Systemy sterowania ogrzewaniem w domu – automatyka pokojowa

Przez Monika
W Klienci indywidualni
29 września, 2016
0 komentarzy
1873 Views

Oczekiwany komfort cieplny jest uzależniony od wielu czynników: temperatury na zewnątrz, pory dnia, dnia tygodnia, czynności wykonywanych aktualnie w pomieszczeniu czy wreszcie indywidualnych preferencji domowników. Powszechnie stosowane głowice termostatyczne w grzejnikach są rozwiązaniem zwykle niewystarczającym. Odpowiedzią na rosnące potrzeby są zaawansowane systemy automatyki, które nie tylko gwarantują komfortową temperaturę, ale także przynoszą realne oszczędności.

Diematic_iSystem_De DietrichProducenci systemów grzewczych oferują szereg rozwiązań do sterowania domowym ogrzewaniem: od regulatorów pokojowych, przez automatykę pogodową aż do zaawansowanych rozwiązań zdalnego nadzoru, dzięki którym można zmieniać ustawienia kotła z dowolnego miejsca. Jakie są zalety poszczególnych rozwiązań? Na jakie dodatkowe funkcje warto zwrócić uwagę? Dziś bierzemy pod lupę automatykę pokojową.

Regulatory pokojowe sterują pracą kotła w zależności od ustawień i temperatury panującej w pomieszczeniu, w którym są zamontowane. Zwykle mają kilka programów: godzinowy, dzień/noc, weekendowy czy „urlopowy”. Pozwalają one na wyznaczenie optymalnej temperatury w zależności od konkretnej pory lub czasowe jej obniżenie, np. na czas dłuższego wyjazdu. Podział instalacji grzewczej na strefy na etapie jej budowy umożliwia instalowanie termostatów w kilku pomieszczeniach, gwarantując temperaturę komfortu różną dla każdego z nich, niezależnie od warunków panujących w pozostałych.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: