Mistrzowie Instalacji: Pompa Ciepła Alezio S R32 – licznik energii elektrycznej

Przez Adam
W Instalatorzy
12 kwietnia, 2024
0 komentarzy
82 Views

Tematem kolejnego filmu z serii Mistrzowie Instalacji są liczniki elektryczne do pomp ciepła. Marek Rawicki, ekspert ds. Szkoleń w BDR Thermea, omawia rodzaje liczników oraz ich zastosowanie na przykładzie pompy ciepła Alezio S R32.

Marek Rawicki krok po kroku pokazuje jak zamontować impulsowy licznik elektryczny na zasilaniu jednostki zewnętrznej pompy ciepła Alezio S R32 oraz wyjaśnia jak zlicza się ilość zużytego prądu w przypadku wykorzystywania grzałki elektrycznej.

Jak działa impulsowy licznik elektryczny w pompie ciepła?

Impulsowy licznik elektryczny mierzy ilość energii elektrycznej zużywanej przez pompę ciepła. Robi to poprzez zliczanie impulsów elektrycznych, które są proporcjonalne do zużywanej energii. Każdy impuls odpowiada określonej ilości zużytej energii, co pozwala na dokładne obliczenie całkowitego zużycia.

Dzięki dokładnym pomiarom zużycia energii, impulsowy licznik pozwala na monitorowanie efektywności pracy pompy ciepła. Umożliwia to identyfikację wszelkich nieprawidłowości lub spadków wydajności, co może wskazywać na potrzebę przeglądu lub naprawy urządzenia.

Wiedza o tym, ile energii jest zużywanej w różnych trybach pracy pompy ciepła, może pomóc w zoptymalizowaniu jej działania. Można na przykład dostosować ustawienia lub harmonogram pracy pompy tak, aby minimalizować zużycie energii, nie obniżając przy tym komfortu cieplnego w budynku.

Licznik impulsowy umożliwia również lepsze zarządzanie kosztami eksploatacyjnymi pompy ciepła. Dokładne dane o zużyciu energii pozwalają na lepsze planowanie budżetu i ewentualne dostosowanie ustawień, aby zmniejszyć koszty.

***

Pozostałe filmy z serii Mistrzowie Instalacji obejrzycie tutaj – KLIK.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: