Rekordowe statystyki w programie “Czyste Powietrze”

Przez Monika
W Bez kategorii
3 sierpnia, 2021
0 komentarzy
181 Views

Tylko w czerwcu w programie “Czyste Powietrze” złożono 17 285 wniosków o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła, podpisano 12 073 umowy i wypłacono ok. 94,22 mln zł dofinansowania. To pod tym względem rekordowy miesiąc od początku 2021 roku. Przez pierwsze 6 miesięcy tego roku złożono prawie 72 tys. wniosków, podpisano ponad 54,5 tys. umów i wypłacono niemal 440 mln zł dofinansowania. 

Na stronie internetowej czystepowietrze.gov.pl co miesiąc publikowane są statystyki wniosków składanych w programie. To tam możemy śledzić wciąż rosnące zainteresowanie “Czystym Powietrzem” i coraz wyższe sumy wypłacanych dotacji. 

W czerwcu najwięcej wniosków złożono w południowych województwach naszego kraju – w woj. podkarpackim były to 3842 wnioski, a w woj. śląskim 3014. Na Mazowszu złożono nieco ponad 1400 wniosków, a w Małopolsce ok. 1370. Najmniej wniosków zostało złożonych w Lubuskiem – nieco ponad 250 i Zachodniopomorskiem – 289. 

Spośród wszystkich wniosków o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła w czerwcu, tak jak zresztą w poprzednich miesiącach, najwięcej, bo aż 8174, dotyczyło gazowych kotłów kondensacyjnych. Od początku roku takich wniosków było ponad 32,5 tys. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także powietrzne pompy ciepła. W czerwcu złożono 2677 wniosków dotyczących tych urządzeń, a od początku roku było ich już ponad 11,2 tys. 

Z aktualnymi statystykami “Czystego Powietrza” można zapoznać się na stronie internetowej programu (czystepowietrze.gov.pl), gdzie co miesiąc są publikowane infografiki prezentujące liczbę złożonych wniosków, podpisanych umów czy kwotą wypłaconych dofinansowań (również w podziale na województwa. Dodatkowo na fanpage’u NFOŚiGW co wtorek można znaleźć infografikę z najnowszymi statystykami od początku funkcjonowania programu. 

Zachęcamy do wymiany “kopciuchów” na ekologiczne urządzenia grzewcze z programem “Czyste Powietrze”. Dzięki temu można liczyć na dofinansowanie w wysokości od kilku do nawet ponad 20 tys. złotych (w przypadku gruntowych pomp ciepła). Przypominamy jednocześnie, że urządzenia De Dietrich i Baxi spełniają wymagania programu, o czym świadczy wpisanie ich na listę zielonych urządzeń i materiałów: https://lista-zum.ios.edu.pl

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: