Auriga A

De Dietrich oferta

Pompa ciepła powietrze/woda monoblok

Marka BAXI

Początki marki Baxi sięgają 1866 roku, kiedy to w Preston, w Wielkiej Brytanii została założona firma Baxendale & Sons (Baxi).

Firma Baxi szybko stała się odpowiedzialna za wiele przełomów inżynieryjnych, które zrewolucjonizowały rynek kotłów.

W 1955 roku Baxi było już znaną marką kotłów domowych, a 11 lat później firma wprowadziła na rynek kocioł gazowy, który był na tyle mały, żeby zmieścić się w przeciętnym domu, ale z mocą wystarczającą do ogrzania kilku grzejników.

Kocioł szybko stał się najbardziej znanym urządzeniem, do tego stopnia, że liczba pracowników Baxi wzrosła z 55 osób w 1949 osób do ponad 700 w 1970 roku.

W 1999 roku Baxi nabyło dział ogrzewania Blue Circle i Ocean Idroclima. Dało to początek Baxi Luna – gamie wiszących kotłów gazowych.

Rok później Baxi wprowadziła do Ameryki Północnej pierwsze kotły gazowe do ogrzewania i produkcji c.w.u.

W 1999 roku do brytyjskiej części Baxi Group dołączyła firma Smalterie Metallurgiche Venete – włoski producent domowych kotłów gazowych. Przez kolejne lata skala produkcji rosła, a na rynek wprowadzono nowatorskie urządzenia, dzięki czemu Grupa Baxi we Włoszech umacniała się na dominującej pozycji.

Kolejne zwiększenie potencjału nastąpiło w 2009 roku, kiedy to De Dietrich – Remeha Group i Baxi Group połączyły się, doprowadzając do powstania grupy BDR Thermea.

Dziś marka Baxi jest wiodącym producentem i dostawcą urządzeń grzewczych, takich jak kotły gazowe, kotły olejowe, pompy ciepła i inne systemy grzewcze. Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnością i efektywnością energetyczną, a ponad 150-letnie doświadczenie, pozwala na profesjonalną obsługę klientów.

Inwerterowe pompy ciepła powietrze-woda typu monoblok

BDR Thermea Poland ma przyjemność przedstawić Aurigę A, nowy szereg inwerterowych pomp ciepła powietrze-woda typu monoblok z zasilaniem jedno- i trójfazowym. Szereg charakteryzuje się łatwym i prostym montażem. Przy wykorzystaniu czynnika chłodniczego R32 wskaźnik ocieplenia globalnego GWP jest trzy razy niższy, niż dla czynnika R410A. Oprócz wielu zalet, które charakteryzują ten innowacyjny produkt, przejście na czynnik R32 poprawia wydajność w trybie ogrzewania, chłodzenia i podgrzewania c.w.u.

Zaprojektowane z myślą o środowisku naturalnym, spełniają wszystkie potrzeby rynku nowobudowanych domów.

Szereg obejmuje 5 modeli od 4 do 16 kW, w wersji z zasilaniem jednofazowym i trójfazowym.

De Dietrich zdjęcie

AURIGA A

 •  Szeroki zakres mocy od 4 do 16 kW – Dostosowany do potrzeb instalacji: ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej.
 • Wydajna pompa obiegowa dla wymagających instalacji. Dostępna wydajność pompy obiegowej wraz z efektywnym sterowaniem umożliwia stosowanie urządzenia w różnych instalacjach grzewczych.
 • Standardowo wyposażona w pompę obiegową o wysokiej mocy, czujnik przepływu, naczynie przeponowe o pojemności 8 litrów, zawór bezpieczeństwa, manometr i filtr skośny.
 • Dzięki nowym logikom funkcjonowania oraz modułowości daje możliwość pracy w kaskadzie do 6 pomp ciepła, spełniając wymagania wielu komercyjnych instalacji.
 • Panel zdalnego sterowania – Zmiana konfiguracji instalacji, programowanie i spraw-dzanie parametrów. Integracja z systemami BMS dzięki protokołowi Modbus.
De Dietrich zdjęcie

 • Maksymalna efektywność energetyczna
 • Pompa ciepła typu monoblok dla ogrzewania, chłodzenia i wytwarzania c.w.u.
 • Szeroki zakres pracy: temperatura zewnętrzna w trybie grzania do -25°C, temperatura zewnętrzna w trybie chłodzenia do +43°C.
 • Pełne sterowanie CWU: wytwarzanie c.w.u. do 65°C, regulacja temperatury wody w podgrzewaczu, sterowanie pompą cyrkulacyjną c.w.u. oraz integracja z instalacją solarną
 • Nadaje się do instalacji ogrzewania podłogowego oraz chłodzenia za pomocą klimakonwektorów
 • Zintegrowane zarządzanie z różnymi układami: integracja z podgrzewaczem, integracja z instalacją solarną, sterowanie zaworami przełączającymi i pompą obiegu wtórnego
 • Inteligentne odszranianie dzięki monitorowaniu temperatury otoczenia, temperatury czynnika chłodniczego i wytwarzanej c.w.u. w danym trybie pracy
 • Sprężarka inwerterowa DC o szerokim zakresie pracy
 • Połączenie sieciowe Modbus
 • Czynnik chłodniczy o niskim GWP (R32)

 

De Dietrich zdjęcie

FUNKCJE PODSTAWOWE

Panel sterowania (instalacja obowiązkowa) do zarządzania różnymi konfiguracjami instalacji bezpośrednio z jednostki:

 • zarządzanie ogrzewaniem i chłodzeniem za pomocą 32 krzywych pogodowych;
 • zarządzanie zasobnikiem c.w.u., integracja z instalacją solarną, integracja z kotłem i zarządzanie pompą cyrkulacyjną c.w.u.;
 • zarządzanie zintegrowanym kotłem i wspomagającą grzałką elektryczną;
 • funkcja dezynfekcji termicznej;
 • tryb eco z podwójną nastawą wartości zadanej;
 • tryb cichy z 2 ustawianymi poziomami ciszy;
 • tryb wakacyjny: zabezpieczenie przeciw zamarznięciu i regulacja c.w.u. za pomocą dedykowanych wartości zadanych, dezynfekcja
  termiczna na koniec ustawionego okresu.
De Dietrich zdjęcie

GWARANCJA 5 LAT NA POMPY CIEPŁA

Znamy nasze urządzenia od podszewki i wiemy, że można na nich polegać przez długie lata. Aby zapewnić Wam jeszcze większy komfort użytkowania, jako nieliczni na rynku wydłużyliśmy okres gwarancji na nasze pompy ciepła aż do 5 lat!

 • Auriga
 • Auriga A
 • Platinum BC Smart iR32

Szeroka sieć sprzedaży - Grupa ABG

Urządzenia marki BAXI dostępne są w wielu punktach sprzedaży na terenie całego kraju, w tym, w sieci sprzedaży Grupy ABG – aby zobaczyć, kliknij mapkę.


 

De Dietrich zdjęcie

URZĄDZENIA BAXI SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

 

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem poprzez poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Program ten będzie realizowany w latach 2018-2029 i związany jest z dofinansowaniem do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

 

Z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać obecni właściciele domów oraz osoby dopiero budujące dom. Budżet projektu obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł, a pozostała część w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek.

Nowoczesne urządzenia BAXI spełniają wymagania programu, a nawet o wiele bardziej rygorystyczne normy!

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
 • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
 • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE „Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalu Facebook! Znajdziesz tam masę ciekawych informacji o naszych urządzeniach, aktualności, najświeższe promocje oraz wiele wyjątkowych konkursów!

Nasz profil na Facebooku zgromadził już ponad kilka tysięcy fanów, którzy każdego dnia mogą tam znaleźć zarówno interesujące ich informacje jak i wiele innych cennych materiałów.

Lista produktów