Czego nie wiedzieliście o BAXI?

Przez Monika
W Klienci indywidualni
11 września, 2014
1 komentarz
3575 Views

Właśnie wróciłam z urlopu, a już myślę o kolejnym! Chyba każdy tak ma. Serfując po sieci znalazłam kilka ciekawostek na temat firmy BAXI. Chętnie się nimi podzielę, bo wbrew pozorom mają wiele wspólnego z zimowym wypoczynkiem.

Ostatnio na temat nowości produktowych pisał Adam. Trzeba przyznać, że nowy sezon grzewczy zacznie się obiecująco. Ale wróćmy do BAXI.

Firma De Dietrich coraz szerzej prezentuje nowy brand firmowy bratniej spółki BAXI, z grupy BDR Thermea. Siedzibą wytwórni BAXI jest Bassano del Grappa – jedno z wielu uroczych włoskich miasteczek, przepięknie położone u stóp Dolomitów, tak chętnie odwiedzanych zimową porą przez polskich fanów sportów narciarskich.

Założone w II wieku p.n.e. przez rzymskiego dygnitarza Bassianusa charakteryzuje się bardzo bogatą historią – tutaj przez wiele miesięcy rezydował Napoleon podczas kampanii włoskiej. Symbolem miasta jest drewniany, zadaszony most Ponte degli Alpini zaprojektowany i wybudowany w XVI wieku. Dzisiaj to spokojne, oddalone o godzinę jazdy od Wenecji 40-tysięczne miasteczko, gdzie swoja siedzibę umiejscowiła jedna z największych w Europie wytwórni wiszących kotłów gazowych – BAXI.

Wolumen produkcyjny to ponad 0,5 mln sztuk, które pod marką rodzimą, jak i w formule dostaw OEM, trafiają na wszystkie kontynenty. BAXI podobnie jak De Dietrich to składowa trzeciej pod względem udziałów finansowych w rynku urządzeń grzewczych grupy przemysłowej BDR THERMEA. Marka, powszechnie znana w Europie, postanowiła szerzej zaistnieć w Polsce, korzystając z już sprawdzonej i ugruntowanej struktury De Dietrich.

1 komentarz do “Czego nie wiedzieliście o BAXI?”

  1. […] O marce BAXI pisałam już wcześniej. Zapraszam do lektury!  […]

komentarze z facebooka: