Nowe plany w programie „Czyste Powietrze”

Przez Monika
W Klienci indywidualni
23 listopada, 2021
0 komentarzy
219 Views

Program „Czyste Powietrze” będzie funkcjonował przez najbliższe kilka lat. Co jakiś czas są w nim wprowadzane zmiany i udoskonalenia, dzięki którym mogą być nim objęte kolejne grupy beneficjentów. Ministerstwo Klimatu zapowiada, że na 2022 rok planowane są dwie znaczące zmiany.

Po pierwsze specjalnymi warunkami zostaną objęte osoby najuboższe. Będą mogły one otrzymać nawet do 90% dofinansowania na termomodernizację i wymianę nieefektywnego źródła ciepła. Takie przedsięwzięcie ma dwa cele. Z jednej strony chodzi o zmniejszenie negatywnego wpływu starych urządzeń grzewczych na środowisko i pomoc w tym ekologicznym przedsięwzięciu osobom, które nie mogą sobie pozwolić na taką inwestycję. Z drugiej strony chodzi o długofalowe wsparcie w zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie. Efektywne urządzenia i termomodernizacja budynku pozwala bowiem znacząco oszczędzić na ogrzaniu domu i podgrzaniu ciepłej wody.

Ministerstwo Klimatu planuje także rozpocząć w przyszłym roku program dofinansowań, który obejmie budynki wielorodzinne. Stanowią one znaczny odsetek nieruchomości w wielu miejscowościach i emitują bardzo wiele zanieczyszczeń do atmosfery. Obecnie jest prowadzony pilotaż na terenie województwa dolnośląskiego. Wstępne wnioski z działań prowadzonych na Dolnym Śląsku staną się podstawą do stworzenia zasad udzielania dofinansowań na wymianę źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych w całej Polsce.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: