BDR Thermea Group, BDR Thermea Poland Sp. z o.o., są wstrząśnięte inwazją na Ukrainę i zdecydowanie potępiają tę agresję. Aby pomóc narodowi ukraińskiemu i pokazać naszą solidarność i troskę, BDR Thermea przekazuje kwotę 500 000 euro na niderlandzki fundusz Giro555, na pomoc Ukrainie.
Fundusz Giro555 tworzy 11 organizacji charytatywnych, w tym Czerwony Krzyż, Oxfam, Novib i UNICEF.
Niderlandzkie media ogłosiły 7 marca masową akcję zbierania funduszy (https://giro555.nl/televisiezenders-radiostations-en-sociale-media-massaal-in-actie-voor-giro555) dla Giro555 (https://giro555.nl/over-sho/) na kampanię “Razem dla Ukrainy”.


Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo pracowników w Ukrainie, gdzie BDR Thermea posiada małe biuro sprzedaży i serwisu. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi pracownikami i wspieramy ich finansowo, a także w razie potrzeby zapewnimy zakwaterowanie i transport. Koledzy z BDR Thermea w różnych krajach rozpoczęli inicjatywy mające na celu wsparcie uchodźców i pomoc. Na przykład, we Francji, pracownicy zbierają towary, takie jak odzież i leki, które zostaną dostarczone ciężarówkami na granicę polsko-ukraińską.


“Jesteśmy przerażeni tą wojną i solidaryzujemy się z jej ofiarami, ludźmi cierpiącymi w Ukrainie, ludźmi, którzy uciekli z kraju, ich przyjaciółmi i rodzinami na całym świecie – powiedział Bertrand Schmitt, dyrektor generalny BDR Thermea. Przekazując darowiznę na rzecz Giro555, chcemy mieć udział w pomocy osobom dotkniętym tą humanitarną tragedią. „Jeden Zespół” jest podstawową wartością BDR Thermea. Nigdy nie była ona tak prawdziwa, istotna i pilna jak teraz. Głęboko współczujemy narodowi Ukrainy, który musi znosić ten straszny akt wojny w swoim kraju, a także wszystkim tym, którzy mają przyjaciół i rodzinę w Ukrainie oraz wszystkim naszym pracownikom ukraińskiego pochodzenia”.