Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Białystok – postaw na ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania

Pompa ciepła pozwala na niezwykle efektywne wykorzystywanie energii odnawialnej i tym samym skuteczne ogrzewanie własnego domu. Jest rozwiązaniem idealnym nie tylko dla osób dopiero planujących budowę domu, czy to w mieście Białystok czy w każdej innej części Polski. Pompę ciepła z powodzeniem można także zainstalować w już zamieszkałych budynkach. Pompa ciepła jest urządzeniem energooszczędnym, dlatego koszt jej eksploatacji jest bardzo niski. Zwłaszcza w porównaniu z innymi systemami grzewczymi, wykorzystującymi do wytworzenia energii paliwa kopalne. Chcą jeszcze bardziej obniżyć rachunki, warto założyć również instalację fotowoltaiczną. Tym sposobem staniemy się gospodarstwem samowystarczalnym energetycznie i w pełni ekologicznym.

Na czym polega montaż pompy ciepła? Białystok to miasto, w którym usługi montażu oferuje szereg fachowców. Pomogą oni dopasować odpowiedni rodzaj pompy ciepła, a także ustalą jakie powinna mieć parametry. Pompa ciepła gruntowa charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami pracy i wysoką wydajnością. Z drugiej strony gruntowa pompa ciepła, cena urządzenia i instalacji, jest jednak stosunkowo wysoka. Tańszym i szybszym rozwiązaniem jest pompa ciepła powietrzna, która jest obecnie najbardziej popularną opcją. Powietrzna pompa ciepła, cena z montażem jest uzależniona od kilku czynników. Warto skorzystać w tym zakresie z fachowej pomocy doradców.

Podsumowując, koszt pompy ciepła jest uzależniony w szczególności od samego rodzaju urządzenia, czyli poniekąd od źródła, z którego pompa czerpie energię cieplną. Istotny jest też stan budynku, jego powierzchnia i indywidualne potrzeby mieszkańców. Nie można konkretnie określić, ile kosztuje pompa ciepła – koszty będą różne w zależności od wielu zmiennych. Inwestycję można jednak częściowo pokryć z uzyskanego na ten cel dofinansowania. Białystok, a w zasadzie jego mieszkańcy, mają kilka opcji do wyboru w zakresie formy dofinansowania.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła Białystok

Nowoczesny i innowacyjny sposób wentylacji domów, z powodzeniem zastępujący wentylację grawitacyjną – to właśnie rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Jej działanie polega na wymianie „zużytego” powietrza na nowe, świeże, które dodatkowo jest pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, a nawet zapachów. Cały proces odbywa się przy maksymalnych komforcie mieszkańców i bez strat energii.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena jest ustalana na etapie projektu całego systemu, wszystko poprzedzone jest szczegółową analizą i obliczeniami. Na rekuperację warto zdecydować się na etapie planowania budowy domu, wówczas jej koszty są najniższe. Odchodzą bowiem wydatki związane z budową kominów do wentylacji i zyskujemy więcej przestrzeni. Na całkowity koszty rekuperacji składa się konsultacja inżynierska, szczegółowy projekt, rekuperator, czyli serce całego systemu, instalacja oraz profesjonalny montaż i uruchomienie systemu.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – Białystok oferuje w tym obszarze kompleksowe usługi fachowców. Dla inwestora rozwiązanie to jest w pełni bezobsługowe. Jedyne, o czym powinien pamiętać, to wymiana filtrów i wykonywanie przeglądu technicznego raz w roku.

Rekuperacja zużywa niewielkie ilości prądu, dlatego jej eksploatacja jest bardzo oszczędna. Łącząc system rekuperacji z pompą ciepła jesteśmy w stanie stworzyć idealnie energooszczędny duet.

Klimatyzacja do domu – komfort w zasięgu ręki

Gdzie się wykonuje montaż klimatyzacji? Białystok to jedno z miast, w którym jest ona obecnie standardem. Zarówno w domach jednorodzinnych jak i mieszkaniach prywatnych. Klimatyzacja to najszybsza i najprostsza metoda, dostępna dla każdego, na zapewnienie sobie idealnych i komfortowych warunków temperaturowych, zwłaszcza w czasie intensywnych i uciążliwych upałów. Klimatyzacja to też dbałość o zachowanie odpowiedniego poziomu wilgotności w domu.

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator domowy? To pytanie zadają sobie przyszli inwestorzy, jednak zupełnie niepotrzebnie zaprzątają sobie tym głowę. Najważniejsze to znaleźć sprawdzonych fachowców, specjalizujących się w tematyce klimatyzacji. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu klimatyzator będzie idealnie dopasowany do wymogów naszego wnętrza, a moc dostosowana do potrzeb. Tym samym pozostanie nam jedynie cieszyć się z jego efektywnego działania. Dodatkowo połączenie klimatyzacji i rekuperacji zapewni równocześnie stały dopływ do świeżego powietrza oraz jego optymalną temperaturę.

Jakie błędy mogą się pojawić w trakcie montażu rekuperacji?

Najczęstszymi nieprawidłowościami w trakcie montażu rekuperacji są: nieprawidłowo dobrana moc rekuperatora, zarówno za niska, jak i za wysoka są niewłaściwe, zbyt mała ilość punktów nawiewnych i wywiewnych, niewłaściwa lokalizacja wspomnianych punktów oraz niepoprawne poprowadzenie kanałów wentylacyjnych. Wszystkie te błędy w przyszłość skutkują niepoprawną pracą całego systemu.

Jakie są najważniejsze zalety pompy ciepła?

Po pierwsze pompa ciepła jest urządzeniem ekologicznym, nie zanieczyszcza środowiska i nie generuje odpadów. Po drugie jest bezobsługowa i bezpieczna w użytkowaniu. Po trzecie, ale równie ważne – koszt jej eksploatacji jest niezwykle niski, zwłaszcza w porównaniu z innymi systemami grzewczymi.