Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Chełm – nowoczesne pompy ciepła w Twojej okolicy

Pompy ciepła zdaniem wielu użytkowników posiadają same zalety, dlatego w ostatnich czasach stały się najpopularniejszym sposobem ogrzewania domów, a w najbliższej przyszłości najprawdopodobniej staną się standardem. Inne sposoby ogrzewania są najczęściej uciążliwe, wymagają obsługi i specjalnym pomieszczeń. Pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa i niezwykle wydajna. Ponadto nie wydziela żadnych zanieczyszczeń, a do jej działania nie potrzeba dodatkowo żadnych materiałów czy paliw stałych.

Montaż pompy ciepła w każdym domu w mieście Chełm to wyraz troski o przyszłość zamieszkujących tam rodzin, co wynika przede wszystkim z faktu, że to rozwiązanie będące nieskończonym źródłem energii jest wyjątkowo przyjazne klimatowi i środowisku naturalnemu. Pompa ciepła zajmuje stosunkowo mało miejsca i co ważne, wcale nie jest głośna. Jej działanie można z powodzeniem porównać do zwykłej lodówki, która zresztą znajduje się w każdym gospodarstwie domowym. Ponadto pompa ciepła powietrzna jest montowana w przeciągu zaledwie dwóch dni. Po tym krótkim czasie można w pełni cieszyć się jej działaniem.

Pompa ciepła cena – czy ta inwestycja się opłaca?

Powszechnie wiadomo, że koszt pompy ciepła jest stosunkowo wysoki. Są jednak sposoby, żeby nieco go zmniejszyć. Jednym z nich jest złożenie wniosku o dofinansowanie w formie dotacji. Kolejnym – skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeszcze innym rozwiązaniem są specjalne, nisko oprocentowane pożyczki. Warto się nimi zainteresować, gdyż pompa ciepła koszty mogą się zdecydowanie obniżyć, a tym samym inwestycja dużo szybciej się zwróci.

Kolejną kwestią jest fakt, że powietrzna pompa ciepła cena z montażem będzie wydatkiem mniejszym niż np. pompa gruntowa. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest to rozwiązanie prostsze i nie wymaga wykonywania specjalnym odwiertów. Sam montaż jest także zdecydowanie szybszy. Powietrzna pompa ciepła potrzebuje także zdecydowanie mniej miejsca. Wszystko to sprawia to, że pompa ciepła powietrzna cieszy się największą popularnością wśród inwestorów.

Chełm – czym jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła?

Rekuperacja, czyli właśnie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, ma na celu usuwanie zużytego powietrza, a w jego miejsce dostarczanie świeżego. Dotychczas stosowana powszechnie była wentylacja mechaniczna, która jednak nie była idealna, gdyż nie dało się nią sterować, a tym samym jej kontrolować. Posiadając w domu rekuperację, możemy kontrolować stopień wywietrzenia pomieszczeń, bez potrzeby otwierania okien.

Dodatkowo wentylacja mechaniczna zatrzymuje ciepło z powietrza usuwanego i ponownie je wykorzystuje w tym wprowadzanym, co zdecydowanie pomaga zaoszczędzić m.in. na ogrzewaniu w miesiącach zimowych, gdyż dom z rekuperacją ma zdecydowanie niższe zapotrzebowanie na ciepło. Rekuperator ma także dodatkowe zalety. Poza oczyszczaniem powietrza osusza je, a także usuwa z niego nieprzyjemne zapachy. Poziom filtracji powietrza uzależniony jest od rodzaju i klasy zastosowanego w systemie filtra. Rekuperację szczególnie poleca się w domach alergików i astmatyków, gdyż dzięki niej pozbywamy się alergenów, a nawet szkodliwego i groźnego dla zdrowia smogu.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena jest w pełni zależna od kilku parametrów, które dokładnie określane są w projekcie wykonywanym przez specjalistyczne firmy. To właśnie w takim projekcie ustalana zostaje moc rekuperatora, czyli najważniejszego urządzenia w całym systemie, rozmieszczenie poszczególnych elementów i inne istotne kwestie. Wiele zależy także od całkowitej powierzchni domu, stopnia jego izolacji, liczby mieszkańców i oczywiście ich potrzeb.

Chełm – klimatyzacja do domu na wyciągnięcie ręki

Klimatyzacja stała się tak powszechna, że spotykamy ją już nie tylko w wielkopowierzchniowych sklepach, zakładach i halach, ale także w prywatnych domach i mieszkaniach. Nic dziwnego, w końcu dzięki temu prostemu rozwiązaniu możemy zagwarantować sobie komfort termiczny i optymalne warunki do funkcjonowania. Klimatyzator w domu w mieście Chełm sprawdzi się nie tylko w trakcie uciążliwych upałów, ale również na co dzień, gdyż dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pozwala oczyszczać i filtrować powietrze.

Montaż klimatyzacji jest prosty i szybki, nie wymaga specjalnych planów, ani pozwoleń. Ważne jednak by wykonany był przez profesjonalistów, bo tylko to gwarantuje jego wydajne i wieloletnie działanie. Klimatyzacja zapewnia komfort, pozwala utrzymać prawidłową wilgotność powietrza, jego dobrą jakość oraz optymalną temperaturę. Klimatyzator domowy jest także bardzo prosty w obsłudze – wszystkie czynności sterowania wykonywane są za pomocą pilota.

Nowoczesna klimatyzacja do prawidłowego działania potrzebuje jedynie regularnych przeglądów i wymiany filtrów. W trakcie takiego przeglądu dokonuje się czyszczenia, konserwacji oraz odgrzybiania całego systemu, działania te gwarantują sprawne i wydajne działanie przez wiele długich lat.

FAQ

Jaki jest koszt pompy ciepła?

Koszt pompy ciepła zależny jest od kilku czynników, z których najważniejszym jest rodzaj pompy ciepła. Na cenę wpływają także parametry związane z zapotrzebowaniem budynku na ciepło, klasa energetyczna budynku, wielkość pomieszczeń do ogrzania oraz preferencje domowników. Wpływ na cenę ma również fakt czy pompa będzie służyć do ogrzewania ciepłej wody użytkowej.

Czy rekuperacja jest opłacalna?

Rekuperacja to bardzo opłacalny system, gdyż ma zdecydowany wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania domu, które mogą zastać zredukowane nawet o 60%. Rekuperacja jest urządzeniem elektrycznym, jednak sama nie pobiera dużych ilości energii elektrycznej, dlatego nie generuje również dużo wyższych rachunków za prąd.