specjalnych odwiertów. Montaż pompy ciepła – niezależnie od jej rodzaju – rzutuje na późniejszą efektywną pracę urządzenia. Dlatego powinien zostać powierzony profesjonalistom. Podsumowując: pompa ciepła, koszty instalacji to suma wielu elementów, począwszy od projektu, rodzaju pompy, po montaż.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – Kielce stawiają na nowoczesne rozwiązania

Nowoczesny system wentylacji pomieszczeń, wypierający dotychczasową wentylację grawitacyjną, to rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepłą. Jest on o tyle lepszy od poprzedniego, że nie powoduje praktycznie żadnych strat energii. Rekuperacja w Kielcach staje się standardem w nowych energooszczędnych domach. Czemu zawdzięcza rosnącą popularność? System rekuperacji zatrzymuje wytworzoną energię cieplną, dzięki czemu do ogrzania domu potrzeba jej już dużo mniej. Jest to zatem rozwiązanie niezwykle ekonomiczne.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena jest składową wielu połączonych ze sobą elementów. Po pierwsze inna będzie, jeżeli modernizujemy dotychczasowy system, a inna, gdy rekuperację planujemy na etapie budowy domu. Zasadniczo niezwykle ważny jest dobrze sporządzony projekt, choć sam rekuperator ma również wpływ na późniejszą pracę całego systemu. Powierzchnia budynku również ma znaczenie, gdyż od niej zależy rozmiar przewodów wentylacyjnych, ilość punktów nawiewowych, a także moc rekuperatora. Niektóre modele poza wymiennikami ciepłą posiadają regulatory wilgotności. Wachlarz możliwych rozwiązań jest szeroki, a wybór konkretnego zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb domowników.

Kielce – montaż klimatyzacji w domu

Kolejnym bardzo ważnym aspektem komfortowego życia, jest możliwość posiadania optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Doceniamy to zwłaszcza w czasie tropikalnych upałów, które coraz częściej nawiedzają Kielce, jak i resztę kraju. Klimatyzator domowy to najprostszy i najszybszy sposób, by we własnym domu cieszyć się przyjemnym chłodem. Obecnie klimatyzacja do domu jest powszechnie stosowana i nie budzi zdziwienia. Sam koszt tego rozwiązania jest też nieporównywalnie mniejszy niż jeszcze kilka lat temu.

Nowoczesna klimatyzacja – oczywiście poza chłodzeniem – posiada wiele innych funkcji, jak np. oczyszczanie powietrza. Dzięki temu z powodzeniem sprawdzi się także w domach alergików. Sam klimatyzator z kolei jest niewielkim urządzeniem, bardzo prostym w obsłudze, dlatego bez problemu zmieści się w każdym domu czy mieszkania. Wyróżniamy klimatyzatory przenośne oraz typu Split, które z kolei dzieli się ze względu miejsce mocowania. Do wyboru mamy np. klimatyzatory ścienne, kanałowe czy podłogowo-sufitowe.

Czy pompa ciepłą jest efektywnym źródłem ogrzewania domu?

Dobierając moc pompy ciepła odpowiednio do zapotrzebowania energetycznego budynku jest ona w stanie samodzielnie to zapotrzebowanie zaspokoić. W celu skutecznego wyliczenia zapotrzebowania budynku na ciepło najlepiej posłużyć się współczynnikiem COP – im wyższa jego wartość, tym większa efektywność pompy.

Rekuperacja w starym domu, co zrobić z kominami wentylacyjnymi?

Jeżeli zdecydujemy się na rekuperację w domu, w którym była do tej pory wentylacja grawitacyjna, kominy wentylacyjne powinniśmy odpowiednio zaślepić. Nie dotyczy to pomieszczeń garażowych oraz kotłowni z tradycyjnym piecem.