Urządzenia BDR Thermea w bazie ZUM

Przez Adam
W Instalatorzy
22 lipca, 2021
0 komentarzy
907 Views

Od jesieni 2020 roku pod adresem: lista-zum.ios.edu.pl funkcjonuje lista zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), które spełniają wymagania określone w programie „Czyste Powietrze”. Lista ma być pomocą dla osób składających wniosek w programie. Dzięki niej mogą wybrać urządzenia i materiały, co do których jest pewność, że będą kwalifikować się do dofinansowania. Na liście ZUM jest około 200 urządzeń BDR Thermea.

Baza ma dać potencjalnym beneficjentom “Czystego Powietrza” dostęp do informacji o najwyższej jakości, ekologicznych rozwiązaniach. Ma przyspieszać także weryfikację wniosków w programie – każde urządzenie i materiał, który znalazł się na liście, został zweryfikowany pod kątem przepisów i norm obowiązujących w naszym kraju, a także rzetelności informacji przekazanych przez producentów. Lista powstaje we współpracy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) z Instytutem Ochrony Środowiska – Państwowym Instytutem Badawczym. 

W bazie ZUM znajduje się już około 200 urządzeń BDR Thermea, marek De Dietrich i Baxi: kotły kondensacyjne gazowe i olejowe, pompy ciepła powietrze-woda, gruntowe pompy ciepła i kolektory słoneczne. Każde urządzenie jest dokładnie opisane, na karcie produktu można znaleźć pełną dokumentację techniczną i etykietę energetyczną dla każdego modelu. Aby urządzenie mogło znaleźć się na liście, należało spełnić szereg formalności wymaganych przez NFOŚiGW. 

BDR Thermea sukcesywnie umieszcza swoje urządzenia na liście zielonych urządzeń i materiałów. Wiemy, że nasze urządzenia spełniają wymagania programu “Czyste Powietrze” i chcemy, aby klienci mieli pewność, że wybierając do modernizacji systemu grzewczego naszą pompę ciepła, kocioł kondensacyjny czy kolektory słoneczne, otrzymają pozytywną decyzję o dofinansowaniu. Umieszczenie naszych urządzeń na liście ZUM jest też elementem strategii ECO SOLUTIONS która polega na dostarczaniu klientom urządzeń grzewczych o wysokim standardzie przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne, społeczeństwo i gospodarkę – mówi Tomasz Popiel, Manager Działu Marketingu BDR Thermea.

Lista zielonych urządzeń i materiałów znajduje się na stronie: lista-zum.ios.edu.pl

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: