Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Najlepsze pompy ciepła Gdańsk

Pompa ciepła to bezpieczne i niezwykle ekonomiczne źródło ogrzewania dla domu – nie tylko w mieście Gdańsk. Pompa ciepła nie generuje zanieczyszczeń, ponieważ nie produkuje energii cieplnej, a pobiera ją z jednego ze źródeł naturalnych, tj. z wody, gruntu lub powietrza. Pompy ciepła różnią się nieco w zależności od rodzaju. Chcąc wybrać dla siebie odpowiednią, najlepiej skorzystać z porady doświadczonego eksperta.

Pompa ciepła zasilana jest niewielką ilością energii elektrycznej, która może pochodzić bezpośrednio z sieci lub instalacji fotowoltaicznej. W tym drugim przypadku rozwiązanie będzie jeszcze bardziej przyjazne naturze. Montaż pompy ciepła niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno dla inwestora, jak i dla Gdańska i okolic. Instalacja pompy ciepła przyczynia się do zmniejszenia zapotrzebowania na paliwa kopalne, tym samym pozwala zredukować emisję dwutlenku węgla i innych szkodliwych zanieczyszczeń, jakie przedostają się do atmosfery. Inwestor korzysta z obniżenia rachunków za ogrzewanie, może cieszyć się bezobsługowym urządzeniem, spokojem i wygodą.

Pompa ciepła – cena zależy także od tego, w którym momencie się na nią zdecydujemy. Inny będzie koszt całości w przypadku modernizacji istniejącego źródła ciepła, a inny, gdy dopiero planujemy budowę domu. Podejmując decyzję na etapie projektu, możemy wszystko zaplanować i zadbać o szczegóły. Wiedząc jaki rodzaj ogrzewania zastosujemy, w przypadku pompy ciepła nie budujemy już komina dymowego. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na rekuperację, wtedy rezygnujemy też z komina wentylacyjnego. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca i oszczędzamy pieniądze.

Pompa ciepła – koszty i rodzaje

Pompy ciepła można podzielić na cztery kategorie, biorąc pod uwagę takie czynniki jak: rodzaj dolnego źródła, temperaturę systemu grzewczego, źródło zasilania orz konkretny rodzaj instalacji. Jednak najpopularniejszy i najbardziej znany to podział ze względu na formę pozyskiwania odnawialnego źródła ciepła. Stąd na rynku dostępne są: pompa ciepła gruntowa, wodna oraz pompa ciepła powietrzna.

Pompa ciepła powietrzna jest tańsza od gruntowej, dlatego bywa częściej wybierana przez inwestorów modernizujących istniejące ogrzewanie. Całkowity koszt pompy ciepła jest uzależniony od kilku czynników, z których najważniejszy to określenie rodzaju pompy. Gruntowa pompa ciepła czy powietrzna pompa ciepła? Cena z montażem również będzie inna w każdym z przypadków. Inne są co do nich wymagania, a także inaczej wygląda montaż poszczególnych elementów.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – co to jest?

W ostatnim czasie na rynku pojawiła się alternatywa dla wentylacji grawitacyjnej. Jest nią wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Nie tylko w mieście Gdańsk rekuperacja to obecnie najskuteczniejszy i najtańszy system wentylacji budynków. Jej działanie polega na usuwaniu „zużytego” powietrza z wnętrza budynku. W zamian dostarcza świeże. Dodatkowo powietrze wprowadzane do budynku jest oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń i alergenów, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku małych dzieci i alergików. Rekuperacja zapewnią stałą wymianę powietrza, o każdej porze dnia i nocy, a także bez względu na panującą porę roku.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena jest zmienna, gdyż zależy od kliku istotnych czynników. Całkowity koszt systemu zmienia się w zależności od metrażu, stanu budynku i rodzaju zastosowanych urządzeń. Istotna jest zwłaszcza cena samego rekuperatora, który w zależności od rodzaju posiadanych funkcji może różnić nawet o kilka tysięcy złotych. Do tego dochodzi wiele innych elementów. Najlepiej więc skorzystać z pomocy fachowców, którzy dokładnie wszystko wyliczą, wykonają profesjonalny projekt oraz sporządzą wycenę.

Klimatyzacja do domu – Gdańsk stawia na komfortowe rozwiązania

Klimatyzacja to skuteczna metoda na walkę z upałami. To rozwiązanie chętnie stosują mieszkańcy Gdańska i okolic – zarówno do domów jak i mieszkań. Montaż klimatyzacji należy odpowiednio zaplanować, a moc klimatyzatora dopasować do metrażu mieszkania i obsługiwanych pomieszczeń. Co innego sprawdzi się w ogromnym salonie połączonym z kuchnią, a co innego w niewielkiej sypialni. Dlatego klimatyzator domowy najlepiej dobierać we współpracy ze specjalizującą się w tym obszarze firmą, której eksperci służą radą na każdym etapie. Klimatyzator spełniający określone parametry pozwoli cieszyć się komfortem temperaturowym w czasie uciążliwych upałów, które zdarzają się coraz częściej.

Czy rekuperacja emituje hałas?

Prawidłowo wykonana i zaprojektowana rekuperacja powinna działa

zupełnie bezgłośnie. Jedynie sam rekuperator generuje delikatny szum. Jest on jednak skierowany do kanałów i niesłyszalny dla domowników.

Ile prądu potrzebuje pompa ciepła?

Średnia wartość przyjęta dla pompy w typowym budownictwie, to 2000-3000 kWh na każde 100 m2 powierzchni. Wszystko zależy jednak od temperatury utrzymywanej w budynku i panującej na zewnątrz. Jeżeli za pomocą pompy ciepła podgrzewamy też ciepłą wodę użytkową w domu, wartość ta będzie nieco wyższa.