Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompa ciepła Gorzów Wielkopolski – postaw na ekologię

Pompy ciepła są obecnie uznawane za najbardziej ekologiczne, a jednocześnie najtańsze w utrzymaniu rozwiązania grzewcze. Mieszkańcy miasta Gorzów Wielkopolski decydują się na ich montaż głównie dlatego, że chcą zapewnić sobie komfort w sezonie grzewczym. Dzięki pompie ciepła uniezależniają się od paliw kopalnych i ze spokojem patrzą w przyszłość, zarówno swoją, jak i całej planety. Pompa ciepła jest łatwa w montażu, a jej dalsze użytkowanie nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony domowników. Ponadto są one niezwykle bezpieczne, zajmują niewielką ilość miejsca i nie wytwarzają żadnych odpadów ani zanieczyszczeń.

Pompy ciepła pobierają energię ze środowiska naturalnego, której źródłem może być grunt, woda albo powietrze. Poza wspomnianą w pełni odnawialną i niewyczerpalną energią, do działania potrzebują także odrobiny energii elektrycznej. Może ona pochodzić wprost z instalacji fotowoltaicznej, czyniąc tym samym cały system w stu procentach ekologicznym i samowystarczalnym. Pompa ciepła może odpowiadać za centralne ogrzewanie budynku, ale także podgrzewanie wody użytkowej.

Gorzów Wielkopolski montaż pompy ciepła – czy to się opłaca?

Montaż pompy ciepła to proces, który nieco inaczej przebiega w zależności od rodzaju urządzenia. W każdym przypadku inny będzie także koszt pompy ciepła. Obecnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest pompa ciepła powietrzna, której źródłem ciepła jest powietrze, pochodzące z otoczenia. Powietrzna pompa ciepła – cena z montażem jest niższa niż w przypadku pompy gruntowej, głównie dlatego, że jej instalacja wymaga mniej pracy. Brak konieczności wykonywania specjalnych odwiertów skraca także czas potrzebny na cały proces i sprawia, że montaż pompy ciepła zajmuje średnio zaledwie dwa dni robocze.

Pompa ciepła – cena, ten aspekt inwestycji interesuje niemal wszystkie osoby rozważające zakup. Jej koszt może zostać znacznie obniżony za sprawą możliwości uzyskania dofinansowania z jednego z rządowych programów. Na wspomniany cel można otrzymać dotację w formie pieniężnej, ale również koszty poniesione na pompę ciepłą możemy odliczyć w rocznym zeznaniu PIT, korzystając z przeznaczonej do tego ulgi termomodernizacyjnej. Jak widać, pompa ciepła, koszty z nią związane, wcale nie muszą być tak wysokie, jak się niektórym wydaje.

Gorzów Wielkopolski – postaw na rekuperację

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli nowoczesny system wentylacji pomieszczeń. Rekuperacja stosowana jest obecnie w większości nowo budowanych domów, jednak wiele osób decyduje się na montaż także w tych już istniejących, tym samym zastępując dotychczasową wentylację grawitacyjną. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła usuwa brudne powietrze z pomieszczeń, a w jego miejsce wprowadza świeże, doskonale oczyszczone, a także pozbawione wirusów i innych zanieczyszczeń. Mieszkańcy miasta Gorzów Wielkopolski cenią ten system również za to, że skutecznie radzi sobie z niebezpiecznym dla zdrowia smogiem, co jest bardzo ważne zwłaszcza w sezonie grzewczym. Rekuperacja ponadto odzyskuje energię cieplną w celu jej ponownego wykorzystania, tym samym zmniejsza zapotrzebowanie energetyczne budynku.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena ustalana jest przez profesjonalną firmę, po przeprowadzeniu szczegółowego audytu. Inna będzie na etapie budowania domu, a inna w przypadku modernizacji istniejącego systemu. Dla inwestora najkorzystniejsze jest podjęcie decyzji o rekuperacji na etapie projektowania domu. Działanie takie pozwala na uniknięcie niepotrzebnych kosztów, związanych np. z budową kominów wentylacyjnych. Rekuperacja gwarantuje oszczędność energii i maksymalny komfort użytkowników, a do prawidłowego działania wymaga jedynie pilnowania terminów corocznych przeglądów i regularnego wymieniania filtrów.

Własna klimatyzacja do domu – idealne rozwiązanie dla każdego

Gorzów Wielkopolski jak każde miasto musi się mierzyć z wysokimi temperaturami latem. Na szczęście obecnie niemal każdy mieszkaniec może pozwolić sobie na montaż klimatyzacji. Własna klimatyzacja zapewnia idealnie chłodne powietrze w każdym domu i mieszkaniu, a dzięki nowoczesnym technologiom reguluje także jego wilgotność. Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla wygodny, ale i zdrowia mieszkańców. Możliwość szybkiego schłodzenia powietrza, zwłaszcza w najbardziej upalne dni, ceniona jest zwłaszcza przez osoby wyjątkowo wrażliwe, jak i cierpiące na choroby kardiologiczne i schorzenia układu oddechowego. Własna klimatyzacja pomaga przezwyciężyć niedogodności, jakie niosą tropikalne upały w Gorzowie Wielkopolskim.

Klimatyzator domowy to urządzenie proste w obsłudze, jednak jego instalację najlepiej jest powierzyć fachowcom. Dzięki wiedzy i doświadczeniu dobiorą oni odpowiednią moc urządzenia, wykonają profesjonalne podłączenia i zadbają o to, aby służyło nam wydajnie przez wiele lat. Jedynym zadaniem użytkowników jest dbanie o regularne przeglądy i konserwację urządzenia. Klimatyzacja do domu sprawdzi się zarówno w małych, jak i tych większych wnętrzach. Każdorazowo należy jedynie dobrać odpowiednią moc i zasięg urządzenia, zadnie to również warto polecić doświadczonym fachowcom, którzy doradzą nam na każdym etapie inwestycji. Na klimatyzacji nie powinno się oszczędzać. Chcąc cieszyć się długą i niezawodną pracą klimatyzatora domowego warto zainwestować w produkt o najwyższych parametrach i pochodzący od cenionych producentów.

FAQ

Jak działa pompa ciepła?

Nowoczesne pompy ciepła mogą ogrzewać pomieszczenie, utrzymywać stałą temperaturę powietrza, a także podgrzewać wodę użytkową. Do spełnienia tych zadań, potrzebna jest jej energia pochodzącą z jednego ze źródeł odnawialnych. Przy pomocy sprężarki energia ta zostaje zmieniona w ciepło użytkowe i przy pomocy prądu elektrycznego przekazuje je do posiadanej instalacji.

Jak dobrać moc klimatyzatora?

Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, na każde 10 metrów kwadratowych powierzchni wymagającej chłodzenia potrzeba 1 kW mocy chłodzącej. Jednak prawidłowa ocena potrzebnej mocy powinna uwzględniać także inne parametry, takie jak:

– nasłonecznienie pomieszczenia,

– izolacja budynku,

– liczba okien,

– przeznaczenie pomieszczenia wraz z liczbą jego użytkowników.

Najlepiej zadanie to polecić profesjonalnej firmie.