Firma BDR Thermea włączyła do swojej oferty nowe urządzenie – naścienny gazowy kocioł kondensacyjny Inidens. Jest to pierwszy kocioł marki De Dietrich wykonany w technologii H2 Ready – przystosowany do spalania gazu z domieszką 20% wodoru.

Konstrukcja nowego kotła Inidens została szczegółowo przemyślana, tak aby zajmował jak najmniej miejsca, a jednocześnie oferował maksymalną wydajność i oszczędność dzięki zastosowaniu techniki kondensacyjnej. Kompaktowe wymiary (39,5 x 70 x 28,5 cm) pozwalają na montaż na małej przestrzeni, zarówno w kuchni, jak i w pomieszczeniu gospodarczym, zapewniając dużą swobodę przy planowaniu instalacji. Kocioł jest także bardzo lekki, waży zaledwie 29 kg.

Kocioł gazowy Inidens to przełomowe urządzenie, wyprzedzające swoje czasy. Jest to pierwszy kocioł z portfolio De Dietrich przystosowany do spalania gazu z 20% udziałem wodoru. Wykorzystanie paliwa wodorowego to priorytet zapisany w polityce klimatycznej Unii Europejskiej, mający na celu zredukowanie ilości wydzielanego do atmosfery dwutlenku węgla. Spalanie paliwa gazowego z 20% udziałem wodoru wpływa na redukcję emitowanego CO2 o 8% w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych.

Więcej informacji i dokumentacja są dostępne na stronie Inidens 24 – Kotły Gazowe – De Dietrich