Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Montaż pompy ciepła Jelenia Góra

W 2022 roku padł rekord, jeśli chodzi o liczbę nowo zakładanych pomp ciepła w Polsce. Także mieszkańcy miasta Jelenia Góra coraz częściej wybierają je do ogrzewania swoich domów oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Główną przyczyną popularności, jaką cieszą się pompy ciepła, jest ich wydajność, niskie koszty eksploatacji oraz praktycznie bezawaryjne działanie przez długie lata. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt ekologiczny tego rozwiązania grzewczego. Pompa ciepła nie generuje zanieczyszczeń, śmieci, dymu ani żadnych innych odpadów. Jest to nowoczesny system, który zapewnia domownikom komfort oraz wygodę. Wzrost zainteresowania pompami ciepła z pewnością pozytywnie wpłynie na ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery.

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak działa pompa ciepła. W istocie nie jest to nic nowego, gdyż technologia ta od lat wykorzystywane jest w lodówkach, a te przecież znajdują się w praktycznie każdym domu. Największą efektywność pompy ciepła notuje się w przypadku łączenia urządzenia z instalacjami niskotemperaturowymi jak ogrzewanie ścienne lub podłogowe. Z powodzeniem też sprawdzają się w przypadku posiadania tradycyjnych grzejników.

Pompa ciepła koszty – czy to się opłaca?

Koszt pompy ciepła to w każdym przypadku kwestia indywidualna, uzależniona od wielu różnych czynników. Pierwsze co należy wziąć pod uwagę to rodzaj pompy ciepła. Powietrzna pompa ciepła cena z montażem to najbardziej opłacalne obecnie rozwiązanie, które dodatkowo jest także niezwykle szybkie. Po najwyżej dwóch dniach roboczych możemy cieszyć się działaniem pompy we własnym domu. Pompa ciepła powietrzna w przeciwieństwie do gruntowej, nie wymaga wykonywania prac polegających na robieniu odwiertów w ziemi, co w dużej mierze wpływa na czas i koszt montażu.

Pompa ciepła cena to również jej moc, która dobierana jest w oparciu o zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz preferencje przyszłych użytkowników. Dokładne parametry pompy najlepiej dobierze fachowiec, dzięki czemu też jej działanie będzie prawidłowe i efektywne przez długie lata. Szacuje się, że żywotność pompy ciepła to co najmniej 30 lat.

Jelenia Góra inwestuje w rekuperację

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli nowoczesny system służący do wymiany powietrza. W systemie tym zużyte powietrze usuwane jest z pomieszczeń w sposób mechaniczny, a czyste i świeże jest nawiewane do środka. Wszystko odbywa się zupełnie bezgłośnie i niewyczuwalnie, a dodatkowo bez jakichkolwiek strat energii.

Rekuperacja zastępuje dotychczas stosowaną w budynkach wentylację grawitacyjną. Dzieje się tak dlatego, że jest od niej zdecydowanie lepsza. Rekuperacja składa się z rekuperatora oraz kanałów do transportowania powietrza nawiewane i wywiewanego. Powietrze to nie miesza się ze sobą, a jego ilość się równoważy. Dodatkową zaletą jest to, że powietrze, które dostaje się do wnętrza pomieszczeń, jest oczyszczone z zanieczyszczeń, alergenów, kurzu oraz smogu, co wyjątkowo cieszy mieszkańców miast, takich jak Jelenia Góra.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena podobnie jak w przypadku montażu pompy ciepła ustalana jest indywidualnie względem zapotrzebowania budynku i jego mieszkańców. Z pewnością na cenę wpłynie to na jakim etapie powstawania bądź istnienia budynku inwestor się na nią zdecyduje. Chcąc mieć w nowym domu rekuperację nie musimy budować kominów wentylacyjnych, dlatego zmniejsza to koszty już na samym początku inwestycji. Na tym etapie możemy także dobrać odpowiednie okna, gdyż w przypadku wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie ma potrzeby otwierania okien i dodatkowego wietrzenia.

Jelenia Góra – montaż klimatyzacje we własnym domu

Klimatyzacja to najszybszy i najbardziej efektywny sposób na zagwarantowanie sobie i swojej rodzinie optymalnych warunków termicznych. Klimatyzacja do domu sprawdza się zwłaszcza w czasie tropikalnych upałów, które coraz częściej nawiedzają nasz kraj i bywają niezwykle uciążliwe dla mieszkańców miast – Jelenia Góra nie jest w tym przypadku odosobniona.

Nowoczesny klimatyzator to nie tylko możliwość chłodzenia powietrza, ale również jego oczyszczania i nawilżania. Wszystko za sprawą specjalnych filtrów, które mogą być dodatkowo zastosowane w klimatyzacji. Tak więc montaż klimatyzacji to sporo zalet i korzyści.

Klimatyzator domowy to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla osób młodych, jak i tych starszych. Komfort termiczny, jak i czyste powietrze we własnym domu, zdecydowanie poprawią jakość życia alergików, astmatyków, a także osób zmagających się z chorobami serca, a lepsze warunki do snu przysłużą się każdemu. Dodatkowo klimatyzacja jest bardzo prosta w obsłudze, a do prawidłowego funkcjonowania wymaga jedynie wykonywania regularnych przeglądów technicznych.

FAQ

Czy można założyć rekuperację w starym domu?

Oczywiście jest to możliwe, należy jednak dokładnie przeanalizować stopień izolacji ścian i okien oraz dokładnie zaślepić kominy wentylacyjne, które dotychczas służyły do wentylacji w domu. Posiadanie rekuperacji niesie za sobą szereg korzyści, dlatego zdecydowanie warto w nią inwestować.

Jak zbudowana jest pompa ciepła?

Pompa ciepła ma niezwykle prostą budowę i najczęściej składa się z trzech obiegów, których działanie uzależnione jest od siebie wzajemnie. Obiegi te to pompa ciepła, dolne źródło oraz system grzewczy. Poza tym w całej instalacji znajdziemy także system sterowania, czujniki temperatur oraz dwie pompy obiegowe.