Systemy sterowania ogrzewaniem w domu – automatyka pogodowa

Przez Adam
W Klienci indywidualni
13 października, 2016
0 komentarzy
2370 Views

Istnieją różne rodzaje systemów, które mogą sterować ogrzewaniem w domu. Na naszym blogu wspominaliśmy już, jak działa automatyka pokojowa. Tym razem bliżej przyjrzymy się funkcjonowaniu automatyki pogodowej.

Diematic_iSystem_De DietrichJak sama nazwa wskazuje, sterowanie pracą kotła przez automatykę pogodową jest uzależniony od warunków panujących na zewnątrz. Dzięki niej kocioł, nawet podczas sezonu grzewczego, może pobierać mniej energii wtedy, gdy termometr wskazuje wyższą niż zwykle temperaturę.

Uruchomienie dodatkowego źródła ciepła nie zakłóca pracy kotła z automatyką pogodową. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy jest ona uzupełniona o czujniki pokojowe, które pozwalają sterować temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach. Automatyka działa w oparciu o zainstalowany w kotle kontroler, który steruje ogrzewaniem na podstawie pogody, natomiast kiedy w domu zainstalowane są dodatkowo czujniki pokojowe, parametry zmieniają się w oparciu o odczyty temperatur z konkretnych pomieszczeń.

Warto wiedzieć, że istnieje również możliwość zdalnego sterowania ogrzewaniem w domu. Pomoże nam w tym aplikacja mobilna, dzięki której ustawienie pożądanego komfortu cieplnego będzie możliwe w każdej chwili i z każdego dowolnego miejsca. Aplikacja pozwala nie tylko na sprawdzenie aktualnej temperatury, ale również na zmianę parametrów czy sprawdzenie stanu technicznego kotła. Bardziej zaawansowane opcje umożliwiają włączenie przez kocioł c.o. czy c.w.u. przed naszym przyjściem. Jest to wygodny sposób dla osób, które są w ciągłych rozjazdach i chcą na bieżąco zarządzać ustawieniami, by zapewnić odpowiedni komfort cieplny w swoim domu.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: