Zmiana nazwy firmy

Działająca od 1998 roku w naszym kraju spółka De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o. od 3 czerwca 2019 roku zmienia nazwę na BDR Thermea Poland Sp. z o.o. Spółka będąca dystrybutorem urządzeń marek De Dietrich, BAXI oraz SOFATH już od wielu lat jest częścią grupy BDR Thermea, a zmiana nazwy firmy wynika z procesu ujednolicania nazewnictwa i identyfikacji wizualnej firm należących do Grupy. Dodatkowym zamierzeniem jest wzmocnienie lokalnych marek dzięki potencjałowi finansowemu i technologicznemu Grupy BDR Thermea.  Zmianie ulega tylko nazwa Spółki, bez zmian pozostają dane rejestrowe takie jak numer NIP, REGON, numer rachunku bankowego oraz numer KRS. Bez zmian pozostaje też oferta marek De Dietrich, Sofath i Baxi, znajdujących się w portfolio spółki.

BDR Thermea – silna grupa

Grupa BDR Thermea jest wiodącym producentem i dystrybutorem innowacyjnych systemów grzewczych oraz do podgrzania ciepłej wody użytkowej, działającym w ponad 80 krajach na całym świecie. W Europie zatrudnia ponad 6 tys. osób, osiągając przy tym roczną sprzedaż na poziomie ok. 1,8 miliarda euro. Strategia grupy opiera się na wielu lokalnych markach, z silnymi filiami krajowymi w dużych europejskich gospodarkach, umożliwiających szybkie reagowanie na zmiany zapotrzebowania na rynkach lokalnych. Grupa ma silną pozycję na rynku światowym m.in. w Turcji, Rosji i Chinach. W grudniu 2015 r. Grupa BDR Thermea przejęła ECR International w Stanach Zjednoczonych Ameryki i tym samym znalazła się w trójce największych producentów kotłów gazowych w USA. W skład grupy wchodzą marki takie jak De Dietrich, Baxi, Remeha, Brötje, Chappée i Baymak.

Nowatorskie rozwiązania klimatyczne

BDR Thermea kładzie nacisk na potrzeby klientów w zakresie nowatorskich rozwiązań klimatycznych, wytwarzania ciepłej wody, oraz usług, oferując zintegrowane systemy zamiast pojedynczych produktów. Silna platforma badawczo-rozwojowa oraz siła finansowa stwarzają okazję do ugruntowania i zbudowania pozycji dominującej na rynku urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. Oprócz wytwarzania kotłów o wysokiej sprawności, Grupa BDR Thermea zaangażowała się dodatkowo w nowe technologie grzewcze, które mogą grać główną rolę w zahamowaniu zmian klimatycznych. Oferowane grupy produktów obejmują kotły na biomasę, kolektory słoneczne i pompy ciepła, jak również rozwijają się w dziedzinie mikrokogeneracji, która będzie w najbliższej przyszłości preferowanym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania.

Lider w dziedzinie mikrogeneracji

BDR Thermea jest uznanym liderem w dziedzinie mikrokogeneracji, ponieważ od ponad 20 lat dostarcza rozwiązania mikrokogeneracyjne, aby zaspokoić potrzeby gospodarstw domowych i rynku komercyjnego w całej Europie. Mikrokogeneracja ulepsza sposób wykorzystania przez nas ograniczonych zasobów paliwa, poprzez wytwarzanie energii elektrycznej w miejscu, gdzie jest ona zużywana, obniżając tym samym straty energii i emisję dwutlenku węgla. W roku 2010 BDR Thermea wprowadziła naścienne systemy mikrokogeneracyjne dla jednorodzinnych gospodarstw domowych, a za pomocą szeregu innowacyjnych produktów zaspokaja potrzeby wymagających klientów dziś i jutro.

Grupa BDR Thermea