Alezio S R32

De Dietrich oferta

Pompa ciepła powietrze/woda

Standard

De Dietrich zdjęcie

NATURALNY POWIEW POWIETRZA

Czas na ekologiczną rewolucję. Z myślą o naszej planecie stworzyliśmy urządzenie, które opiera się na odnawialnych źródłach energii gwarantując oszczędność. Idealne dla ogrzewania i chłodzenia, w budynkach nowych jak i modernizowanych. Alezio S R32 – dopasowane do programu Moje Ciepło i CZYSTE POWIETRZE.

De Dietrich zdjęcie

KOMFORT W ZIMIE I W LECIE

Dzięki zasadzie odwracalności, modulującej sprężarce i bardzo prostej w obsłudze regulacji, Alezio S R32 zapewni Ci pełen komfort przez cały rok:

 • Praca w temperaturze do –20°C w zimie i tryb chłodzenia w lecie. Dobre samopoczucie o każdej porze roku.
 • Modulacja sprężarki (odwracalna) dla uzyskania komfortu i zmniejszenia zużycia energii
 • Dostępne w modelach 4,5/6/8 MR

KORZYŚĆ: Długotrwały komfort

De Dietrich zdjęcie

OSZCZĘDNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ PRZY NOWYCH ORAZ MODERNIZOWANYCH BUDYNKACH

 • Inwerterowa pompa ciepła, która dostosowuje moc do potrzeb, czyli 30% oszczędności w porównaniu z tradycyjną pompą ciepła.
 • Do 70% oszczędności na rachunkach za energię w porównaniu z całkowicie elektrycznym ogrzewaniem.
 • Zmniejszenie rachunków dzięki naszym współczynnikom wydajności (COP) większym niż 5 (za 1kW pobranej energii pompa ciepła oddaje 5kW energii cieplnej).
 • Zmniejszone wymiary dla szybkiej i łatwej instalacji.
 • Pompa ciepła kwalifikująca się do programów typu Czyste Powietrze oraz Moje Ciepło.
De Dietrich zdjęcie

KOMFORT UŻYTKOWANIA

 • Standardowo dostępna możliwość chłodzenia podłogowego lub za pośrednictwem klimakonwektorów.
 • Wysoka wydajność.
 • Dzięki systemowi INVERTER pompa ciepła Alezio S R32 zapewnia lepszą stabilność zadanej temperatury.
 • Możliwość sterowania ogrzewaniem w 2 różnych obiegach i niezależnie (2 obieg opcjonalnie).
 • Kompatybilność z ogrzewaniem basenowym.
 • Możliwe wspomaganie przez kocioł lub przez zintegrowaną grzałkę elektryczną.

 

De Dietrich zdjęcie

POMPY CIEPŁA PRZYJAZNE ŚRODOWISKU ORAZ UŻYTKOWANIU

 • Przejście na czynnik chłodniczy R32 poprawia wydajność oraz zmniejsza emisję dwutlenku węgla.
 • COP aż do 5,2 dla jednostki 4MR (warunki A7/W35).
 • Niski poziom dźwięku; maksymalnie do 59 dB(A) dla modułu zewnętrznego.
 • Tryb cichy w standardzie.
De Dietrich zdjęcie

GWARANCJA 5 LAT NA POMPY CIEPŁA

Znamy nasze urządzenia od podszewki i wiemy, że można na nich polegać przez długie lata. Aby zapewnić Wam jeszcze większy komfort użytkowania, jako nieliczni na rynku wydłużyliśmy okres gwarancji na nasze pompy ciepła aż do 5 lat!

 • Alezio S R32
 • Alezio S V200 R32
 • Alezio M
 • Alezio M V200
 • HPI S
 • Modena
 • Strateo R32
 • GSHP
De Dietrich zdjęcie

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

 • Strategia ECO SOLUTIONS jest narzędziem zgodnym z ideą zrównoważonego rozwoju naszej firmy, która polega na dostarczaniu klientom urządzeń grzewczych o wysokim standardzie, przy jednoczesnym zachowaniu dbałości o środowisko naturalne, społeczeństwo i gospodarkę.
 • Nasze łatwe w użyciu i przyjazne użytkownikowi kotły, pompy ciepła oraz systemy solarne i fotowoltaiczne są częścią przyszłości, w której wysoka sprawność, wydajność i troska o środowisko idą w parze.

 

De Dietrich zdjęcie

URZĄDZENIA DE DIETRICH SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

 

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem poprzez poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Program ten będzie realizowany w latach 2018-2029 i związany jest z dofinansowaniem do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

 

Z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać obecni właściciele domów oraz osoby dopiero budujące dom. Budżet projektu obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł, a pozostała część w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek.

Nowoczesne urządzenia De Dietrich spełniają wymagania programu, a nawet o wiele bardziej rygorystyczne normy!

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
 • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
 • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE “Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalu Facebook! Znajdziesz tam masę ciekawych informacji o naszych urządzeniach, aktualności, najświeższe promocje oraz wiele wyjątkowych konkursów!

Nasz profil na Facebooku zgromadził już ponad kilka tysięcy fanów, którzy każdego dnia mogą tam znaleźć zarówno interesujące ich informacje jak i wiele innych cennych materiałów.

Lista produktów