NeOvo – nowy kocioł olejowy

Przez Adam
W Instalatorzy
7 lipca, 2015
3 komentarze
5317 Views

W ramach wymiany urządzeń dopasowanych do wymagań dyrektywy ErP firma De Dietrich wycofuje serię małych kotłów olejowych GTU. Ten skrót to cała historia marki, która na pewnym etapie rozwoju oparła konstrukcję kotłów o wysokiej jakości żeliwo produkowane we własnej odlewni. Kocioł olejowy GTU w różnych wcieleniach był produkowany od ponad 30 lat. W tym czasie zyskał również na rynku polskim wyjątkowo dobrą opinię.

NeOvo_Fot. De Dietrich (1)Firma ma nadzieję, że nowy kocioł NeOvo będzie godnym następcą. Nowa konstrukcja zaprezentowana zostanie w dwóch wykonaniach: klasycznej – pod nazwą NeOvo EcoNOx EFU i kondensacyjnej – NeOvo Condens EFU. Wersja kondensacyjna wykonana w sprawdzonej technologii dwóch wymienników, żeliwnego i ceramicznego, dała w efekcie sprawność sięgającą 101,5%, co w kontekście wymagań Dyrektywy ErP oznacza klasę „A” efektywności energetycznej. Nowo zaprojektowany palnik spełnia najostrzejsze normy związane z emisją NOx i CO. Początkowo wersja EcoNOx zadebiutuje w mocach 22 i 29 kW a Condens w mocach 19, 24 i 32 kW.

Obie wersje będzie można zestawiać w kompakty uzupełnione o podgrzewacze leżące 110 i 160 litrów. Do wyboru będą dwie konsole sterownicze – B oraz Inicontrol 2.

3 komentarze do “NeOvo – nowy kocioł olejowy”

  1. Beata pisze:

    Czy piec neOvo E coNox B 22 kw z sterowaniem bazowym B – jest piecem kondensacyjnym? proszę o infrmacje na temattego pieca i jego jakości – wydajności i cenie

    • martyna pisze:

      Co do jakości, to mogę się wypowiedzieć, że z pewnością jest najwyższa, w końcu to De dietrich 😉 Ale co dla mnie najważniejsze to od kiedy zamontowaliśmy ten piec znacznie zmniejszyły się rachunki za ogrzewanie. Także polecam 🙂

  2. […] Jednocześnie warto przypomnieć o wprowadzeniu do oferty firmy De Dietrich kotłów NeOvo. […]

komentarze z facebooka: