Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Nowoczesne rozwiązania grzewcze – pompy ciepła Kalisz

Mnogość niesamowitych zalet sprawiła, że pompy ciepła są dziś najbardziej popularnym sposobem ogrzewania budynków. Najczęściej wybierane pompy ciepła pobierają ciepło z powietrza lub z gruntu, czyli z nieskończonych zasobów, a następnie dostarczają je do instalacji grzewczej znajdującej się w naszym domu. Pompa ciepła sprawdza się zarówno w ogrzewaniu opartym na instalacji podłogowej, jak i na grzejnikach, dlatego można je montować także w starszych domach i cieszyć się z pełnej wydajności sprzętu. Ponadto pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa i praktycznie bezawaryjna.

Montaż pompy ciepła zdecydowanie wpływa na ograniczenie emisji CO2 w mieście Kalisz i całej jego okolicy. To w pełni ekologiczne rozwiązanie jest tym lepsze, gdyż nie wydziela żadnych zanieczyszczeń, w tym także nie generuje odpadów. Pomimo tego, że pompa ciepła cena jest stosunkowo wysoka, to jej późniejsza eksploatacja jest już zdecydowanie niższa. W obecnych czasach wielu użytkowników tych urządzeń twierdzi, że jest to najbardziej opłacalna forma ogrzewania. Dodatkowo, jeśli posiada się własną instalację fotowoltaiczną, można się całkowicie uniezależnić od dostaw energii elektrycznej z sieci zewnętrznej i tym samym unikać kosztów wynikających z ciągłych podwyżek cen prądu.

Kalisz – pompa ciepła koszty

Koszt pompy ciepła w dużej mierze jest uzależniony od rodzaju urządzenia, gdyż inna będzie cena przy zakupie gruntowej pompy – powietrzna pompa ciepła to nieco niższy wydatek. Powietrzna pompa ciepła cena z montażem jest niższa, ponieważ nie wymaga dodatkowych prac jak np. wykonywanie specjalnych odwiertów. Dzięki temu też montaż ten jest zdecydowanie szybszy i trwa zazwyczaj dwa dni robocze.

Żywotność pompy ciepła szacuje się na co najmniej 30 lat, dlatego jest to bardzo dobra inwestycja dla mieszkańców miasta Kalisz. Pompa ciepła koszty jakie ponieśliśmy można jeszcze dodatkowo obniżyć, dzięki możliwości skorzystania z dopłat i refundacji. Tym sposobem poniesione wydatki będą mniej odczuwalne dla budżetu domowego, a okres zwrotu inwestycji ulegnie zdecydowanemu skróceniu.

Rekuperacja Kalisz, czyli świeże powietrze w Twoim domu

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, to nowoczesny system, który służy do rozprowadzania powietrza w domu. System ten składa się z sieci kanałów wentylacyjnych, przy czym jedne wtłaczają świeże powietrze, a inne usuwają to zużyte. Wszystkim steruje serce całej instalacji, czyli rekuperator. Cały ten proces odbywa się bez strat energii, dlatego w sezonie zimowym właściciele rekuperacji oszczędzają na ogrzewaniu. Bardzo istotną kwestią, jest to, że świeże powietrze nawiewane do pomieszczeń jest już oczyszczone z kurzu, alergenów, a nawet smogu. Z tego ostatniego cieszą się zwłaszcza mieszkańcy miast w sezonie grzewczym.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena ustalana jest indywidualnie, po sporządzeniu dokładnego projektu całej instalacji. Koszty uzależnione są od wielu czynników i okoliczności, jak np. to czy nasz dom dopiero powstaje, czy już istnieje. Dochodzą jeszcze koszty eksploatacyjne, które jednak nie są zbyt wysokie. Zużycie prądu uzależnione jest od mocy rekuperatora. Raz w roku należy obowiązkowo wykonać przegląd techniczny urządzeń i na bieżąco wymieniać filtry. Posiadając rekuperację, oddychamy świeżym powietrzem przez cały czas, zarówno w dzień, jak i w nocy. Wpływa to pozytywnie zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie domowników.

Kalisz – nowoczesna klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do domu to bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala w niezwykle szybki sposób osiągnąć idealną temperaturę w pomieszczeniach. Wybierając klimatyzator musimy koniecznie wziąć pod uwagę takie kwestie jak wielkość pomieszczenia, które zamierzamy ochładzać, moc urządzenia oraz dodatkowe funkcje. Nowoczesna klimatyzacja może być wyposażana w filtry oczyszczające powietrze, możliwość nawilżania i osuszania pomieszczeń, różne regulatory oraz programator czasowy. Obsługa klimatyzacji odbywa się przy pomocy prostego pilota i jest niezwykle łatwa, dlatego z pewnością z tym zadaniem poradzą sobie nawet starsze osoby.

Montaż klimatyzacji to niewielki wydatek. W porównaniu do innych urządzeń odbywa się bardzo szybko, nie wymaga pozwoleń, planów ani dodatkowych dokumentów. Decydując się na klimatyzator domowy u doświadczonego fachowca zawsze możemy liczyć na wycenę całego przedsięwzięcia. Fachowiec dodatkowo pomoże wybrać odpowiednie urządzenie, dobierze jego moc do potrzeb domowników i oczywiście wyjaśni działanie klimatyzacji. Do wyboru są urządzenia tradycyjne, montowane na ścianie pomieszczenia, najczęściej nieco poniżej sufitu, ale też urządzenia przenośne. Decydując się na zakup urządzenia tradycyjnego, zawsze warto od razu skorzystać z profesjonalnej usługi montażu. Prawidłowo zamontowane urządzenie będzie wydajnie działać przez wiele długich lat.

FAQ

Jakie błędy można popełnić samemu montując rekuperację?

Najczęstszym błędem jest nieprawidłowo dobrana moc rekuperatora. Nie może być ona ani za niska, ani zbyt wysoka, dlatego tak ważne jest wykonanie obliczeń, pomiarów i sporządzenie projektu przed zakupem. Kolejnym błędem jest niewłaściwa lokalizacja oraz liczba punktów nawiewnych i wywiewnych oraz złe rozmieszczenie kanałów wentylacyjnych.

Ile trwa montaż powietrznej pompy ciepła?

Montaż powietrznej pompy ciepła nie jest skomplikowany i najczęściej trwa nie dłużej niż dwa dni robocze. Należy najpierw ustawić jednostkę w odpowiednim miejscu, podłączyć ją do systemu grzewczego oraz dolnego źródła ciepła, zapewnić dostęp do sieci energetycznej, a na końcu zaprogramować parametry pracy i wykonać rozruch urządzenia.