HPX2 Split

De Dietrich oferta

Niskotemperaturowa pompa ciepła

Standard

De Dietrich zdjęcie

Wyróżniki HPX2 Split

Dyskrecja – niewielkie wymiary jednostki wewnętrznej oraz niski poziom mocy akustycznej sprawi, że nie zauważysz jej obecności.

Uniwersalność – możliwość instalacji pompy ciepła HPX2 Split do istniejącego układu z dowolnym kotłem kondensacyjnym wyposażonym w protokoły OpenTherm/R-Bus, On/Off lub 0-10V.

SMART – inteligentne zarządzanie systemem grzewczym poprzez optymalny wybór źródła ciepła.

Prostota – instalacja gotowa do pracy w 1-2 dni robocze, bez konieczności przebudowy kotłowni.

De Dietrich zdjęcie

Układy hybrydowe

Obecnie obserwowane są duże wahania cen gazu oraz energii elektrycznej, przez co coraz ciężej określić, które źródło energii jest bardziej opłacalne. Układy hybrydowe oparte na pompie ciepła oraz gazowym kotle kondensacyjnym są idealnym rozwiązaniem umożliwiającym optymalizowanie kosztów eksploatacyjnych. Opieranie się wyłącznie o jedno źródło energii może generować znaczące koszty. Dlatego dzięki inteligentnemu sterowaniu układem hybrydowym opartym na cenach nośników energii lub najwyższym współczynniku efektywności energetycznej możliwe jest ograniczenie kosztów ogrzewania domu lub wytwarzania c.w.u.

Chęć stworzenia układu hybrydowego nie musi wiązać się w każdym przypadku z przebudową całej kotłowni. Pompa ciepła HPX2 Split
może zostać zainstalowana w istniejącej kotłowni, bez konieczności wprowadzania znaczących zmian w całej instalacji. Ponadto pompa
ciepła HPX2 Split może sterować dowolnym kotłem z protokołem OpenTherm/R-Bus, On/Off lub 0-10V, dzięki czemu nie zachodzi konieczność wymiany zainstalowanego urządzenia grzewczego.

De Dietrich zdjęcie

Korzyści dla użytkowników

Pompa ciepła HPX2 Split to idealne rozwiązanie, które może wspomóc już istniejącą instalację centralnego ogrzewania. Jej niewielkie wymiary oraz szereg możliwości sterowania kotłem gazowym umożliwia jej prostą i szybką instalację. Brak konieczności przebudowy istniejącej instalacji w znaczącym stopniu pozwala ograniczyć koszty inwestycyjne, dzięki czemu okres zwrotu jest krótszy.

  • Redukcja zużycia gazu nawet o 70%
  • Redukcja emisji CO2
  • Możliwość optymalizowania kosztów eksploatacji instalacji w oparciu o wgrane ceny nośników energii
  • Stabilna instalacja wykorzystująca 2 niezależne źródła energii
  • Intuicyjne i proste sterowanie układem grzewczym, z możliwością zdalnego zarządzania dzięki inteligentnemu termostatowi SMART TC°
De Dietrich zdjęcie

Konsola sterownicza E-Pilot - Prosta i intuicyjna

  • Łatwy dostęp do wszystkich parametrów regulacyjnych pompy ciepła
  • Elektroniczna kontrola ciśnienia w instalacji
  • Informacje o strefach i błędach dostępne są z poziomu ekranu głównego
  • Kompatybilna z naszymi aplikacjami De Dietrich Start i De Dietrich Service Tool z opcjonalną bramką Bluetooth GTW35

 

De Dietrich zdjęcie

Kompatybilny z inteligentnym termostatem pokojowym SMART TC°

Zdalne sterowanie ogrzewaniem dla większego komfortu i oszczędności

Dzięki naszemu termostatowi SMART TC° oraz jego bezpłatnej aplikacji DE DIETRICH SMART, możliwe jest:

  • zarządzanie wieloma strefami grzewczymi
  • przygotowanie indywidualnych harmonogramów pracy systemu grzewczego
  • ustawianie temperatury oraz programu ciepłej wody użytkowej
  • monitorowanie zużycia energii
  • ostrzeżenie o nieprawidłowym działaniu wysyłane bezpośrednio na smartfon
  • integracja z asystentem głosowym Amazon Alexa lub Google Home za pomocą aplikacji De Dietrich Smart.

Wyposażenie instalacji w inteligentny termostat SMART TC° oraz czujnik temperatury zewnętrznej zwiększa klasę energetyczną układu do A+, zgodnie z rozporządzeniem ERP.

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

  • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
  • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
  • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
  • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE “Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalach Facebook, YouTube i Instagram. Znajdziesz tam masę informacji na temat naszych urządzeń, aktualności oraz najświeższych promocji.


Lista produktów